Natočvideo

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

21.10.2014 – Tereza Kušová

Obyvatelé vesnic a menších měst nemají k dispozici multikina, nákupní centra nebo koncertní haly. Zábavu si tedy zařídí po svém. Ve Stružnici proto již každoročně pořádají Moto Fichtl Show.

I u Vás se konají zajímavé společenské akce? Natáčejte tyto zážitky a posílejte nám je přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Ze Stružnice u České Lípy pochází i Alena Buriánková, která nám poslala sérii videí právě z Fichtl Show. Ta se na vsi koná vždy v září a začíná spanilou jízdou místních fichtlů. Trasa jízdy vede po okolí Stružnice a má dvě zastávky. Rachot burcujících motorů fichtlů je tak nejspíš slyšet až v České Lípě.

Součástí Moto Fichtl Show jsou také různé soutěže spojené s fichtlem. Jednou z disciplín je tak jízda kolem sloupu, kdy jde o to, co nejdéle se udržet na motorce, když se držíte provazu, který se obmotává kolem sloupu. Za jízdy narazí řidič fichtlu i na překážky stejně jako Martin Buriánek na videu, syn Aleny.

Mezi další disciplíny patří taky jízda do vrchu, hod motorem, cross nebo překážková jízda. Některým účastníkům Fichtl Show se moc nedařilo, ale alespoň se diváci pořádně bavili. Kupodivu mezi asi 40 soutěžícími nebyla ani jedna žena. Kde jsou teď feministky, aby reprezentovaly ženy v moto-soutěžích.

Ve Stružnici také často pořádají Neckyádu, která má ve vsi velikou tradici již několik desetiletí, kdy sem na soutěž v neckách přijížděl i Jaromír Hanzlík. A co si myslí Alena o tom, že se na vesnicích konají takovéto společensko-zábavné akce? "Si pište, že je to pro vztahy ve vesnici dobré. Když se potkají na místě ti, co se neviděli léta na příklad, což je i můj případ. Byla jsem překvapena zájmem lidí o mou osobu," směje se Alena.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Queen jak je neznáte! S cimbálovkou!

VIDEO DNE: Queen jak je neznáte! S cimbálovkou!
Play

Neobvyklé, ale cimbálové kapely jsou kromě na Slovensku třeba i v Itálii. Nehrají ale lidové písně, jak je tomu u nás na Moravě nebo u sousedů, ale pořádné světoznámé hity. Celý článek

NOVÝ JAZYK! Čechoslováckoitalština?!

NOVÝ JAZYK! Čechoslováckoitalština?!
Play

Divácké zprávy se věnovaly zahraničním přispěvatelům a tentokrát pozdrav dorazil ze slunné Itálie. Tuzemský reportér objížděl kruhové objezdy z celé republiky. Celý článek

MARGITA TO UMÍ S JAZYKEM! Otočí ho o 180 stupňů!

MARGITA TO UMÍ S JAZYKEM! Otočí ho o 180 stupňů!
Play

Milovnice zvířat a také zábavy, to je reportérka serveru NatočVideo.cz Margita Stehlíková. Tentokrát se předvedla - jazykem! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.