Natočvideo

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

NEJMENŠÍ OBECNÍ ÚŘAD MAJÍ VE STANOVICÍCH

10.10.2015 – Tereza Kušová

Není úřad jako úřad. Každé město, každá vesnice ho má a jsou různě veliké. Některé úřady jsou dokonce honosné. Někde ho mají třeba i na hradě či zámku. A někdy ho mají postavený z buňky.

Lucie Tyrešová natočila malinkatý obecní úřad v Královéhradeckém kraji, a to v obci Stanovice. Velikosti úřadu odpovídá taky velikost obce. Ta má 2,72 kilometrů čtverečních a v roce 2006 zde žilo 72 stálých obyvatel. 

I přes to se ve vesnici nachází pár zajímavých míst a pamětihodností. V Novém lese, který se je v katastru obce, je postaven tzv. Betlém, kde je řada sochařských památek z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V centru obce stojí dochovaná vrcholně barokní a sochařsky zpracovaná kaple Nejsvětější trojice se sousoším Nejsvětější trojice. Opět je autorem Braun. Ve vesnici jsou také dvě architektonické památky - Selský statek a Vodní mlýn s vodní elektrárnou.

Navštívili jste i Vy zajímavé místo? Natočte to a video pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Posílejte zpravodajská videa a my je nabídneme do televize.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

KAMION PŘEVÁŽEJÍCÍ PRASATA BOURAL NA D2! Hasiči utvořili provizorní ohradu!

KAMION PŘEVÁŽEJÍCÍ PRASATA BOURAL NA D2! Hasiči utvořili provizorní ohradu!
Play

Dálnice D2 byla ve čtvrtek místem častých dopravních nehod. Hasiči jich zaznamenaly šest. Jedné z kolizí se nevyhnul kamion převážející dobytek. Celý článek

Praha hostí tradiční výstavu HRY A HLAVOLAMY.Můžete hrát až 40 hodin v kuse

Praha hostí tradiční výstavu HRY A HLAVOLAMY.Můžete hrát až 40 hodin v kuse
Play

Pokud ještě nemáte plán pro celou rodinu na víkend, je tady akce v Praze při které se rozhodně nudit nebudete. 21 ročník výstavy Hry a hlavolamy se koná v Novoměstské radnici do neděle 13. září. Celý článek

STODOLA LEHLA POPELEM! Máme záběry ještě před příjezdem hasičů!

STODOLA LEHLA POPELEM! Máme záběry ještě před příjezdem hasičů!
Play

Lhotka u Ostravy zažila ve středu doslova pozdvižení! Požár stodoly a ohromný kouř se nesly na metry vysoko. Hasiči zasahovali nejméně dvě hodiny. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.