Natočvideo

NEJROZTOMILEJŠÍ LVÍČE NA SVĚTĚ! Nelson zkrátka miluje lidi

NEJROZTOMILEJŠÍ LVÍČE NA SVĚTĚ! Nelson zkrátka miluje lidi

07.10.2014 – Tereza Kušová

Na divoká zvířata nemusíte narazit jen v zoo nebo na safari. Stačí, když zajedete do Prahy - Dubče, kde chovají dokonce i lva.

Posílejte nám i Vy videa ze zoologických zahrad či safari. Stačí, když nám pošlete zajímavá videa, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Terárium Praha je domovem mnoha plazů. Jak název napovídá, organizace se zabývá teraristikou a tedy zvířaty k tomu určených. A mezi těmi všemi hady, želvami, krokodýli a ještěrkami žije i lev s krásným jménem Nelson. Lev se narodil v Zoologické zahradě Dvorec 12. listopadu 2013, brzy tedy oslaví své první narozeniny. Poté, co Nelsona mezi vánočními svátky pokřtili, dostalo lvíče nový domov, a to v náručí chovatelů pražského terária v Dubči.

Jméno vybral výherce internetové soutěže Jan Bína ze severočeské Bíliny. Pojmenoval ho podle afrického bojovníka za lidská práva a nositele Nobelovy ceny míru Nelsona Mandely. "Lev symbolizuje Afriku stejně jako Nelson Mandela. Nelson Mandela věnoval obrovskou sílu na boj za práva lidí a doufejme, že stejnou sílu bude mít i tohle malé lvíče," svěřil se Jan Bína Českobudějovickému deníku.

Nelsonovi bude za chvíli rok a je o něj vskutku královsky postaráno. Stal se maskotem terária, a jak mohl vidět i divácký reportér Roman Kubaric, Nelson je neuvěřitelný mazel a lidi zkrátka miluje. O své kamarády se ale stará řádně a pořádně je hlídá, divoká šelma se v něm nezapře, když chodí kolem terárií sem a tam.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Ceny benzínu se místy liší i o 4 koruny! Jak je to u vás?

Ceny benzínu se místy liší i o 4 koruny! Jak je to u vás?
Play

Že se ceny benzínu a nafty momentálně drží na nižžích hodnotách, není pro motoristy žádné tajemství. Ale i přesto, se ceny liší místy i několik korun. Jaká situace je u vás? Natočte vaše poznatky a vaše příspěvky odvysílá Česká televize! Celý článek

VIDEO DNE: PES ZAKOUSL KOLO! Majitelka si nevzala helmu!

VIDEO DNE: PES ZAKOUSL KOLO! Majitelka si nevzala helmu!
Play

Hra nebo psí opatrnost? Podívejte se, co nastane, když se chce na kole projet divácká reportérka Marie Smítalová. Celý článek

NEHODA osobního vozu s kamionem zastavila dopravu u Petřvaldu!

NEHODA osobního vozu s kamionem zastavila dopravu u Petřvaldu!
Play

Přinášíme aktuální záběry dopravní nehody se zraněním na Karvinsku. Vozovka č. 58 1. třídy byla uzavřena. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.