Natočvideo

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

08.12.2014 – Petra Vostatková

Podvodní svět patří mezi nejméně probádaná místa naší planety. Pojďte se s námi ponořit pod hladinu řeky Lot v lokalitě Ressel na jihozápadě Francie.

Máte doma natočené také podobné dokumentární vieo? Pošlete nám ho přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Padesát metrů pod hladinou, viditelnost půl kilometru, takový příspěvek nám poslal divácký reportér Vojta Kurfirt. Natáčel ovšem jeho strýc Tomáš Kurfirt, který se zabývá potápěním třicet let! Tato závava ovšem skýtá i mnohá nebezpečí, a proto je potřeba se na ponor řádně připravit. 

Místo, kde ponor proběhl, je mezi potápěči známý?

"Ressel  je lokalita na řece Lot v jihozápadní Francii. Těch lokalit je na řece víc. Některé jsou i mimo řeku, která protéká vápencovou krajinou. Já sám se potápím přes 30 let. Lokality na řece Lot jsou známé a hojně navštěvované, protože jsou volně přístupné na rozdíl od většiny jeskyní jinde po Evropě." odpovídá Tomáš.

Vy sám jste byl v hloubce 50 metrů? Co je nejdůležitější při takovém ponoru, aby byl bezpečný a nic se nestalo? Myslím tím, aby člověk nezazmatkoval?

"Já osobně jsem se potopil nejhlouběji do 96m. Tady v jeskyní jsme byli v 50m hloubky a od vchodu 520m, což je na vzduch docela dost. Obecně potápění v jeskyních a pod ledem je náročné tím, že se nedá vynořit. Proto je důležité mít patřičný kurz, kde by se měl člověk naučit vše potřebné. Vše je o zkušenostech a psychické odolnosti  a tréninku." přiblížil problematiku autor videa.

Může se stát, že se v takové hloubce ztratíte a nemůžete najít cestu zpět?

"Ztratit cestu zpět je hroznej průser. Ve většině známých jeskyní, které se navštěvují je natažená centrální linka, která vás vede tam i zpět. Každý má ještě minimálně jeden osobní bubínek pro případ ztráty linky." dodal Tomáš Kurfirt. 

 

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO z nehody dvou aut na D1! EXKLUZIVNĚ hned po nehodě

VIDEO z nehody dvou aut na D1! EXKLUZIVNĚ hned po nehodě
Play

V neděli 15. 3. uzavřela nehoda dvou aut dálnici D1 směrem na Brno. Nehoda se stala na 11. kilometru, průjezdný byl pouze levý jízdní pruh. Provoz byl plně obnoven v 10:45. Celý článek

NOČNÍ PONOR! Tak skončilo nevinné loučení s létem!

NOČNÍ PONOR! Tak skončilo nevinné loučení s létem!
Play

Nevinné grilování skončilo hloubkovým ponorem a mokrýma trenkama. Takové bylo loučení s létem. Celý článek

KLIMA SE MĚNÍ A MÁME NA TO DŮKAZY! Přinášíme vánoční opalovačku z Holešova!

KLIMA SE MĚNÍ A MÁME NA TO DŮKAZY! Přinášíme vánoční opalovačku z Holešova!
Play

A nejen opalovačku..teplé počasí probudilo motýly, sluníčko pohladilo jahody a teplota se na slunci v Českých Budějovicích vyšplhala ke dvaceti osmi stupňům! Podívejte se jaké Vánoce přinesl letošní rok. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.