Natočvideo

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

08.12.2014 – Petra Vostatková

Podvodní svět patří mezi nejméně probádaná místa naší planety. Pojďte se s námi ponořit pod hladinu řeky Lot v lokalitě Ressel na jihozápadě Francie.

Máte doma natočené také podobné dokumentární vieo? Pošlete nám ho přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Padesát metrů pod hladinou, viditelnost půl kilometru, takový příspěvek nám poslal divácký reportér Vojta Kurfirt. Natáčel ovšem jeho strýc Tomáš Kurfirt, který se zabývá potápěním třicet let! Tato závava ovšem skýtá i mnohá nebezpečí, a proto je potřeba se na ponor řádně připravit. 

Místo, kde ponor proběhl, je mezi potápěči známý?

"Ressel  je lokalita na řece Lot v jihozápadní Francii. Těch lokalit je na řece víc. Některé jsou i mimo řeku, která protéká vápencovou krajinou. Já sám se potápím přes 30 let. Lokality na řece Lot jsou známé a hojně navštěvované, protože jsou volně přístupné na rozdíl od většiny jeskyní jinde po Evropě." odpovídá Tomáš.

Vy sám jste byl v hloubce 50 metrů? Co je nejdůležitější při takovém ponoru, aby byl bezpečný a nic se nestalo? Myslím tím, aby člověk nezazmatkoval?

"Já osobně jsem se potopil nejhlouběji do 96m. Tady v jeskyní jsme byli v 50m hloubky a od vchodu 520m, což je na vzduch docela dost. Obecně potápění v jeskyních a pod ledem je náročné tím, že se nedá vynořit. Proto je důležité mít patřičný kurz, kde by se měl člověk naučit vše potřebné. Vše je o zkušenostech a psychické odolnosti  a tréninku." přiblížil problematiku autor videa.

Může se stát, že se v takové hloubce ztratíte a nemůžete najít cestu zpět?

"Ztratit cestu zpět je hroznej průser. Ve většině známých jeskyní, které se navštěvují je natažená centrální linka, která vás vede tam i zpět. Každý má ještě minimálně jeden osobní bubínek pro případ ztráty linky." dodal Tomáš Kurfirt. 

 

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Hra na život a na smrt! V této výšce oslavil 22. narozeniny!

VIDEO DNE: Hra na život a na smrt! V této výšce oslavil 22. narozeniny!
Play

Je tohle ještě hrdinství nebo zbytečná sázka do loterie? Narozeniny divácký repeortér oslavil vskutku nevídaně! Celý článek

NEJLEPŠÍM VIDEEM minulého týdne je hořící kamion na D1

NEJLEPŠÍM VIDEEM minulého týdne je hořící kamion na D1
Play

Divácké zprávy rozdaly dalších 20 000 Kč mezi divácké reportéry a ocenily tak 4 nejlepší videa minulého týdne. Celý článek

JE TOHLE JEŠTĚ VŮBEC PES?? Angel sedává na židli!

JE TOHLE JEŠTĚ VŮBEC PES?? Angel sedává na židli!
Play

Je známo, že domácí mazlíčci napodobují své páníčky ve všech směrech, ale tohle jste ještě neviděli! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.