Natočvideo

83 LET STARÉ VÍZO! Dnešní děti mají ve škole těžkou pohodu!

83 LET STARÉ VÍZO! Dnešní děti mají ve škole těžkou pohodu!

24.10.2014 – Petra Vostatková

Že se nároky na naše žáčky základních škol neustále zvyšují? Opravdu? Tak se podívejte, kolik předmětů měli čtvrťáci v roce 1931. A pozor! Známkovalo se čtyřikrát do roka.

Mát doma schovaný také histocký poklad? Videa nám můžete poslat i vy, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Unikátní záběry vysvědčení z roku 1931 nám poslal divácký reportér Vráťa Míšek, který ho objevil na půdě a dostala jej jeho prababička ve čtvrté třídě základní školy. 

Vidíte a počítáte správně..patnáct přemětů. Vlastivěda, sloh, ruční práce nebo přírodověda, to je jen výčet z toho množství. A všimli jste si předmětu s názvem přírodozpyt?

Přírodozpyt by předmět, vek kterém se žáčci učili základním chemickým a fyzikálním jevům. Mezi které patřila astronomie, fysiologie, elektrotechnika, fyzika a chemie. Vyučoval se do 40. let dvacátého století. Zanikl v roce 1948, kdy předmět zanikl po přijetí zákona o jednotné škole. Informace jsme čerpali na stránkách Filosofické fakulty Masarykovy Univerzity. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Reportérem týdne je Pavel Neudert a jeho BLÁZINEC NA KRUHÁČI

Reportérem týdne je Pavel Neudert a jeho BLÁZINEC NA KRUHÁČI
Play

20 000 Kč opět rozdáno! Mezi vítězi jsou videa aut, zvířat, ale také nádherné české přírody. Celý článek

ODVÁŽNĚ JINÝ TANEC získá tablet Lenovo!

ODVÁŽNĚ JINÝ TANEC získá tablet Lenovo!
Play

Vynikáš v tanci a nestydíš se to předvést? Nemusíš být člen Národního baletu, abys vyhrál tablet Lenovo. Pokud jsi duchem exibicionista a umíš zatančit odvážně jinak, pošli nám své video! Celý článek

VIDEO DNE: Profesionální zdrhačka! Natočil ho Jaroslav Rajtr

VIDEO DNE: Profesionální zdrhačka! Natočil ho Jaroslav Rajtr
Play

Denně Vám přinášíme to nejlepší z nejlepších. V rubrice Video dne můžete vidět jakékoliv video, nikdy nevíme, co nás zrovna zaujme či pobaví. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.