Natočvideo

Když si pustí žilou, můžou VODÁCI SJET I BOTIČ

Když si pustí žilou, můžou VODÁCI SJET I BOTIČ

19.10.2014 – Tereza Kušová

Sjíždění řek je pravým vodáckým zážitkem ať už na raftu nebo na kajaku. Je k tomu ale hned několik důležitých věcí. Mít s sebou skvělou partu lidí, aby vyšlo počasí a hlavně! Aby bylo dost vody. Ale zase ne moc.

I Vy nám můžete poslat zajímavá videa, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Každý správný vodák už sjel třeba Vltavu, Berounku, Ohři nebo Sázavu. Už jste ale někdy sjížděli malý potok? Že ne? To Pražáci s malými přestávkami sjíždějí potůček Botič již od roku 1973. Letos to připadlo na neděli 19. října. Jedná se populární sjíždění Botiče od Hostivařské přehrady s názvem Rio Botič. Sjet se dá až do míst u Železničního mostu, kde ústí pražský potok do Vltavy, tedy na Výtoni.

"Bylo to úžasné sledovat," těmito slovy popsala slavnou vodáckou událost Marie Haisová. Kolem ní propluly na raftech a kajacích desítky vodáků. Většina místní jednou ročně žasne, jak se najednou malý potůček Botič promění ve vodní živel a stává se nebezpečným i pro zkušené vodáky.

Kdo chtěl však Botič splout, musel být na startu včas. V čase 9:30 - 11:30 se totiž vypouštěla voda z vodní nádrže Hostivař. To byl tedy ideální čas sednout do kajaku a pádlovat na 13,5 kilometrů dlouhé trati, pokud se tedy rozhodnete sjet potok celý. Je také možné začít a skončit kdekoliv a kdykoliv.

Ač se Botič nezdá, narazili byste na říčce i na drobné peřeje a jezy. První půl metru vysoký jez je po jednom kilometru plavby. Ten nejvyšší, jez Marcela, který je vysoký 2,5 metru, následuje po dalších dvou kilometrech. Ten se dá po levém břehu přenést, zkušení vodáci jej ale mohli klidně sjet a že jich nebylo málo.

Sjezd řeky ale není jen klídek, pohoda, nohy nahoře a občas hodit pádlem do vody, jak si mnozí myslí. Botič je plný nástrah. Mezi ty největší perly patří na příklad nízké mosty a lávky, ale taky válec nebo tunel. A tou největší nástrahou ze všech je úplně na konci. Tou je řeka Vltava.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Když učitelé fyziky převedou učebnice do praxe! KRYJTE SE!

VIDEO DNE: Když učitelé fyziky převedou učebnice do praxe! KRYJTE SE!
Play

Pokus se suchým ledem, dopadl nad očekávání dobře! Výbuch se konal...akorát trochu předčasně! Celý článek

VIDEO DNE: Tak takhle vypadá opice po vopici :)

VIDEO DNE: Tak takhle vypadá opice po vopici :)
Play

Do rubriky VIDEO DNE zařazujeme další parádní video, tentokrát ze zoo ve Dvoře Králové. Šimpanz propařil celou noc. Celý článek

DĚTI DO GARÁŽE, MOTORKU do dětského pokoje! Tak probíhá zazimování mašiny!

DĚTI DO GARÁŽE, MOTORKU do dětského pokoje! Tak probíhá zazimování mašiny!
Play

Co jste schopni udělat pro svého motorového mazlíka? Máme pro vás video, kde se hodně lidí nadřelo, aby si motorka přez zimu odpočinula pěkně v teploučku. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.