Natočvideo

83 LET STARÉ VÍZO! Dnešní děti mají ve škole těžkou pohodu!

83 LET STARÉ VÍZO! Dnešní děti mají ve škole těžkou pohodu!

24.10.2014 – Petra Vostatková

Že se nároky na naše žáčky základních škol neustále zvyšují? Opravdu? Tak se podívejte, kolik předmětů měli čtvrťáci v roce 1931. A pozor! Známkovalo se čtyřikrát do roka.

Mát doma schovaný také histocký poklad? Videa nám můžete poslat i vy, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Unikátní záběry vysvědčení z roku 1931 nám poslal divácký reportér Vráťa Míšek, který ho objevil na půdě a dostala jej jeho prababička ve čtvrté třídě základní školy. 

Vidíte a počítáte správně..patnáct přemětů. Vlastivěda, sloh, ruční práce nebo přírodověda, to je jen výčet z toho množství. A všimli jste si předmětu s názvem přírodozpyt?

Přírodozpyt by předmět, vek kterém se žáčci učili základním chemickým a fyzikálním jevům. Mezi které patřila astronomie, fysiologie, elektrotechnika, fyzika a chemie. Vyučoval se do 40. let dvacátého století. Zanikl v roce 1948, kdy předmět zanikl po přijetí zákona o jednotné škole. Informace jsme čerpali na stránkách Filosofické fakulty Masarykovy Univerzity. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

NEJLEPŠÍM VIDEEM minulého týdne je hořící kamion na D1

NEJLEPŠÍM VIDEEM minulého týdne je hořící kamion na D1
Play

Divácké zprávy rozdaly dalších 20 000 Kč mezi divácké reportéry a ocenily tak 4 nejlepší videa minulého týdne. Celý článek

VIDEO DNE: Mini Domino! Natočil Tomáš Klail

VIDEO DNE: Mini Domino! Natočil Tomáš Klail
Play

Rubrika Video dne už se pěkně zaplňuje. Třeba právě i Vaše video se objeví mezi těmi nejlepšími videi. Když nám video posíláte, můžete ho dokonce i označit jako Video dne. Celý článek

VIDEO DNE: Pomáhat druhým může trošku bolet. ALE TEN POCIT!

VIDEO DNE: Pomáhat druhým může trošku bolet. ALE TEN POCIT!
Play

Darovat krev je pro řadu lidí především dobrým pocitem nějak pomoci. Darovat přitom může témě každý, a to od osmnácti let. V některých zařízeních až pětkrát ročně. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.