Natočvideo

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

FICHTLSHOW! Na vsi je o zábavu postaráno

21.10.2014 – Tereza Kušová

Obyvatelé vesnic a menších měst nemají k dispozici multikina, nákupní centra nebo koncertní haly. Zábavu si tedy zařídí po svém. Ve Stružnici proto již každoročně pořádají Moto Fichtl Show.

I u Vás se konají zajímavé společenské akce? Natáčejte tyto zážitky a posílejte nám je přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Ze Stružnice u České Lípy pochází i Alena Buriánková, která nám poslala sérii videí právě z Fichtl Show. Ta se na vsi koná vždy v září a začíná spanilou jízdou místních fichtlů. Trasa jízdy vede po okolí Stružnice a má dvě zastávky. Rachot burcujících motorů fichtlů je tak nejspíš slyšet až v České Lípě.

Součástí Moto Fichtl Show jsou také různé soutěže spojené s fichtlem. Jednou z disciplín je tak jízda kolem sloupu, kdy jde o to, co nejdéle se udržet na motorce, když se držíte provazu, který se obmotává kolem sloupu. Za jízdy narazí řidič fichtlu i na překážky stejně jako Martin Buriánek na videu, syn Aleny.

Mezi další disciplíny patří taky jízda do vrchu, hod motorem, cross nebo překážková jízda. Některým účastníkům Fichtl Show se moc nedařilo, ale alespoň se diváci pořádně bavili. Kupodivu mezi asi 40 soutěžícími nebyla ani jedna žena. Kde jsou teď feministky, aby reprezentovaly ženy v moto-soutěžích.

Ve Stružnici také často pořádají Neckyádu, která má ve vsi velikou tradici již několik desetiletí, kdy sem na soutěž v neckách přijížděl i Jaromír Hanzlík. A co si myslí Alena o tom, že se na vesnicích konají takovéto společensko-zábavné akce? "Si pište, že je to pro vztahy ve vesnici dobré. Když se potkají na místě ti, co se neviděli léta na příklad, což je i můj případ. Byla jsem překvapena zájmem lidí o mou osobu," směje se Alena.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

KLUCI Z AUTOŠKOLY MŮŽOU ZAPLATIT NAPÁCHANÉ ŠKODY!

KLUCI Z AUTOŠKOLY MŮŽOU ZAPLATIT NAPÁCHANÉ ŠKODY!
Play

Vyhrát prémii není nic těžkého. Stačí šikovný záběr, někdy nápad nebo štěstí. Video odvysíláme v Diváckých zprávách v TV Prima a už máte z poloviny vyhráno. Celý článek

10 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ ROKU 2014

10 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ ROKU 2014
Play

V poslední den roku Vám přinášíme TOP 10 nejúspěšnějších videí roku 2014. Děkujeme, že jste byli s námi a do nového roku 2015 přejeme mnoho zajímavých videoúlovků. Vaše videa denně sleduje na TV Prima více než 500 000 diváků. Za rok 2014 se nám sešlo už na 20 tisíc videí a tisíce přispěvatelů. Celý článek

VIDEO DNE: ČESKO ŽIJE HOKEJEM! Práce nepráce!

VIDEO DNE: ČESKO ŽIJE HOKEJEM! Práce nepráce!
Play

Hokej! Spojuje Českou republiku a patří mezi nejoblíbenější sporty u nás. Základna fanoušků je veliká a nefandí se pouze na stadionech. Přinášíme VIDEO DNE! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.