Natočvideo

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

10.10.2015 – Tereza Kušová

Není úřad jako úřad. Každé město, každá vesnice ho má a jsou různě veliké. Některé úřady jsou dokonce honosné. Někde ho mají třeba i na hradě či zámku. A někdy ho mají postavený z buňky.

Lucie Tyrešová natočila malinkatý obecní úřad v Královéhradeckém kraji, a to v obci Stanovice. Velikosti úřadu odpovídá taky velikost obce. Ta má 2,72 kilometrů čtverečních a v roce 2006 zde žilo 72 stálých obyvatel. 

I přes to se ve vesnici nachází pár zajímavých míst a pamětihodností. V Novém lese, který se je v katastru obce, je postaven tzv. Betlém, kde je řada sochařských památek z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V centru obce stojí dochovaná vrcholně barokní a sochařsky zpracovaná kaple Nejsvětější trojice se sousoším Nejsvětější trojice. Opět je autorem Braun. Ve vesnici jsou také dvě architektonické památky - Selský statek a Vodní mlýn s vodní elektrárnou.

Navštívili jste i Vy zajímavé místo? Natočte to a video pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Posílejte zpravodajská videa a my je nabídneme do televize.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Had milující škrcení

VIDEO DNE: Had milující škrcení
Play

Přirozenost? Instinkt? Některá zvířata si nedokáží pomoct a když mají v genech zabíjet, tak budou zabíjet. Nebo se alespoň vybijí na něčem jiném. Celý článek

VIDEO DNE: Tak to je masakr! O tuhle party jsme přišli??

VIDEO DNE: Tak to je masakr! O tuhle party jsme přišli??
Play

Řada z nás to zažila a další to teprve čeká. Je to síla, je to masakr, je to party. A tahle asi byla vydařená. Celý článek

VIDEO DNE: Pak že pes v kuchyni překáží! POMLUVY!

VIDEO DNE: Pak že pes v kuchyni překáží! POMLUVY!
Play

Když je to ještě malé, nemotorné, neumí to používat tlapičky a rádo se to mazlí, tak je to roztomilé. Pak to povyroste, vyžaduje pozornost, kouše boty a hlavně překáží. Jenže vše je asi jinak. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.