Natočvideo

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

06.09.2014 – Petra Vostatková

Připravit, pozor...Buch! Start reketoplánu se nekonal, místo toho uvidíte pořádnou pivní sprchu.

Video výbuchu nám poslal divácký reportér Jan Mrázek. Nápad s pivní střelou se zrodil přímo doma u Jana Mrázka, když uvařil domácí pivo, ale omylem do něho přidal dvojnásobek cukru. Nedalo se pít, pro pokus ale ideální stav, jelikož pivo hodně pěnilo. A jak napadlo pana Mrázka sestrojit raketu?

"Při nedávné návštěvě mého dlouholetého kamaráda jsme začali řešit, zda je ta katana na poličce dostatečně ostrá a zkoušeli ji na různých lahvích jako jsou plastové láhve od mléka a tehdy došlo i na pet láhev od piva. Fascinovalo nás, že vnitřní tlak dokázal zvětšit objem dvoulitrové láhve více jak 1,5 násobně."sdělil pro server NatočVideo.cz Jan Mrázek. 

Za nedlouho se pokusil pet láhev plnou piva odpálit. Proč raketa nevystřelila, odpovídá: "Asi to chtělo použít jiný způsob odstřelu. Očekával jsem slušný odstřel, bohužel láhev praskla na špatném místě a výsledek jste mohli vidět. Chvíli zde pršelo pivo." 

Podle jeho slov, raketa funguje na jednoduchém principu, kdy se z kapaliny po otevření uvolní velké množství CO2 a vytvořeným otvorem se snaží ve velké rychlosti uniknout z láhve. Něco jako když se do coly přidává mentos. 

 

A jak jste na tom vy? Máte také natočené domácí pokusy?

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Pádlování na Maledivách! Natočil Dalibor Kuňák

VIDEO DNE: Pádlování na Maledivách! Natočil Dalibor Kuňák
Play

Rubriku Video dne denně plníme těmi nejlepšími videi, kterých nám denně chodí nespočet. Vybrat jen jedno je těžké. Někdy se zaměříme na zábavu, jindy na zvířátka, jindy na aktuálnost. Celý článek

MOTORKÁŘE ODVEZL VRTULNÍK po srážce s osobním vozem u Řepova!

MOTORKÁŘE ODVEZL VRTULNÍK po srážce s osobním vozem u Řepova!
Play

V letních měsících vyrážejí na silnice motorkáři a bývají velmi často účastníky dopravních nehod. Tak jako se tomu stalo u Řepova na Mladoboleslavsku. Celý článek

TAK TO VYPADÁ KAŽDÝ DEN POD JEJICH OKNY! Tah na Polsko žádá pevné nervy

TAK TO VYPADÁ KAŽDÝ DEN POD JEJICH OKNY! Tah na Polsko žádá pevné nervy
Play

Jestliže se chystáte například před Vánoci do Polska, zvažte zda to vzít přes hraniční přechod v Náchodě! Až uvidíte tyto záběry, možná výlet přehodnotíte. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.