Natočvideo

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

09.10.2014 – Tereza Kušová

Rodeo je tradičním sportem severoamerických kovbojů. Původně to byl termín pro shánění dobytka, v dnešní době už je rodeo označení pro neformální soutěž mezi kovboji. Stala se z toho atrakce veřejných trhů pro prodej dobytka. První rodeo se konalo v Proscotte ve státě Arizona v roce 1888.

Unikátní sportovní událost 22. Velké radotínské rodeo se koná již pravidelně na přelomu května a června. Letos se soutěž v Říčních lázních konala 24. května. Jako divák se ho zúčastnil Stanislav Holan s manželkou a kamarády: "Byl to parádní zážitek! vidět takhle naživo kácení telete, lasování a spoustu dalších disciplín. Zkusit bych si to ale asi nechtěl."

Chodíte i Vy na akce pořádané ve Vaší obci? Neváhejte a natočte to, pak nám video můžete poslat, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

I když současné dobytkářství již nepotřebuje kovboje s jeho zvláštními zručnostmi, jeho umění přežívá v čím dál tím populárnějších představeních - rodeích, kde se konají soutěže založené na úkonech, které byly kdysi denním chlebem a běžnou součástí života kovbojů. Radotínské rodeo je současně mistrovstvím české republiky v jednotlivých disciplínách.

První disciplínou bylo Třídění dobytčat, tedy Team Penning. První místo jednoznačně patřilo tříčlennému týmu dvou Veronik a Josefa, kteří zvládli v čase pod dvě minuty roztřídit všechna telata. Další disciplíny, které mohli návštěvníci radotínského rodea zhlédnout, byly Slalom kolem tyčí - Pole Bending, Rančerské lasování - Ranch Roping, Přehánění telat - Team Sorting a Barelový dostih - Barrel race. Zlatým hřebem je však typická rodeová paráda, a to Pokládání telete, tedy Steer Wrestling, kdy jezdec musí povalit býčka seskokem z koně. Tuto disciplínu můžete vidět na videu od Standy Holana. V Radotíně se povalení povedlo jen dvou jezdcům, tím rychlejším však byl Daniel Dolejš, který tak získal Vítězný štít starosty Karla Hanzlíka.

Turnaje v rodeu se konají v České republice od roku 1993, pořádá je samostatná organizační jednotka neziskové organizace Rodeo Corral Westerners International - CZ. Pořádá vždy dva jezdecké závody - Mistra České republiky v rodeu a Pohár Dyka Krchova juniorů. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

DO ČESKA SE OD ZÁPADU BLÍŽÍ SILNÉ BOUŘKY! Vaše videa odvysíláme v televizi!

DO ČESKA SE OD ZÁPADU BLÍŽÍ SILNÉ BOUŘKY! Vaše videa odvysíláme v televizi!
Play

Tropická vedra vystřídají v noci z úterý na středu silné bouřky s krupobitím. Připravte si natáčecí zařízení a pošlete nám vaše skvělá videa. Nejlepší příspěvky budou odvysílané v televizi! Celý článek

JAPONSKÝ SPECIÁL: Představíme Pachinko a ukážeme šokující burzu štěňat!

JAPONSKÝ SPECIÁL: Představíme Pachinko a ukážeme šokující burzu štěňat!
Play

Naši diváčtí reportéři jsou prostě všude a to doslova! Máme pro vás dvě skvělé reportáže až z dalekého Japonska! Zavedeme vás na místo, kde to zlaťáky jen cinká a také na burzu, kde se prodávají štěňátka, pro nás velmi neobvyklým až smutným způsobem. Celý článek

Pondělní počasí přineslo silný vichr,kroupy a sníh. Čeká nás chladný týden!

Pondělní počasí přineslo silný vichr,kroupy a sníh. Čeká nás chladný týden!
Play

Týden před Velikonoce a jaro jako by šlo do ústupu. Nastoupil Apríl a přinesl proměnlivé počasí na mnohých místech republiky. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.