Natočvideo

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

21.10.2014 – Tereza Kušová

Obyvatelé vesnic a menších měst nemají k dispozici multikina, nákupní centra nebo koncertní haly. Zábavu si tedy zařídí po svém. Ve Stružnici proto již každoročně pořádají Moto Fichtl Show.

I u Vás se konají zajímavé společenské akce? Natáčejte tyto zážitky a posílejte nám je přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Ze Stružnice u České Lípy pochází i Alena Buriánková, která nám poslala sérii videí právě z Fichtl Show. Ta se na vsi koná vždy v září a začíná spanilou jízdou místních fichtlů. Trasa jízdy vede po okolí Stružnice a má dvě zastávky. Rachot burcujících motorů fichtlů je tak nejspíš slyšet až v České Lípě.

Součástí Moto Fichtl Show jsou také různé soutěže spojené s fichtlem. Jednou z disciplín je tak jízda kolem sloupu, kdy jde o to, co nejdéle se udržet na motorce, když se držíte provazu, který se obmotává kolem sloupu. Za jízdy narazí řidič fichtlu i na překážky stejně jako Martin Buriánek na videu, syn Aleny.

Mezi další disciplíny patří taky jízda do vrchu, hod motorem, cross nebo překážková jízda. Některým účastníkům Fichtl Show se moc nedařilo, ale alespoň se diváci pořádně bavili. Kupodivu mezi asi 40 soutěžícími nebyla ani jedna žena. Kde jsou teď feministky, aby reprezentovaly ženy v moto-soutěžích.

Ve Stružnici také často pořádají Neckyádu, která má ve vsi velikou tradici již několik desetiletí, kdy sem na soutěž v neckách přijížděl i Jaromír Hanzlík. A co si myslí Alena o tom, že se na vesnicích konají takovéto společensko-zábavné akce? "Si pište, že je to pro vztahy ve vesnici dobré. Když se potkají na místě ti, co se neviděli léta na příklad, což je i můj případ. Byla jsem překvapena zájmem lidí o mou osobu," směje se Alena.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!
Play

Nebývá to zas tak často - skvělý kolektiv ve třídě, k tomu navíc paní učitelka, která třídu umí pěkně stmelit. Ve 2.D z jedné ústeckých základních škol mají o zábavu postaráno, bubnují totiž kalíšky za rytmického potlesku. Celý článek

Poslední zápas pana Švancary zažil nápor fanoušků!Stadion praskal ve švech!

Poslední zápas pana Švancary zažil nápor fanoušků!Stadion praskal ve švech!
Play

Stadion za Lužánkami v Brně v sobotu zažil policejní manévry. Proč? Konal se Rozlučkový zápas fotbalisty Švancary, na který dorazilo o několik tisíc fanoušků víc, než se předpokládalo. Celý článek

SOUTĚŽ: VYRAZTE ZDARMA NA VÍKEND DO AQUALANDU MORAVIA!

SOUTĚŽ: VYRAZTE ZDARMA NA VÍKEND DO AQUALANDU MORAVIA!
Play

Pošli svou "zimní koupačku" a můžeš vyhrát víkendový vstup pro Tebe a Tvého kamaráda v Aqualandu Moravia! Hlasujte na Facebooku a webových stránkách Aqualandu Moravia. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.