Natočvideo

KATASTROFA! Řidiči z povolání si prostě nedají říct

KATASTROFA! Řidiči z povolání si prostě nedají říct

12.09.2014 – Tereza Kušová

Už jsme to každý zažil. Viděli jsme je jak z pozice řidiče osobního automobilu, tak jako cestující městské hromadné dopravy. A nikdy se to nezlepší. Řidiči z povolání se řadí mezi ty nejbezohlednější.

Petr L natočil, jak řidič autobusu vjel do křižovatky z odbočovacího pruhu. "Autobus stál celou dobu za mnou. Nechtělo se mu čekat, tak to vzal špatným pruhem. Když to tak vezmu, tak nevím, jestli mám jezdit MHD, když autobus řídí takový řidič, který nerespektuje dopravní značení," popsal Petr. Tato situace se tam podle Petra děje každý den: "Jezdím touto křižovatkou denně a denně vídám, jak se tam řidiči chovají. Přitom zrovna na této křižovatce je v systému řízení světelného signalizačního zařízení křižovatky aplikován provoz preference MHD." Což znamená, že když se k semaforu přiblíží autobus nebo tramvaj, tak mu systém umožní, co nejrychleji průjezd. Takže řidiči MHD nemají důvod takto riskovat životy svých cestujících.

Dalšího neposlušného řidiče autobusu zachytil na kameru u auta Martin Petržílek. Na konci videa si můžete všimnout, že autobusák nerespektoval světelné značení u přejezdu. Koleje projel jen s velkým štěstí, ani ne vteřinu poté spadly závory. 

Pozor bychom si ale měli dát především ve Vídeňské ulici v Praze, kde Josef Moravec díky kameře na autě natočil, jak řidič autobusu ohrožuje všechny okolo. Chybělo jen, aby autor tohoto videa jel trošku rychleji a mohli volat záchranku. Řidiči z povolání si neberou servítky ani před semafory.

Přesně jako ve filmu Slunce, seno a jahody. Nezastavujeme, máme zpoždění! Kdo si chce vystoupit, musí poprosit řidiče, aby mu přibrzdil. Marek Musil natočil nebezpečnou jízdu pražského autobusáka, když se řítil ulicemi s otevřenými dveřmi.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Venku mráz, i přesto vlezl do ledové vody! Nač to modré triko?

VIDEO DNE: Venku mráz, i přesto vlezl do ledové vody! Nač to modré triko?
Play

To che kus odvahy, dobře fungující srdce a hodně velké odhodlání! Tak připomíná divácký reportér Jeník Mráz Světový den zvýšení povědomí o autismu. Koupelí v ledové vodě! Celý článek

VÁNOČKA ZE ŠESTI...úkol, co zamotal nejednomu hlavu!

VÁNOČKA ZE ŠESTI...úkol, co zamotal nejednomu hlavu!
Play

Taková vánočka by se měla o "svátcích klidu" objevit na každém svátečním stole..ale troufnete si ji doma upéct sami? Do redakce dorazilo několik videí s povedenými ne nepovedenými výrobky..tady jsou. Celý článek

ČESKO - TURECKO již v sobotu! Ukaž jak fandíš a vyhraj kameru!

Českou republiku čeká v sobotu kvalifikační zápas na Euro 2016! Našimi soupeři budou Turci a vy máte jedinečnou šanci získat skvělé dárky od České televize! Stačí, když se předvedeš jako zapálený fanoušek a ukážeš celému Česku, jak se má správně FANDIT! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.