Natočvideo

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

06.09.2014 – Petra Vostatková

Připravit, pozor...Buch! Start reketoplánu se nekonal, místo toho uvidíte pořádnou pivní sprchu.

Video výbuchu nám poslal divácký reportér Jan Mrázek. Nápad s pivní střelou se zrodil přímo doma u Jana Mrázka, když uvařil domácí pivo, ale omylem do něho přidal dvojnásobek cukru. Nedalo se pít, pro pokus ale ideální stav, jelikož pivo hodně pěnilo. A jak napadlo pana Mrázka sestrojit raketu?

"Při nedávné návštěvě mého dlouholetého kamaráda jsme začali řešit, zda je ta katana na poličce dostatečně ostrá a zkoušeli ji na různých lahvích jako jsou plastové láhve od mléka a tehdy došlo i na pet láhev od piva. Fascinovalo nás, že vnitřní tlak dokázal zvětšit objem dvoulitrové láhve více jak 1,5 násobně."sdělil pro server NatočVideo.cz Jan Mrázek. 

Za nedlouho se pokusil pet láhev plnou piva odpálit. Proč raketa nevystřelila, odpovídá: "Asi to chtělo použít jiný způsob odstřelu. Očekával jsem slušný odstřel, bohužel láhev praskla na špatném místě a výsledek jste mohli vidět. Chvíli zde pršelo pivo." 

Podle jeho slov, raketa funguje na jednoduchém principu, kdy se z kapaliny po otevření uvolní velké množství CO2 a vytvořeným otvorem se snaží ve velké rychlosti uniknout z láhve. Něco jako když se do coly přidává mentos. 

 

A jak jste na tom vy? Máte také natočené domácí pokusy?

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

KRTEČEK BEZ KALHOTEK! Malí, roztomilí škůdci na našich zahrádkách

KRTEČEK BEZ KALHOTEK! Malí, roztomilí škůdci na našich zahrádkách
Play

Jako malí jsme je vyhledávali, snažili se chytit. Jako dospělí je nenávidíme, obzvlášť když máme zahrádku. ALE! Roztomilí jsou pořád! Celý článek

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!

Bubnování s kalíšky zaměstnává celou třídu!Trénují pořád,kolektiv senzační!
Play

Nebývá to zas tak často - skvělý kolektiv ve třídě, k tomu navíc paní učitelka, která třídu umí pěkně stmelit. Ve 2.D z jedné ústeckých základních škol mají o zábavu postaráno, bubnují totiž kalíšky za rytmického potlesku. Celý článek

Zvláštní úkaz v Praze...LABUŤ SI VEGETÍ PŘÍMO NA MOSTĚ LEGIÍ!

Zvláštní úkaz v Praze...LABUŤ SI VEGETÍ PŘÍMO NA MOSTĚ LEGIÍ!
Play

Provoz na mostě Legií nikterak nevyrušil labuť, která si udělala pohodu přímo uprostřed chodníku. Stala se středem zájmu procházejících. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.