Natočvideo

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

08.12.2014 – Petra Vostatková

Podvodní svět patří mezi nejméně probádaná místa naší planety. Pojďte se s námi ponořit pod hladinu řeky Lot v lokalitě Ressel na jihozápadě Francie.

Máte doma natočené také podobné dokumentární vieo? Pošlete nám ho přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Padesát metrů pod hladinou, viditelnost půl kilometru, takový příspěvek nám poslal divácký reportér Vojta Kurfirt. Natáčel ovšem jeho strýc Tomáš Kurfirt, který se zabývá potápěním třicet let! Tato závava ovšem skýtá i mnohá nebezpečí, a proto je potřeba se na ponor řádně připravit. 

Místo, kde ponor proběhl, je mezi potápěči známý?

"Ressel  je lokalita na řece Lot v jihozápadní Francii. Těch lokalit je na řece víc. Některé jsou i mimo řeku, která protéká vápencovou krajinou. Já sám se potápím přes 30 let. Lokality na řece Lot jsou známé a hojně navštěvované, protože jsou volně přístupné na rozdíl od většiny jeskyní jinde po Evropě." odpovídá Tomáš.

Vy sám jste byl v hloubce 50 metrů? Co je nejdůležitější při takovém ponoru, aby byl bezpečný a nic se nestalo? Myslím tím, aby člověk nezazmatkoval?

"Já osobně jsem se potopil nejhlouběji do 96m. Tady v jeskyní jsme byli v 50m hloubky a od vchodu 520m, což je na vzduch docela dost. Obecně potápění v jeskyních a pod ledem je náročné tím, že se nedá vynořit. Proto je důležité mít patřičný kurz, kde by se měl člověk naučit vše potřebné. Vše je o zkušenostech a psychické odolnosti  a tréninku." přiblížil problematiku autor videa.

Může se stát, že se v takové hloubce ztratíte a nemůžete najít cestu zpět?

"Ztratit cestu zpět je hroznej průser. Ve většině známých jeskyní, které se navštěvují je natažená centrální linka, která vás vede tam i zpět. Každý má ještě minimálně jeden osobní bubínek pro případ ztráty linky." dodal Tomáš Kurfirt. 

 

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

MARGITA ROZBÍJÍ VAJÍČKA PO SVÉM! Pozor na otřes mozku!

MARGITA ROZBÍJÍ VAJÍČKA PO SVÉM! Pozor na otřes mozku!
Play

Divácká reportérka zdá se nezkazí žádnou srandu a je to doslova studnice nápadů. Na vajíčka jde po svém a neváhá použít jednotlivé části těla. Není tohle ale o zdraví??? Celý článek

ZNAMENÁ PRO TEBE TVŮJ FOTBALOVÝ KLUB VŠE? Fandi na FANDÍM.CZ A VYHRAJ!

Fandíte svému klubu, a to bez otevřeně, hrdě a k tomu ještě byste za svoje fandění rádi něco získali? Pro vás je vytvořena nová webová stránka Fandim.cz! V září je heslo "GÓÓÓÓÓL"! Ve hře je kamera, VIP den s tvým milovaným klubem! Celý článek

V ČESKÉ LÍPĚ HOŘEL DŮM! Na místě zasahovalo deset hasičských jednotek!

V ČESKÉ LÍPĚ HOŘEL DŮM! Na místě zasahovalo deset hasičských jednotek!
Play

Dvoupatrový dům v centru České Lípy začal hořet po třetí hodině odpoledne. V budově sídlí firmy, nikdo nebyl zraněn. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.