Natočvideo

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

09.10.2014 – Tereza Kušová

Rodeo je tradičním sportem severoamerických kovbojů. Původně to byl termín pro shánění dobytka, v dnešní době už je rodeo označení pro neformální soutěž mezi kovboji. Stala se z toho atrakce veřejných trhů pro prodej dobytka. První rodeo se konalo v Proscotte ve státě Arizona v roce 1888.

Unikátní sportovní událost 22. Velké radotínské rodeo se koná již pravidelně na přelomu května a června. Letos se soutěž v Říčních lázních konala 24. května. Jako divák se ho zúčastnil Stanislav Holan s manželkou a kamarády: "Byl to parádní zážitek! vidět takhle naživo kácení telete, lasování a spoustu dalších disciplín. Zkusit bych si to ale asi nechtěl."

Chodíte i Vy na akce pořádané ve Vaší obci? Neváhejte a natočte to, pak nám video můžete poslat, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

I když současné dobytkářství již nepotřebuje kovboje s jeho zvláštními zručnostmi, jeho umění přežívá v čím dál tím populárnějších představeních - rodeích, kde se konají soutěže založené na úkonech, které byly kdysi denním chlebem a běžnou součástí života kovbojů. Radotínské rodeo je současně mistrovstvím české republiky v jednotlivých disciplínách.

První disciplínou bylo Třídění dobytčat, tedy Team Penning. První místo jednoznačně patřilo tříčlennému týmu dvou Veronik a Josefa, kteří zvládli v čase pod dvě minuty roztřídit všechna telata. Další disciplíny, které mohli návštěvníci radotínského rodea zhlédnout, byly Slalom kolem tyčí - Pole Bending, Rančerské lasování - Ranch Roping, Přehánění telat - Team Sorting a Barelový dostih - Barrel race. Zlatým hřebem je však typická rodeová paráda, a to Pokládání telete, tedy Steer Wrestling, kdy jezdec musí povalit býčka seskokem z koně. Tuto disciplínu můžete vidět na videu od Standy Holana. V Radotíně se povalení povedlo jen dvou jezdcům, tím rychlejším však byl Daniel Dolejš, který tak získal Vítězný štít starosty Karla Hanzlíka.

Turnaje v rodeu se konají v České republice od roku 1993, pořádá je samostatná organizační jednotka neziskové organizace Rodeo Corral Westerners International - CZ. Pořádá vždy dva jezdecké závody - Mistra České republiky v rodeu a Pohár Dyka Krchova juniorů. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!
Play

Nezáleží na tom jak je vaše město, městečko či vesnice veliká. Všude se něco děje a server Natočvideo.cz chce být při tom! Zajímají nás výstavy, koncerty, ale také místní zvyky a tradice. Staňte se opravdovými reportéry! Celý článek

VIDEO DNE: Pohybuje s plechovkou silou vůle! Podle vás trik?

VIDEO DNE: Pohybuje s plechovkou silou vůle! Podle vás trik?
Play

Video z daleké Indie dorazilo ve středu do redakce NatočVideo a hned jsme ho zařadili do rubriky VIDEO DNE! To přece nemůže být iluze! Celý článek

HOKEJOVÝ NÁROĎÁK MĚL FANOUŠKY PO CELÉM ČESKU! Zde jsou ti nejlepší!

HOKEJOVÝ NÁROĎÁK MĚL FANOUŠKY PO CELÉM ČESKU! Zde jsou ti nejlepší!
Play

Dva týdny utekly jako voda a na národní hokejový tým České republiky vybojoval v Praze čtvrtou medaili. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.