Natočvideo

NESMYSLY NA SILNICÍCH! Kruháč na parkovišti nebo slepý přechod

NESMYSLY NA SILNICÍCH! Kruháč na parkovišti nebo slepý přechod

11.10.2014 – Tereza Kušová

Kuriozity na silnicích vidíme dennodenně. Nesmyslně umístěné dopravní značení je čím dál tím častější. Kolikrát už jsme přijeli na křižovatku s označením STOP a přitom je tady výhled až na Sněžku. Někdy se ale páni inženýři unáhlí opravdu hodně. Nebo nechávají rozhodnutí o označení na dělnících?

Zuzana Kučerová pojmenovala své video velmi trefně Přechod nikam. Když jela se svými dětmi vyzvednout babičku do Lázní Libverda, narazila na zajímavý přechod pro chodce. Ač působí jako nedávno vytvořený přechod a začíná na straně s chodníkem, kam podle autorů tohoto skvostného díla má vést, to už nikdo neví. Přechod totiž končí v trávě s patníkem. Víc takových přechodů a méně semaforů prosíme.

Narazili jste i Vy na kuriózní a nesmyslné dopravní označení? Natočte jej a pošlete přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Vtipně umístěné dopravní značky nejsou ale výsadou jen nás, Čecháčků. Ale také Španělé jedí pravidelně vtipnou kaši. David Dostál na Pyrenejském poloostrově natočil kuriózní označení kruhového objezdu. Zatímco my jsme zvyklí, že "kruháč" je typ objízdné křižovatky, ve Španělsku se jedná o upozornění, že se nacházíte na místě kruhového tvaru. Možná je to označení pro ty, co chtějí na místě zaparkovat, aby parkovali po směru kruhu.

Na dočasná značení kvůli práci na silnici - zpomalení, zákaz předjíždění, semafor - jsme zvyklí. Prakticky celá Česká republiky je pokrytá těmito značkami. A už se i přestáváme divit, že značka upozorňující práci na silnici vůbec nemusí znamenat, že někdo bude na silnici pracovat. Jak správně podotkl Pavel Neudert: "Mohli by se aspoň obtěžovat s otočením značek, či jeho překrytím." Protože když jedete 5 kilometrů vesnicí rychlostí 30 km/hodinu, očekáváte, že tam bude alespoň rozkopaný příkop.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

ZASE JSME JE POLIDŠTILI! Psi, co zastanou člověka i na nákupech!

ZASE JSME JE POLIDŠTILI! Psi, co zastanou člověka i na nákupech!
Play

Každý den nám dokazujete, jak jsou pro vás domácí mazlíčci důležití a jak vám nahrazují lidské kamarády. Dnes jsme pro vás vybrali dva důkazní materiály, že psi jsou nástupci lidí! Celý článek

HALUCINACE? Pod kapotou místo koní LASIČKA, za čelním sklem kocour!?

HALUCINACE? Pod kapotou místo koní LASIČKA, za čelním sklem kocour!?
Play

Něco jakoby běhalo pod kapotou..sem tam to vykoukne a nakonec se ukáže v celé svojí kráse - lasička. Za to kocour, ten se s tím nemazal..za čelním sklem si udělal pelech a s projížďkou neměl žádný problém. Celý článek

MS v požárním sportu probíhá v Bělorusku! Češi sbírají medaile!

MS v požárním sportu probíhá v Bělorusku! Češi sbírají medaile!
Play

V běloruském Grodnu probíhá od 2. - 9. srpna mistrovství světa v požárním sportu. Naši reprezentanti patří k naprosté špičce! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.