Natočvideo

EXKLUZIVNĚ: Dosud nezveřejněné záběry slavného dirigenta Zubina Mehty

EXKLUZIVNĚ: Dosud nezveřejněné záběry slavného dirigenta Zubina Mehty

29.04.2016 – Martin Dobrovodský

Premiéra dosud nezveřejněného materiálu k jubilejním osmdesátým narozeninám světově proslulého dirigenta Zubina Mehty.

Pan Lubomír Moravec nám zaslal gratulační klip k osmdesátým narozeninám slavného dirigenta Zubina Mehty, který sám připravil a sestříhal z natočených materiálů pořízených v roce 1997 během spolupráce mezi Izraelskou filharmonií a Pražským filharmonickým sborem. K zaslané gratulaci pan Moravec navíc připojil neméně zajímavý komentář:

V r. 1997, šťastnou shodou okolností a snad i hvězdnou konstelací, jsem byl neočekávaně poctěn náhlou a poté již nikdy neopakující se možností natočit tohoto slavného dirigenta a báječného člověka přímo při práci. Šlo již o několikátý společný projekt Izraelské filharmonie s Pražským filharmonickým sborem. Oním připravovaným dílem byl Haendlův Mesiáš, místem konání Tel Aviv. Troufám si tvrdit, že v jistém smyslu je natočený materiál jedinečný, neboť kromě úžasných pasáží již hotové muziky (jako v tomto gratulačním klipu) obsahuje i řadu osobních monologů, komentářů, korekcí výslovnosti, různých připomínek i prostých vstupů, možná nikdy předtím ani potom nezaznamenamých. Tři hodiny blízkého Zubina Mehty a jeho pojetí jednoho ze stěžejních děl světové hudební kultury.

Vaše videa zajímavých kulturních událostí posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Zubin Mehta je světoznámý dirigent indického původu. Narodil se v zámožné zoroastriánské rodině, jeho otec byl houslista a dirigent, zakladatel Bombajského symfonického orchestru. Chodil do jezuitské školy v Bombaji, od dětství hrál na housle a klavír a už v 16 letech dirigoval bombajský orchestr. Roku 1951 přišel do Vídně, kde studoval hru na klavír, kompozici a hru na kontrabas, dirigovat se učil u H. Swarowskiho. Roku 1958 vyhrál mezinárodní dirigentskou soutěž v Liverpoolu a stal se tam zástupcem šéfdirigenta. Už v 60. letech dirigoval vídeňskou i berlínskou filharmonii a byl hostem Pražského jara. Jako operní dirigent působil na hlavních scénách v New Yorku, ve Vídni, v Berlíně, v Londýně, v Miláně nebo Salcburku.

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Vranovský kostel se dočkal i své druhé věže. MÁME UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY PŘESUNU!

Vranovský kostel se dočkal i své druhé věže. MÁME UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY PŘESUNU!
Play

Kostel ve Vranově u Brna se během 3 let dočkal opravy obou svých věží. Rekonstrukce stála 5 milionů korun. Záběry z přesunu druhé věže zpět na kostel natočil divácký reportér Radek Zouhar. Celý článek

TOP 5 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ ZVÍŘAT

TOP 5 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ ZVÍŘAT
Play

Připravili jsme pro Vás další žebříček. Tentokrát z kategorie zvířat. Zvířátek není nikdy dost, těch nám posíláte stovky, tisíce, a to jak domácí, tak divoká, na která narazíte při procházce nebo na dovolené v zahraničí. Celý článek

HAZARD SE ŽIVOTEM! Muž se vozí mezi vagony pražského metra!

HAZARD SE ŽIVOTEM! Muž se vozí mezi vagony pražského metra!
Play

Někdo to bere jako adrenalinový sport, někoho možná mrzí, že je naživu. Podívejte se na záběry z pražského metra..muž jezdí mezi vagony. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.