Natočvideo

AMERICKÝ KONVOJ OČIMA DIVÁCKÝCH REPORTÉRŮ! Tisíce lidí zdvihly vlajky!

AMERICKÝ KONVOJ OČIMA DIVÁCKÝCH REPORTÉRŮ! Tisíce lidí zdvihly vlajky!

30.03.2015 – Petra Vostatková

Téměř 120 vozidel a 520 amerických vojáků právě projíždí přes české území. A vy, diváčtí reportéři jste při tom! Podívejte se na nejzajímavější zachycení vojenské akce, která hýbě Českou republikou.

České hranice americký vojenský konvoj překročil v neděli dopoledne. V tu chvíli se k němu jako mávnutím proutkem připojili fanoušci vojenské techniky, ale také Ameriky. Tisíce lidí si nenechalo ujít velkolepou přehlídku vojenské techniky a tady jsou ty nejlepší videa od našich reportérů. 

Jak je patrné z vašich záběrů, americká vojska jsou v naší zemi spíše vítána, ale na některých místech se setkala i s odporem. 

Divácký reportér Ladislav Vaďura natáčel ve Vyškově. Americká vojska zde místní přivítali velkolepě.

Pavel Olmr zachytil přicházející americké vojáky jak míří v Pardubicích do kasáren. I zde byli dragouni přivítáni. Zároveň se v Pradubicích konala i demonstrace proti jejich projetí Českou republikou. 

Pavel Olmr zároveň zachytil demontraci, která se rovněž konala v Pardubicích. Odpůrci měli na transparentech napsáno "Yankee go home". Na demonstraci dohlížela Policie ČR. 

Na hraničním přechodu v Harrarchově americké Dragouny netrpělivě očekávali i zástupci "motorkářské obce". V nepřízni počasí je zachytil divácký reportér Václav Jarolímek.

V Náchodě překročili Dragouni hranice za přítomnosti doprovodu pravých naleštěných "Amerik", natíčel divácký reportér Tomáš Hubka.

Vaše videa byla vidět i na Slovensku. Vaše příspěvky jsou na stránkách www.tyzden.sk. 

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Sledujte je už od českých hranic. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

Pět nejlepších videí bude oceněno. Jejich autoři vyhrají zajímavé knihy od Vojenského historického ústavu Praha:

1. Jiří Charfreitag - Zdeněk Špitálník: Československé legie 1914 - 1920, stejnokroje a výstroj

2. Ivo Pejčoch: Za Háchu i za Beneše

3. Prokop Tomek: Válečné záznamy Rudolfa Krzáka

4. Ivan Procházka: Dunkerque

5. Karel Straka: Francie a Československo 1914 - 1945

Trasa konvoje

Kolony vojáků překročily české hranice v neděli 29. března dopoledne na třech místech - v Bohumíně, Náchodě a Harrachově. 

V pondělí 30. března bude přesun pokračovat z uvedených míst do Prahy, kde se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze - Ruzyni. Na úterý 31. března je naplánovaná technická přestávka k údržbě vozidel a odpočinku řidičů.

Prahu americký vojenský konvoj opustí ve středu 1. dubna. Po ose Praha - Plzeň - Rozvadov bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Vystupuje z mlhy a dotýká se slunečních paprsků.. PRADĚD se probouzí.

Vystupuje z mlhy a dotýká se slunečních paprsků.. PRADĚD se probouzí.
Play

Nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku vstává z mlhy do vlahého rána... Podívejte se na podzimní časosběr. Celý článek

KRUHÁČE SI V ČESKU SVOJE MÍSTO POŘÁD NENAŠLY! Řidiči jezdí do protisměru!

KRUHÁČE SI V ČESKU SVOJE MÍSTO POŘÁD NENAŠLY! Řidiči jezdí do protisměru!
Play

Také si kladete otázku, jak někdo takový mohl dostat papíry v autoškole? Také si nad lámeme hlavu..obzvlášť když takové video není ojedinělé. Celý článek

SUPERSTAR se dostala do našich Divošek!

SUPERSTAR se dostala do našich Divošek!
Play

Souboj o nejlepší video v Diváckých zprávách někdy připomíná soutěže z televize jako Superstar nebo Československo má talent. Několik SUPERSTAR jste mohli vidět i v dnešních Divoškách! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.