Natočvideo

NATOČTE AMERICKÝ KONVOJ V ČESKU!

NATOČTE AMERICKÝ KONVOJ V ČESKU!

26.03.2015 – Tereza Kušová

Téměř 120 vozidel a 520 amerických vojáků projede na přelomu března a dubna přes české území. Vláda průjezd amerického 2. mechanizovaného pluku z Pobaltí do Německa přes Českou republiku odsouhlasila v pondělí 16. března.

NATOČTE AMERICKÝ KONVOJ V ČESKU!

Zdroj: Sergej Stepanov, NPA

České hranici americký vojenský konvoj překročí hranice v neděli dopoledne. V tu chvíli se k němu jako mávnutím proutkem připojí fanoušci vojenské techniky, ale také Ameriky. Doprovodí je až k branám posádek, kde budou Američané z neděle na pondělí nocovat.

Kromě kolových obrněných vozidel Stryker budou v kolonách další, především logistická vozidla, tedy nákladní vozy, ale i vyprošťovací a odsunové prostředky a také vozidla HMMWV. Všechna tato vozidla jsou kolová.

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Sledujte je už od českých hranic. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

Pět nejlepších videí bude oceněno. Jejich autoři vyhrají zajímavé knihy od Vojenského historického ústavu Praha:

1. Jiří Charfreitag - Zdeněk Špitálník: Československé legie 1914 - 1920, stejnokroje a výstroj

2. Ivo Pejčoch: Za Háchu i za Beneše

3. Prokop Tomek: Válečné záznamy Rudolfa Krzáka

4. Ivan Procházka: Dunkerque

5. Karel Straka: Francie a Československo 1914 - 1945

Trasa konvoje

Kolony vojáků mají překročit české hranice v neděli 29. března dopoledne na třech místech - v Bohumíně, Náchodě a Harrachově. Jednotky se budou přesouvat po pozemních komunikacích za doprovodu české Vojenské policie. Využijí i české dálnice.

První kolona by se měla přesunout po trase Ostrava - Vyškov. Tady američtí vojáci v areálu Vojenské akademie - Velitelství výcviku přenocují. Druhá kolona pojede po trase Náchod - Pardubice, zde přespí v areálu 14. pluku logistické podpory. Třetí kolona překročí hranice v Harrachově a k přenocování se zastaví v Liberci v kasárnách 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

V pondělí 30. března bude přesun pokračovat z uvedených míst do Prahy, kde se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze - Ruzyni. Na úterý 31. března je naplánovaná technická přestávka k údržbě vozidel a odpočinku řidičů.

Prahu americký vojenský konvoj opustí ve středu 1. dubna. Po ose Praha - Plzeň - Rozvadov bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku.

Zdroj: Sergej Stepanov, NPA

1100 mil

Režisér Václav Marhoul stojí za iniciativou 1100mil.cz, která zastřešuje uvítání amerického vojenského konvoje na hraničních přechodech a zároveň slouží jako rozcestník pro orientaci v dění okolo průjezdu desítky vozů vracejících se ze cvičení v Pobaltí a Polsku.

"Nemusí nás osvobozovat, protože svobodní jsme. Cítíme se být součástí euroatlantické civilizace, její kultury  historie. Proto je návštěva našich spojenců důvodem k oslavě. K oslavě našich hodnot, svobody a demokracie," píše se na stránkách 1100mil.cz.

Iniciativa také nabádá ke sledování konvoje. Jeho fotografování a také natáčení. Videa budou uveřejněna právě na stránkách 1100mil.cz a budou poslána na TV Prima. Stáhněte si proto aplikaci Prima Reportér na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Zdroj: Youtube.com - The Ronin 42

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

PROFÍCI V AKCI aneb KDYŽ SVATEBNÍ FOTOGRAF POŘÁD LEZE DO ZÁBĚRU!

PROFÍCI V AKCI aneb KDYŽ SVATEBNÍ FOTOGRAF POŘÁD LEZE DO ZÁBĚRU!
Play

Jeden z nejkrásnějších dní v životě, tou je bezesporu svatba. I když ne vždycky vše klapne tak jak má. Někdy není dobré jídlo, jindy zas chybí snubní prstýnky a může se i pokazit záznam svatebního dne... Celý článek

VIDEO DNE: Bazén! Natočil ho Jiří Vaníček

VIDEO DNE: Bazén! Natočil ho Jiří Vaníček
Play

Nová rubrika stránek NatočVideo.cz Video dne Vám denně představuje nejlepší video z předchozího dne. Může to být video, které je něčím vtipné, zajímavé či je třeba i zvláštní. Celý článek

ZÁSAH HASIČŮ ZBLÍZKA! Exkluzivní záběry přímo ze zásahu u požáru kůlny!

ZÁSAH HASIČŮ ZBLÍZKA! Exkluzivní záběry přímo ze zásahu u požáru kůlny!
Play

Je členem hasičského sboru, tentokrát vzal místo hadice do ruky kameru a točil. Podívejte se na video reportéra Tomáše Hradečného přímo ze zásahu u hořící kůlny v Berunicích. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.