Natočvideo

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

JEJDA! Horkovzdušné balony na zemi! Asi se někde stala chyba!

09.09.2014 – Tereza Kušová

Nad Hradcem Králové se snášely balony, ale ne jen tak ledajaké - horkovzdušné. Bohužel pro ně, snášely se až moc blízko země.

Zatím co Štefan Cvejn byl s kamarády ve fitku, hned za oknem si to k zemi snášel vyhlídkový balon. Všimli si ho ve chvíli, kdy byl nebezpečně blízko protějšího domu a "škrtl" o anténu. "Začali jsme si ho s kamarády ve fitku všímat, když jsme balon viděli několikrát přelětat opravdu nízko nad domy. Bylo jen otázkou času, kdy se něco stane," říká Štefan. Balon se dostal blízko domu a jak můžete vidět na videu, protrhl se. Za chvíli, co se balon snesl úplně na zem, dorazili policisté a hasiči.

Ve stejném městě, téměř ve stejný čas, jen o pár set metrů dál a přímo v centru Hradci Králové přistával nouzově další horkovzdušný balon. Ten natočil tentokrát anonymní reportér I. N. To už však přistání koordinovali přímo policisté a hasiči, a tak se stal vyhlídkový balon atrakcí pro turisty.

Podle Evy Čížkové, mluvčí Městské policie Hradec Králové, se jedná o zcela standardní situaci, kdy náhle přestane foukat vítr a ještě se blíží bouřka. Jediným možným řešením je tedy okamžité nouzové přistání. "V obou balonech bylo 15 lidí. Nic se nestalo. Vzhledem k nebezpečí, které hrozilo, se přistálo na nejvíc vhodném místě," řekla Eva Čížková.

Mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková doplnila, že "Oba piloti informovali nouzovým signálem řídící věž na letišti v Hradci Králové. Dispečer okamžitě informoval přes 112 všechny složky IZS."

Naštěstí vše dopadlo dobře a nikomu se nic nestalo. a navíc! Obyvatelé Hradce Králově měli o čem mluvit.

Obě videa byla součástí reportáže hlavních Zpráv v televizi Prima. Proto nám nepřestávejte posílat vaše natočené zážitky.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

ZAČÍNAJÍCÍ HVĚZDA PARKOURU POCHÁZÍ Z BRNA! Skáče od 11 let!

ZAČÍNAJÍCÍ HVĚZDA PARKOURU POCHÁZÍ Z BRNA! Skáče od 11 let!
Play

Tento sport ho chytil před dvěma roky, v pouhých jedenácti letech. Překonal několik zlomenin, ale od jeho cíle ho zranění rozhodně neodradilo! Touží se dostat na celosvětový závod v řeckém Santorini "Art of motion" Celý článek

NEUVĚŘITELNÉ! Kančí rodinka mezi obytnými domy

NEUVĚŘITELNÉ! Kančí rodinka mezi obytnými domy
Play

Je čím dál častější, že se divoká zvířata přibližují k lidským obydlím. Divoká prasata ničí zahrady lidem bydlících v blízkosti lesa. Že ale kance spatříme na chodníku na sídlišti. To tu ještě nebylo! Celý článek

VIDEO: Chalupu na Brněnsku zachvátil požár, zásah trval 2,5 hodiny!

VIDEO: Chalupu na Brněnsku zachvátil požár, zásah trval 2,5 hodiny!
Play

Technická závada na elektroinstalaci byla příčinou požáru neobydlené chalupy v Silůvkách na Brněnsku. Na místě zasahovalo 8 jednotek hasičů. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.