Natočvideo

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

JAKO NA DIVOKÉM ZÁPADĚ! Tak si připadají jednou ročně obyvatelé Radotína

09.10.2014 – Tereza Kušová

Rodeo je tradičním sportem severoamerických kovbojů. Původně to byl termín pro shánění dobytka, v dnešní době už je rodeo označení pro neformální soutěž mezi kovboji. Stala se z toho atrakce veřejných trhů pro prodej dobytka. První rodeo se konalo v Proscotte ve státě Arizona v roce 1888.

Unikátní sportovní událost 22. Velké radotínské rodeo se koná již pravidelně na přelomu května a června. Letos se soutěž v Říčních lázních konala 24. května. Jako divák se ho zúčastnil Stanislav Holan s manželkou a kamarády: "Byl to parádní zážitek! vidět takhle naživo kácení telete, lasování a spoustu dalších disciplín. Zkusit bych si to ale asi nechtěl."

Chodíte i Vy na akce pořádané ve Vaší obci? Neváhejte a natočte to, pak nám video můžete poslat, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

I když současné dobytkářství již nepotřebuje kovboje s jeho zvláštními zručnostmi, jeho umění přežívá v čím dál tím populárnějších představeních - rodeích, kde se konají soutěže založené na úkonech, které byly kdysi denním chlebem a běžnou součástí života kovbojů. Radotínské rodeo je současně mistrovstvím české republiky v jednotlivých disciplínách.

První disciplínou bylo Třídění dobytčat, tedy Team Penning. První místo jednoznačně patřilo tříčlennému týmu dvou Veronik a Josefa, kteří zvládli v čase pod dvě minuty roztřídit všechna telata. Další disciplíny, které mohli návštěvníci radotínského rodea zhlédnout, byly Slalom kolem tyčí - Pole Bending, Rančerské lasování - Ranch Roping, Přehánění telat - Team Sorting a Barelový dostih - Barrel race. Zlatým hřebem je však typická rodeová paráda, a to Pokládání telete, tedy Steer Wrestling, kdy jezdec musí povalit býčka seskokem z koně. Tuto disciplínu můžete vidět na videu od Standy Holana. V Radotíně se povalení povedlo jen dvou jezdcům, tím rychlejším však byl Daniel Dolejš, který tak získal Vítězný štít starosty Karla Hanzlíka.

Turnaje v rodeu se konají v České republice od roku 1993, pořádá je samostatná organizační jednotka neziskové organizace Rodeo Corral Westerners International - CZ. Pořádá vždy dva jezdecké závody - Mistra České republiky v rodeu a Pohár Dyka Krchova juniorů. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

A TOTO JE CO? Zbloudilý Holanďan v protisměru?

A TOTO JE CO? Zbloudilý Holanďan v protisměru?
Play

A máme tady zase jednu pecku z českých vozovek. Ano, opět auto v protisměru a ne ledajaké! Celý článek

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!
Play

Vichr, ale i lokální deště přestoupili na naše území na počátku týdne. Meteorologové vydali výstrahu k k povodňové bdělosti, která platí pro celé území naší země. A právě na vaše videa čekáme! Natočte vítr, déšť i zvýšenou hladinu řek. Videa natočená na šířku pošleme do České televize! Celý článek

JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV! POCHOUTKY Z ČÍNY vás dostanou! Ještě se to hemží!

JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV! POCHOUTKY Z ČÍNY vás dostanou! Ještě se to hemží!
Play

Není nad svíčkovou a knedlo, zelo vepřo. Nebo byste snad upraženým pavoukům a škorpionům neodolali? Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.