Natočvideo

DEN DRUHÝ: Američtí Dragouni "dobyli" Prahu!

DEN DRUHÝ: Američtí Dragouni "dobyli" Prahu!

30.03.2015 – Petra Vostatková

V neděli pokořili hranice České republiky, v pondělí zamířili přímo do hlavního města České republiky. Řeč je o americkém vojsku, které putuje přes naši zem ve třech kolonách až do amerických kasáren Vilseck v německém Bavorsku.

První část konvoje amerického vojska dorazila do Prahy. Přijeli přímo do kasáren Ruzyně, kde budou nocovat. Na místo zatím dorazila lehčí technika a posádka, která ztrávila noc v Liberci. Na místě vojáky očekávali jejich příznivci, několik desítek lidí s americkými vlajkami. Cestu Dragounům zkomplikovala nehoda na Pražském okruhu. 

David Černý zachytil příjezd amerických vojsk do Prahy Ruzyně, kde budou vojáci nocovat až do středy 1. dubna. 

Konvoj mířící do Prahy zachycen u Mladé Boleslavi reportérem Martinem K.

U Brandýsa nad Labem máme také své divácké reportéry. Podívejte jak natočila americký konvoj na R10 mířící do Prahy reportérka Helenka Svačinová.

Na 14 hodinu je ohlášena protestní akce přímo u ruzyňských kasáren. 

Centrem Prahy také právě projíždí americká bojová technika z let 1942 až 1995 o síle padesáti až šedesáti vozů, kterou bude doprovází sto až sto dvacet mužů v amerických uniformách. Akce je nazvána „Old Dragoon Ride“ v narážce na název amerického konvoje Dragoon Ride, což znamená Jízda dragounů. Konvoj se zastavil na Hradčanském náměstí, kde konvoji požehnal Msg. kardinál Dominik Duka. Poté konvoj míří do Dejvic.

Vojenský konvoj jedoucí z Vyškova do Prahy měl na dálnici D1 defekt, a dálnice byla zcela uzavřena. Podívejte se na skvělé záběry diváckého reportéra Martina Kubiše.

Na úterý 31. března jsou naplánovaná dvě Setkání s Dragouny v ruzyňských kasárnách /adresa Pilotů 12, Praha 6/. Mezi 10 a 12 hodinou, kdy na místo dorazí Jízdní kavalérie Václava Vydry. Část historické švadrony o síle 15 koní podpořená Hudbou 7. kaválerie přivítá Dragouny v Praze. Druhé setkání vojáků s veřejností, která si bude moci prohlédnout jejich techniku, bude mezi 16. a 18 hodinou. Akci podpoří hudební program a historickými vozidly. Na koncertě Pro konvoj v úterý 31.3. 2015 vystoupí mezi 16. a 18. hodinou na pražské Ruzyni v ulicích Drnovská/Pilotů David Koller, Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý, Guma Kulhánek, Taxmeni, Petar Introvič a Bluesberry, Juwana Jenkins, Kamil Střihavka a mnozí další. Přijedou i členové H.O.G. Praha Chapter.  V Praze – Ruzyni se setkání uskuteční v úterý 31. března 2015. Pro veřejnost bude vyčleněn čas od 10.00 do 18.00 hodin, v závislosti na možnostech jednotky a harmonogramu její přípravy na další den. Praha – Ruzyně: Kasárna 17. listopadu, vstup z Drnovské ulice, Praha – Ruzyně. 

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Sledujte je už od českých hranic. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

TAK TO JE PECKA! CHATRČ prorostlá stromy má vlastní kamerový systém!

TAK TO JE PECKA! CHATRČ prorostlá stromy má vlastní kamerový systém!
Play

Na první pohled by člověk řekl, že to může být tak obydlí pro lidi bez domova, nebo jakási málo používaná chatička. Omyl! Tato má vlastní kamerový systém! Celý článek

KRTEČEK BEZ KALHOTEK! Malí, roztomilí škůdci na našich zahrádkách

KRTEČEK BEZ KALHOTEK! Malí, roztomilí škůdci na našich zahrádkách
Play

Jako malí jsme je vyhledávali, snažili se chytit. Jako dospělí je nenávidíme, obzvlášť když máme zahrádku. ALE! Roztomilí jsou pořád! Celý článek

PRVNÍ VÁNOČNÍ STROMY UŽ SVÍTÍ! DNES VEČER se přidá zbytek republiky!

PRVNÍ VÁNOČNÍ STROMY UŽ SVÍTÍ! DNES VEČER se přidá zbytek republiky!
Play

Vánoční strom podle českých tradicích se má rozsvěcet až o Štědrý den večer, kdy čekáme na Ježíška. Rozsvítíme ho a opustíme místnost, abychom Ježíška nevylekali a aby našel cestu, kam má dárky přinést. Tak to chodí v domácnostech. Velké vánoční stromy a světla na našich zahradách a v našich oknech se rozsvítí již první adventní neděli, někde i sobotu před první advente. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.