Natočvideo

GYMNASTKY PODPORUJÍ ČÁSLAVSKOU V BOJI S RAKOVINOU

GYMNASTKY PODPORUJÍ ČÁSLAVSKOU V BOJI S RAKOVINOU

16.06.2015 – Tereza Kušová

České gymnastky v pondělí nastoupily ve víceboji a před přehlídkou jejich umu vyjádřily podporu jejich velkému vzoru, české legendě gymnastiky Věře Čáslavské.

Petra Fialová, Veronika Cenková a Anna-Mária Kányai alespoň na dálku podpořily sedminásobnou olympijskou šampionku Věru Čáslavskou. Ta v květnu podstoupila úspěšnou operaci rakoviny slinivky a nyní se z ní zotavuje. Proto nemohla odletět na Evropské hry v Baku, aby sama podpořila český tým. Stal se tedy pravý opak. Česká děvčata podpořila ji.

"Je to výjimečná osobnost a strašně silný člověk. Už jenom tím, co dokázala. Sám ten úspěch určitě nepřišel. To, co pro něj musela obětovat, je pro nás velkým vzorem," řekla Anna-Mária pro web olympic.cz. České gymnastky se nechaly společně vyfotit a natočit u české vlajky doplněné nápisem Věra.

I Petra přeje slavné gymnastce hodně sil v boji s nemocí: "Věra Čáslavská je pro mě obrovským vzorem, vzhledem k tomu, co dokázala. Navíc je úžasná i jako člověk, jako osobnost. Při gymnastické soutěži jsem ji nikdy nepotkala, ale poprvé jsem se s ní seznámila na Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v roce 2013. Věře přeju celým srdcem, ať se dá, co nejdříve dohromady!"

V pondělí večer skončil víceboj ženských týmů ve sportovní gymnastice. České gymnastky v konkurenci 25 zemí skončily na 15. místě a věří, že zkušenosti z Evropských her v Baku zúročí brzy, třeba i na Olympijských hrách v Riu v roce 2016. "Doufám v účast na olympiádě v Riu, je to můj sen stejně jako asi každého sportovce. Na podzim bude MS v Glasgow, kde se můžeme kvalifikovat do předolympijských her. A teprve z tohoto závodu se můžeme kvalifikovat na olympiádu," vysvětlila Veronika.

Děvčatům nevyhovoval nastavený systém, tedy rozdělení soutěže do dvou dnů. V neděli byla dvě nářadí a v pondělí další dvě, což bylo pro gymnastky poprvé, co byly takto rozdělené. Sportovní gymnastika pokračuje ještě ve čtvrtek, kdy se můžeme těšit na výstup Veroniky.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!
Play

Opět požár autobusu a opět linka 195! Za poslední dva dny shořely v pražských Letňanech dva městské autobusy. Scénář je v obou případech stejný. Máme pro vás záběry přímo z místa události! Celý článek

Na Třebíčsku hořelo pole s obilím! Kouř stoupal metry vysoko!

Na Třebíčsku hořelo pole s obilím! Kouř stoupal metry vysoko!
Play

Parné léto a hlavně sucho, to jsou důvody častých požárů po celé republice. Jeden takový zaznamenal reportér Petr Suchý ve Výčapech na Třebíčsku. Celý článek

TOP 5 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ Z VAŠÍ DOVOLENÉ

TOP 5 NEJLEPŠÍCH VIDEÍ Z VAŠÍ DOVOLENÉ
Play

Nemůžeme si nevšimnout, že nám často posíláte zajímavá videa ze svých cest po světě. Jiná kultura, jiný svět, jiné zvyky. Blíží se prázdniny, tak jsme zvědaví, jaké úlovky tentokrát natočíte a hlavně kde. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.