Natočvideo

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!

26.06.2015 – Petra Vostatková

Nebývá to zas tak často - skvělý kolektiv ve třídě, k tomu navíc paní učitelka, která třídu umí pěkně stmelit. Ve 2.D z jedné ústeckých základních škol mají o zábavu postaráno, bubnují totiž kalíšky za rytmického potlesku.

Video poslala paní učitelka a zároveň reportérka Natočvideo.cz Lenka Krejčová. Právě ona přinesla do třídy zábavu, která nakonec pohltila celou skupinu. Umí také něco neobvyklého? Příspěvek nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Jak jste se vůbec k bubnování dostali?

"Vše začalo asi před půl rokem, kdy jsem objevila bubnování na kelímek (tzv. "cup´s song") a napadlo mě zkusit to naučit děti v mé třídě. Zpočátku jsem sice trochu váhala, protože jsou to přeci jen druháčci, ale rozhodla jsem se to alespoň vyzkoušet. A musím říct, že děti byly od počátku vyloženě nadšené a zároveň velmi pilné. Pozorovala jsem, jak o přestávce samy sedí v kruhu a zkouší různé kombinace předávání kelímků nebo bubnování na stejný rytmus, ale bez kelímků a postupně se z toho stala taková naše třídní zábava. " vysvětluje průběh Lenka.

Kdy a jak nacvičujete?

Začátky nebo konce vyučování, příp. přestávky jsme využívali k bubnování. Často i kolegyně zvědavě nakukovaly do třídy a byly překvapené, jak se děti dokáží samy organizovat a zabavit. Měla jsem z nich obrovskou radost právě proto, že jsem cítila, jak to posilovalo třídní kolektiv. Postupně přišla další fáze, kdy jsme si zkoušeli do bubnování zpívat, snažila jsem se najít i českou písničku na podobný rytmus, ale nebylo to "ono". Zkoušeli jsme i zpívat tu anglickou píseň, ale také to úplně nesedělo.

Kdo vyrobil výsledné video? 

"Nakonec mě minulý týden napadlo projít školu a zkoušet bubnovat na různé věci v různých částech školy, no a nápad na videoklip byl na světě. Dva dny jsem seděla u počítače a snažila se co nejpřesněji sladit podkladovou hudbu s bubnováním dětí a myslím, že výsledek vůbec není špatný.:-)"

Jak to celé po půl roce práce vnímáte vy, Lenko?

"Vím, že to může vypadat jen jako zábava, ale i to do školy patří. Propojuje se zde nejen samotná hudební výchova, ale i smysl pro rytmus, který je důležitý třeba při čtení. Dále rozvíjíme jemnou motoriku a v neposlední řadě smysl pro spolupráci, pro vnímání ostatních, schopnost se v kolektivu domluvit... Bylo krásné sledovat, jak se třeba jeden kluk nemohl stále bubnování naučit, tak děti samy vymyslely, že ho posadí doprostřed, ať jen tleská. Stejně tak nový žák, který už si nestihl vše nacvičit, tak ho také tímto způsobem přijaly mezi sebe." doplnila paní učitelka Lenka Krejčová.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

SRAZIL cyklistu a ujel! Viděli jste v Diváckých zprávách

SRAZIL cyklistu a ujel! Viděli jste v Diváckých zprávách
Play

Divácké zprávy byly tentokrát tak trochu cestovatelské. Mohli jste vidět záběry chování řidičů, ale také chování k mořským živočichům na dovolené. Hvězdice přeci na osušku nepatří. Celý článek

ZBĚSILÁ JÍZDA NA KOLE! Tenhle cyklista vám prostě neunikne!

ZBĚSILÁ JÍZDA NA KOLE! Tenhle cyklista vám prostě neunikne!
Play

Nápady našich diváckých reportérů neznají mezí! Takto se jezdí na kole v Machníně :) Celý článek

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!
Play

Vichr, ale i lokální deště přestoupili na naše území na počátku týdne. Meteorologové vydali výstrahu k k povodňové bdělosti, která platí pro celé území naší země. A právě na vaše videa čekáme! Natočte vítr, déšť i zvýšenou hladinu řek. Videa natočená na šířku pošleme do České televize! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.