Natočvideo

BĚHAJÍ S TĚMI, KTEŘÍ NEMOHOU! 1/2 maraton Praha je pro RWTTC výzva!

BĚHAJÍ S TĚMI, KTEŘÍ NEMOHOU! 1/2 maraton Praha je pro RWTTC výzva!

28.03.2015 – Petra Vostatková

Sobota 28. března dnem "D"! A to nejen pro vrcholové běžce, ale i pro handicapované děti, kteří se zúčastnili prestižního běžeckého závodu Sportisimo 1/2maraton Praha!

Running With Those That Can't..je charitativní občanské sdružení, které bylo založeno studenty 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 2009. Nyní tvoří tým směsice nadšenců, kteří pomáhají hadicapovaným dětem protnout cílovou pásku mezinárodních běžeckých závodů. K tomu jim pomáhají speciální sportovní vozíčky.

Sportisimo 1/2maraton je pro tým RWTTC výzva, a proto na běžeckém závodě roku prostě chybět nemohou. Za tým RWTTC se zúčastnilo 20 vozíčků a 100 doprovodných běžců. 

Účast v závodě společně s tisíci dalších zdravých běžců, od světových šampiónů až po běžecké začátečníky, přináší dětem pocity radosti a skutečného zapojení do života běžných lidí.

V loňském roce se organizaci podařilo zabezpečit 11 takových vozíků, finance pro koupi této sportovní pomůcky získávají od jednotlivců.Ti mohou jen tak poslat dárcovský příspěvek nebo si mohou zakoupit i náramek RWTTC. Větší společnosti mohou přímo zakoupit sportovní vozíček pro rodinu s handicapovaným dítětem. 

Můžete tým RWTTC podpořit i tak, že si do svého chytrého telefonu stáhnete aplikaci Fandíme maratoncům na AppStore nebo na Google Play. Poté nahrajte své pětivteřinové fandící video. Před odesláním vyplníte jméno běžce, kterému fandíte a počkejte na potvrzující email. Váš favorit uvidí video od vás na 14. a 17. kilometru na velkoplošné obrazovce!

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Bojují spolu proti nemoci s kytarou v ruce a úsměvem na rtech!

VIDEO DNE: Bojují spolu proti nemoci s kytarou v ruce a úsměvem na rtech!
Play

Na Hematoonkologickém oddělení leží šestiletý Jindříšek od února. Dostal kytaru, a tak to dopadlo. Pro svou spolubojovnici Aničku složil písničku. Tady je! Celý článek

VIDEO DNE: Veselý motorkář, je dobrý motorkář!

VIDEO DNE: Veselý motorkář, je dobrý motorkář!
Play

Je jaro, všechno kvete, ptáčci řvou, svítí sluníčko, kdo by radostí nezpíval, že? I motorkář si musí při cestě zapět, aby se mu dobře jelo. Celý článek

ZUBY JAKO PERLIČKY! Jediný pes planety, co si nechává v leže čistit chrup!

ZUBY JAKO PERLIČKY! Jediný pes planety, co si nechává v leže čistit chrup!
Play

Zubní kartáček, ležící pes, navíc snad oblečený v mikině? Za chvíli za nás budou chodit do práce, vařit a uklízet. Řeč je samozřejmě o huňatých členech rodin, psech! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.