Natočvideo

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

10.10.2015 – Tereza Kušová

Není úřad jako úřad. Každé město, každá vesnice ho má a jsou různě veliké. Některé úřady jsou dokonce honosné. Někde ho mají třeba i na hradě či zámku. A někdy ho mají postavený z buňky.

Lucie Tyrešová natočila malinkatý obecní úřad v Královéhradeckém kraji, a to v obci Stanovice. Velikosti úřadu odpovídá taky velikost obce. Ta má 2,72 kilometrů čtverečních a v roce 2006 zde žilo 72 stálých obyvatel. 

I přes to se ve vesnici nachází pár zajímavých míst a pamětihodností. V Novém lese, který se je v katastru obce, je postaven tzv. Betlém, kde je řada sochařských památek z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V centru obce stojí dochovaná vrcholně barokní a sochařsky zpracovaná kaple Nejsvětější trojice se sousoším Nejsvětější trojice. Opět je autorem Braun. Ve vesnici jsou také dvě architektonické památky - Selský statek a Vodní mlýn s vodní elektrárnou.

Navštívili jste i Vy zajímavé místo? Natočte to a video pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Posílejte zpravodajská videa a my je nabídneme do televize.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

JE PRO TEBE FOTBAL VŠECHNO A PRO SVŮJ TÝM DOSLOVA DÝCHÁŠ? Ukaž se a vyhraj!

Na světě je nový web Fandím.cz pro fotbalové fanoušky! Byl stvořen přesně pro ty, kteří milují fotbal a svůj tým! Stačí, když vezmeš do ruky foťák, kameru nebo mobil a předvedeš, jak dokážeš podpořit svůj milovaný klub. Nápadům se meze nekladou. Každý měsíc soutěžíme o kameru Lamax Action X7 Mira a hlavní cenou je VIP den s oblíbeným týmem! Celý článek

KLUCI Z AUTOŠKOLY MŮŽOU ZAPLATIT NAPÁCHANÉ ŠKODY!

KLUCI Z AUTOŠKOLY MŮŽOU ZAPLATIT NAPÁCHANÉ ŠKODY!
Play

Vyhrát prémii není nic těžkého. Stačí šikovný záběr, někdy nápad nebo štěstí. Video odvysíláme v Diváckých zprávách v TV Prima a už máte z poloviny vyhráno. Celý článek

VIDEO DNE: Krmení racků pomaloučku a pěkně zblízka

VIDEO DNE: Krmení racků pomaloučku a pěkně zblízka
Play

Nádherné záběry přímo od Vltavy nám přišly do redakce NatočVideo.cz. VIDEEM DNE se stává zpomalené krmení racků! Pastva pro oči! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.