Natočvideo

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

09.09.2014 – Tereza Kušová

Nad Hradcem Králové se snášely balony, ale ne jen tak ledajaké - horkovzdušné. Bohužel pro ně, snášely se až moc blízko země.

Zatím co Štefan Cvejn byl s kamarády ve fitku, hned za oknem si to k zemi snášel vyhlídkový balon. Všimli si ho ve chvíli, kdy byl nebezpečně blízko protějšího domu a "škrtl" o anténu. "Začali jsme si ho s kamarády ve fitku všímat, když jsme balon viděli několikrát přelětat opravdu nízko nad domy. Bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," říká Štefan. Balon se dostal blízko domu a jak můžete vidět na videu, protrhl se. Za chvíli, co se balon snesl úplně na zem, dorazili policisté a hasiči.

Ve stejném městě, téměř ve stejný čas, jen o pár set metrů dál a přímo v centru Hradci Králové přistával nouzově další horkovzdušný balon. Ten natočil tentokrát anonymní reportér I. N. To už však přistání koordinovali přímo policisté a hasiči, a tak se stal vyhlídkový balon atrakcí pro turisty.

Podle Evy Čížkové, mluvčí Městské policie Hradec Králové, se jedná o zcela standardní situaci, kdy náhle přestane foukat vítr a ještě se blíží bouřka. Jediným možným řešením je tedy okamžité nouzové přistání. "V obou balonech bylo 15 lidí. Nic se nestalo. Vzhledem k nebezpečí, které hrozilo, se přistálo na nejvíc vhodném místě," řekla Eva Čížková.

Mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková doplnila, že "Oba piloti informovali nouzovým signálem řídící věž na letišti v Hradci Králové. Dispečer okamžitě informoval přes 112 všechny složky IZS."

Naštěstí vše dopadlo dobře a nikomu se nic nestalo. a navíc! Obyvatelé Hradce Králově měli o čem mluvit.

Obě videa byla součástí reportáže hlavních Zpráv v televizi Prima. Proto nám nepřestávejte posílat vaše natočené zážitky.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

MARGITA TOMU NASADILA KORUNU! Pase sněhového albína na trávě!

MARGITA TOMU NASADILA KORUNU! Pase sněhového albína na trávě!
Play

Studnice nápadů, reportérka Margita Stehlíková nás opět dostala do kolen. Její vtipy se neopakují a nemají konkurenci! Tentokrát prohnala po pastvě sněhového králíka! No chápete to? Celý článek

VIDEO DNE: Jak si usnadnit práci? Stačí mít ještěrku!

VIDEO DNE: Jak si usnadnit práci? Stačí mít ještěrku!
Play

Pracovat je krutá daň za to, že dostáváme výplatu. Někdo si umí manuální práci usnadnit a možná z toho udělat i zábavu. Celý článek

VIDEO DNE: Čtyři hodiny trvala výroba minihousliček, přinášíme časosběr

VIDEO DNE: Čtyři hodiny trvala výroba minihousliček, přinášíme časosběr
Play

Rubrika VIDEO DNE se rozrůstá o další příspěvek, a to o video, založené na trpělivosti a šikovných ručkách. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.