Natočvideo

Koncert THE TAP TAP podpořil integraci handicapovaných

Koncert THE TAP TAP podpořil integraci handicapovaných

23.02.2015 – Tereza Kušová

Kapela handicapovaných hudebníků podpořila koncertem na Václavském náměstí v Praze integraci zdravotně postižených lidí do společnosti a inkluzi ve vzdělávání. Vystoupení bylo reakcí na nedávná kritická slova prezidenta Miloše Zemana ke společnému vzdělávání zdravých a handicapovaných.

Zaplněna byla celá horní část Václavského náměstí. Policie odhadla počet návštěvníků na 3000. Akce s názvem Už jsme trochu dál upozorňovala na nedávné výroky prezidenta Miloše Zemana, který  při návštěvě Pardubického kraje mluvil o nevhodnosti společného vzdělávání handicapovaných a zdravých dětí. Během dvou a půl hodinového koncertu se na podiu vystřídalo s The Tap Tap více než třicet hostů.

Jedním ze členů kapely The Tap Tap je i hráč na bicí Ladislav Nagy, který je i diváckým reportérem. V rozhovoru pro Pražský deník reagoval na slova prezidenta s tím, že i on sám byl handicapovaným žákem mezi zdravými dětmi: "Jsem člověk, který v běžné škole zažil šikanu. Vím ale, že šikana probíhá jak mezi dětmi s postiženými, tak i mezi dětmi bez něj. Myslím, že kdyby bylo už od dětství běžné potkávat se s lidmi, kteří jsou nějak odlišní, nemuselo by k šikaně vůbec docházet."

Zajímavá videa z koncertů a zákulisí nám můžete poslat i Vy! Video nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Ladislav Nagy nastoupil na střední školu do Jedličkova ústavu, kde vystudoval maturitní obor. Bydlel v domově mládeže, kde se dostal do souboru The Tap Tap. V současné době studuje obor sociální práce na Univerzitě Karlově. S dokončením základního vzdělání mu hodně pomohla máma a pracovníci speciálně pedagogického centra. Ladislav měl na základní škole velké štěstí na učiteli. Ti respektovali jeho postižení a dokázali přizpůsobit výuku jeho potřebám.

Na koncertu kromě skvělých hudebníků vystoupili i zástupci neziskových organizací, pražského magistrátu i politici. Mezi jednotlivými vystoupeními se diváci seznámili s významem procesů integrace a inkluze.

Samotný orchestr The Tap Tap je skvělým příkladem fungování týmu složeného z lidí s různými handicapy. Kapele je absolutně soběstačná a za léta fungování si vysloužila uznání i respekt nejen u nás v Česku, ale i v zahraničí. Skupina má vlastního manažera, moderátora, dokonce i techniky a produkční.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Z tramvajových kolejí šlehaly plameny! Kubánské náměstí v Praze!

Z tramvajových kolejí šlehaly plameny! Kubánské náměstí v Praze!
Play

V neděli 12. července se v Praze stalo něco nevídaného! Hořel tramvajový pás! Celý článek

VIDEO DNE: I slepice se nechává ráda hýčkat!

VIDEO DNE: I slepice se nechává ráda hýčkat!
Play

Není snad živočich, kterému by se nelíbilo obyčejné drbání! A tady je důkaz! Celý článek

TO JE O NERVY! Záchrana srnce zamotaného v ohradníku VIDEEM DNE!

TO JE O NERVY! Záchrana srnce zamotaného v ohradníku VIDEEM DNE!
Play

Také se divíte jak se tam srneček mohl tak zamotat? Důležitější je, že se mu dostalo pomoci a vše dopadlo dobře! Ale je to teda mazec! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.