Natočvideo

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

09.09.2014 – Tereza Kušová

Nad Hradcem Králové se snášely balony, ale ne jen tak ledajaké - horkovzdušné. Bohužel pro ně, snášely se až moc blízko země.

Zatím co Štefan Cvejn byl s kamarády ve fitku, hned za oknem si to k zemi snášel vyhlídkový balon. Všimli si ho ve chvíli, kdy byl nebezpečně blízko protějšího domu a "škrtl" o anténu. "Začali jsme si ho s kamarády ve fitku všímat, když jsme balon viděli několikrát přelětat opravdu nízko nad domy. Bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," říká Štefan. Balon se dostal blízko domu a jak můžete vidět na videu, protrhl se. Za chvíli, co se balon snesl úplně na zem, dorazili policisté a hasiči.

Ve stejném městě, téměř ve stejný čas, jen o pár set metrů dál a přímo v centru Hradci Králové přistával nouzově další horkovzdušný balon. Ten natočil tentokrát anonymní reportér I. N. To už však přistání koordinovali přímo policisté a hasiči, a tak se stal vyhlídkový balon atrakcí pro turisty.

Podle Evy Čížkové, mluvčí Městské policie Hradec Králové, se jedná o zcela standardní situaci, kdy náhle přestane foukat vítr a ještě se blíží bouřka. Jediným možným řešením je tedy okamžité nouzové přistání. "V obou balonech bylo 15 lidí. Nic se nestalo. Vzhledem k nebezpečí, které hrozilo, se přistálo na nejvíc vhodném místě," řekla Eva Čížková.

Mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková doplnila, že "Oba piloti informovali nouzovým signálem řídící věž na letišti v Hradci Králové. Dispečer okamžitě informoval přes 112 všechny složky IZS."

Naštěstí vše dopadlo dobře a nikomu se nic nestalo. a navíc! Obyvatelé Hradce Králově měli o čem mluvit.

Obě videa byla součástí reportáže hlavních Zpráv v televizi Prima. Proto nám nepřestávejte posílat vaše natočené zážitky.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

POŘÁDNÁ BITKA MEZI DÍVKAMI! Místo rukou rovnou nohy!

POŘÁDNÁ BITKA MEZI DÍVKAMI! Místo rukou rovnou nohy!
Play

Hrabe i Vašemu psovi? Stačí mu ke štěstí stín? A někdy se snaží i výt? Zkrátka Divošky vládnou světu. Celý článek

VIDEO DNE: Jak slaví Silvestr potápěči?!

VIDEO DNE: Jak slaví Silvestr potápěči?!
Play

Příchod nového roku slavíme tak, jak nám to nejvíce vyhovuje a co je nám nejblíže. Lyžaři na horách, pařmeni na diskotéce, parašutisté ve vzduchu, no a potápěči pod vodou.... Celý článek

TAK PARKUJÍ JEN MISTŘI! Záběry z Karlína vás šokují!

TAK PARKUJÍ JEN MISTŘI! Záběry z Karlína vás šokují!
Play

Díky vašim příspěvkům z českých silnic, už jsme viděli mnohé. Toto video ale nemá obdoby! Dodávka v pražském Karlíně zaparkovala přímo do jiného vozu! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.