Natočvideo

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

PIVNÍ DEŠTÍK aneb výbuch láhve s domácím mokem

06.09.2014 – Petra Vostatková

Připravit, pozor...Buch! Start reketoplánu se nekonal, místo toho uvidíte pořádnou pivní sprchu.

Video výbuchu nám poslal divácký reportér Jan Mrázek. Nápad s pivní střelou se zrodil přímo doma u Jana Mrázka, když uvařil domácí pivo, ale omylem do něho přidal dvojnásobek cukru. Nedalo se pít, pro pokus ale ideální stav, jelikož pivo hodně pěnilo. A jak napadlo pana Mrázka sestrojit raketu?

"Při nedávné návštěvě mého dlouholetého kamaráda jsme začali řešit, zda je ta katana na poličce dostatečně ostrá a zkoušeli ji na různých lahvích jako jsou plastové láhve od mléka a tehdy došlo i na pet láhev od piva. Fascinovalo nás, že vnitřní tlak dokázal zvětšit objem dvoulitrové láhve více jak 1,5 násobně."sdělil pro server NatočVideo.cz Jan Mrázek. 

Za nedlouho se pokusil pet láhev plnou piva odpálit. Proč raketa nevystřelila, odpovídá: "Asi to chtělo použít jiný způsob odstřelu. Očekával jsem slušný odstřel, bohužel láhev praskla na špatném místě a výsledek jste mohli vidět. Chvíli zde pršelo pivo." 

Podle jeho slov, raketa funguje na jednoduchém principu, kdy se z kapaliny po otevření uvolní velké množství CO2 a vytvořeným otvorem se snaží ve velké rychlosti uniknout z láhve. Něco jako když se do coly přidává mentos. 

 

A jak jste na tom vy? Máte také natočené domácí pokusy?

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Auto z budoucnosti bylo viděno ve Varech!

VIDEO DNE: Auto z budoucnosti bylo viděno ve Varech!
Play

James Bond, Ironman nebo snad někdo z budoucnosti zaparkoval svým vozem v Karlových Varech! Celý článek

JAPONSKÝ SPECIÁL: Představíme Pachinko a ukážeme šokující burzu štěňat!

JAPONSKÝ SPECIÁL: Představíme Pachinko a ukážeme šokující burzu štěňat!
Play

Naši diváčtí reportéři jsou prostě všude a to doslova! Máme pro vás dvě skvělé reportáže až z dalekého Japonska! Zavedeme vás na místo, kde to zlaťáky jen cinká a také na burzu, kde se prodávají štěňátka, pro nás velmi neobvyklým až smutným způsobem. Celý článek

VIDEO DNE: Půlnoční překvapení se vším všudy!

VIDEO DNE: Půlnoční překvapení se vším všudy!
Play

Maturitní plesy jsou v plném proudu! Posledních pár týdnů, kdy si studenti maturitních ročníků můžou ještě trošku užít a pobavit se. A právě maturáky jsou k tomu jak stvořené. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.