Natočvideo

GYMNASTKY PODPORUJÍ ČÁSLAVSKOU V BOJI S RAKOVINOU

GYMNASTKY PODPORUJÍ ČÁSLAVSKOU V BOJI S RAKOVINOU

16.06.2015 – Tereza Kušová

České gymnastky v pondělí nastoupily ve víceboji a před přehlídkou jejich umu vyjádřily podporu jejich velkému vzoru, české legendě gymnastiky Věře Čáslavské.

Petra Fialová, Veronika Cenková a Anna-Mária Kányai alespoň na dálku podpořily sedminásobnou olympijskou šampionku Věru Čáslavskou. Ta v květnu podstoupila úspěšnou operaci rakoviny slinivky a nyní se z ní zotavuje. Proto nemohla odletět na Evropské hry v Baku, aby sama podpořila český tým. Stal se tedy pravý opak. Česká děvčata podpořila ji.

"Je to výjimečná osobnost a strašně silný člověk. Už jenom tím, co dokázala. Sám ten úspěch určitě nepřišel. To, co pro něj musela obětovat, je pro nás velkým vzorem," řekla Anna-Mária pro web olympic.cz. České gymnastky se nechaly společně vyfotit a natočit u české vlajky doplněné nápisem Věra.

I Petra přeje slavné gymnastce hodně sil v boji s nemocí: "Věra Čáslavská je pro mě obrovským vzorem, vzhledem k tomu, co dokázala. Navíc je úžasná i jako člověk, jako osobnost. Při gymnastické soutěži jsem ji nikdy nepotkala, ale poprvé jsem se s ní seznámila na Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v roce 2013. Věře přeju celým srdcem, ať se dá, co nejdříve dohromady!"

V pondělí večer skončil víceboj ženských týmů ve sportovní gymnastice. České gymnastky v konkurenci 25 zemí skončily na 15. místě a věří, že zkušenosti z Evropských her v Baku zúročí brzy, třeba i na Olympijských hrách v Riu v roce 2016. "Doufám v účast na olympiádě v Riu, je to můj sen stejně jako asi každého sportovce. Na podzim bude MS v Glasgow, kde se můžeme kvalifikovat do předolympijských her. A teprve z tohoto závodu se můžeme kvalifikovat na olympiádu," vysvětlila Veronika.

Děvčatům nevyhovoval nastavený systém, tedy rozdělení soutěže do dvou dnů. V neděli byla dvě nářadí a v pondělí další dvě, což bylo pro gymnastky poprvé, co byly takto rozdělené. Sportovní gymnastika pokračuje ještě ve čtvrtek, kdy se můžeme těšit na výstup Veroniky.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Jak malý Kajínek uniká z postýlky

VIDEO DNE: Jak malý Kajínek uniká z postýlky
Play

VIDEO DNE vyhlašujeme každý den na stránkách NatočVideo.cz. Patří mezi ně to nejzajímavější video za daný den, A co to vaše? Bude také nej? Celý článek

VIDEO DNE: Mini Domino! Natočil Tomáš Klail

VIDEO DNE: Mini Domino! Natočil Tomáš Klail
Play

Rubrika Video dne už se pěkně zaplňuje. Třeba právě i Vaše video se objeví mezi těmi nejlepšími videi. Když nám video posíláte, můžete ho dokonce i označit jako Video dne. Celý článek

AUTORKOU VIDEA TÝDNE A MAJITELKOU 5 000 Kč JE VILEMÍNA RIEGERROVÁ

AUTORKOU VIDEA TÝDNE A MAJITELKOU 5 000 Kč JE VILEMÍNA RIEGERROVÁ
Play

Do Jihlavy se po dvou letech vrátilo Havířské veselí. Na místě byla i reportérka serveru NatočVideo Vilemína Rieggerová, která akci dokumentovala celý víkend a stává se tak reportérkou týdne. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.