Natočvideo

PLZNÍ PROŠLY OBŘÍ LOUTKY! Západočeské město budou okupovat celý víkend

PLZNÍ PROŠLY OBŘÍ LOUTKY! Západočeské město budou okupovat celý víkend

29.08.2015 – Tereza Kušová

V úterý španělský soubor Carros de Foc představil obří loutky. Ty v pátek zahájily festival Skupova Plzeň průvodovým představením. Loutky se pohybují, mluví, je jich osm s mají nebývalé rozměry. Vidět je můžete celý víkend, a to po celý den na nádvoří Plzeňského prazdroje, odkud odpoledne vychází vždy do centra města, kde odehrají představení.

Osm loutek ovládá ovládají desítky lidí. Jen loutka Euterpa měří osm metrů a váží přes 300 kilogramů, velbloud je vysoký tři metry a váží přes dvě tuny, orlice má rozpětí 9,ř metrů, nejdelší loutkou je ale drak se svými jednadvaceti metry, dokáže zvedat hlavu až do šestimetrové výšky. Představení se kromě loutek zúčastní na 100 herců, akrobatů, tanečníků a muzikantů. Při vystoupení se taky na jevišti objevil obří balón s akrobatkou. Trasa představení je dlouhá 1,6 kilometrů.

Na obří loutky, vystavené v pátek v Plzeňském prazdroji, se přišel podívat i Lukáš Turek. Natáčejte i Vy videa z Vašeho města či kraje a posílejte videa přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Posílejte zpravodajská videa a my je nabídneme do televize.

Představení s názvem La Niňa představuje příběh Elišky, plzeňské holčičky. Odehrává se ve třech dějstvích a i když jsou loutky španělského původy, mluví česky. Hru namluvili známí čeští herci Jiří Lábus, Martin Stránský nebo i Antonín Procházka. Loutky a samotné představení je především poctou plzeňskému loutkářství, které tvoří jména jako Josef Skupa nebo Jiří Trnka.

Loutky jsou po celý víkend vystaveny v plzeňských ulicích, kde spí a čekají jen na diváky, s kterými se mohou vyfotit. Na samotné představení se loutky přesunou na náměstí Republiky, zde začíná ve 20:30. Loutky se přesouvají postupně, průvodem městem se jedna k druhé přidávají.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Ta má vyřídilku a teprve oslavila první narozeniny!

VIDEO DNE: Ta má vyřídilku a teprve oslavila první narozeniny!
Play

Co se v mládí naučíš...nebo se toto dědí? Podívejte se na další příspěvek do rubriky VIDEO DNE. Celý článek

Máme rádi zvířata a dáváme jim to znát!

Máme rádi zvířata a dáváme jim to znát!
Play

Už málokterá domácnost je bez zvířecího mazlíčka. Když to není pes, tak je to kočka, když to není králík, tak je to potkan, když to není papoušek, tak je to rybička. Zkrátka divou zvěří se to hemží i u nás. Celý článek

ŠLAPEME, ŠLAPEME, ať už drezínu nebo zelí

ŠLAPEME, ŠLAPEME, ať už drezínu nebo zelí
Play

Divácké zprávy se opět vydařily a věnovaly se jen a jen vám, diváckým reportérům. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.