Natočvideo

NESMYSLY NA SILNICÍCH! Kruháč na parkovišti nebo slepý přechod

NESMYSLY NA SILNICÍCH! Kruháč na parkovišti nebo slepý přechod

11.10.2014 – Tereza Kušová

Kuriozity na silnicích vidíme dennodenně. Nesmyslně umístěné dopravní značení je čím dál tím častější. Kolikrát už jsme přijeli na křižovatku s označením STOP a přitom je tady výhled až na Sněžku. Někdy se ale páni inženýři unáhlí opravdu hodně. Nebo nechávají rozhodnutí o označení na dělnících?

Zuzana Kučerová pojmenovala své video velmi trefně Přechod nikam. Když jela se svými dětmi vyzvednout babičku do Lázní Libverda, narazila na zajímavý přechod pro chodce. Ač působí jako nedávno vytvořený přechod a začíná na straně s chodníkem, kam podle autorů tohoto skvostného díla má vést, to už nikdo neví. Přechod totiž končí v trávě s patníkem. Víc takových přechodů a méně semaforů prosíme.

Narazili jste i Vy na kuriózní a nesmyslné dopravní označení? Natočte jej a pošlete přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Vtipně umístěné dopravní značky nejsou ale výsadou jen nás, Čecháčků. Ale také Španělé jedí pravidelně vtipnou kaši. David Dostál na Pyrenejském poloostrově natočil kuriózní označení kruhového objezdu. Zatímco my jsme zvyklí, že "kruháč" je typ objízdné křižovatky, ve Španělsku se jedná o upozornění, že se nacházíte na místě kruhového tvaru. Možná je to označení pro ty, co chtějí na místě zaparkovat, aby parkovali po směru kruhu.

Na dočasná značení kvůli práci na silnici - zpomalení, zákaz předjíždění, semafor - jsme zvyklí. Prakticky celá Česká republiky je pokrytá těmito značkami. A už se i přestáváme divit, že značka upozorňující práci na silnici vůbec nemusí znamenat, že někdo bude na silnici pracovat. Jak správně podotkl Pavel Neudert: "Mohli by se aspoň obtěžovat s otočením značek, či jeho překrytím." Protože když jedete 5 kilometrů vesnicí rychlostí 30 km/hodinu, očekáváte, že tam bude alespoň rozkopaný příkop.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Taťkův úlovek! Natočil Marek Mlýnek

VIDEO DNE: Taťkův úlovek! Natočil Marek Mlýnek
Play

Rubrika Video dne je naplňována především zábavnými a vtipnými videi. Ale také zde najdete zajímavá videa, poučná či aktuální jako třeba dnes. Celý článek

Hitparáda překlepů! KAKAVÉ PLODY vás dostanou do kolen!

Hitparáda překlepů! KAKAVÉ PLODY vás dostanou do kolen!
Play

Videa od vás se často týkají překlepů v letácích, dokonce úplných nesmyslů ne etiketách výrobků. Také často posíláte návody umístěné u produktu, které s ním nemají vůbec nic společného. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší perly. A je to vskutku zážitek! Celý článek

Do českých vod zabloudil exotický kačer, viděli jste v DIVÁCKÝCH ZPRÁVÁCH

Do českých vod zabloudil exotický kačer, viděli jste v DIVÁCKÝCH ZPRÁVÁCH
Play

Divácké zprávy, to je směs těch nejlepších videí od vás. Sledujte každý večer v 19:40 v televizi Prima. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.