Natočvideo

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

10.10.2015 – Tereza Kušová

Není úřad jako úřad. Každé město, každá vesnice ho má a jsou různě veliké. Některé úřady jsou dokonce honosné. Někde ho mají třeba i na hradě či zámku. A někdy ho mají postavený z buňky.

Lucie Tyrešová natočila malinkatý obecní úřad v Královéhradeckém kraji, a to v obci Stanovice. Velikosti úřadu odpovídá taky velikost obce. Ta má 2,72 kilometrů čtverečních a v roce 2006 zde žilo 72 stálých obyvatel. 

I přes to se ve vesnici nachází pár zajímavých míst a pamětihodností. V Novém lese, který se je v katastru obce, je postaven tzv. Betlém, kde je řada sochařských památek z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V centru obce stojí dochovaná vrcholně barokní a sochařsky zpracovaná kaple Nejsvětější trojice se sousoším Nejsvětější trojice. Opět je autorem Braun. Ve vesnici jsou také dvě architektonické památky - Selský statek a Vodní mlýn s vodní elektrárnou.

Navštívili jste i Vy zajímavé místo? Natočte to a video pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Posílejte zpravodajská videa a my je nabídneme do televize.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

MÁTE OCHOČENÉ ZVÍŘÁTKO? NATOČTE HO!

MÁTE OCHOČENÉ ZVÍŘÁTKO? NATOČTE HO!
Play

Už jsme viděli ochočeného psa, kočku, kozla, straku, dokonce i papouška nebo andulku, i divoké prase. Už jste si ale ochočili motýla? Celý článek

VIDEO DNE: Těhotná mandarinka dobyla Pardubice!

VIDEO DNE: Těhotná mandarinka dobyla Pardubice!
Play

Matka příroda dokáže věci! Sledujte, jaké překvapení v sobě ukrývala obyčejná mandarinka! Celý článek

PRVNÍ VÁNOČNÍ STROMY UŽ SVÍTÍ! DNES VEČER se přidá zbytek republiky!

PRVNÍ VÁNOČNÍ STROMY UŽ SVÍTÍ! DNES VEČER se přidá zbytek republiky!
Play

Vánoční strom podle českých tradicích se má rozsvěcet až o Štědrý den večer, kdy čekáme na Ježíška. Rozsvítíme ho a opustíme místnost, abychom Ježíška nevylekali a aby našel cestu, kam má dárky přinést. Tak to chodí v domácnostech. Velké vánoční stromy a světla na našich zahradách a v našich oknech se rozsvítí již první adventní neděli, někde i sobotu před první advente. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.