Natočvideo

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

PONOŘTE se s námi do hlubin toků Francie! Čekají vás tajuplná zákoutí!

08.12.2014 – Petra Vostatková

Podvodní svět patří mezi nejméně probádaná místa naší planety. Pojďte se s námi ponořit pod hladinu řeky Lot v lokalitě Ressel na jihozápadě Francie.

Máte doma natočené také podobné dokumentární vieo? Pošlete nám ho přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Padesát metrů pod hladinou, viditelnost půl kilometru, takový příspěvek nám poslal divácký reportér Vojta Kurfirt. Natáčel ovšem jeho strýc Tomáš Kurfirt, který se zabývá potápěním třicet let! Tato závava ovšem skýtá i mnohá nebezpečí, a proto je potřeba se na ponor řádně připravit. 

Místo, kde ponor proběhl, je mezi potápěči známý?

"Ressel  je lokalita na řece Lot v jihozápadní Francii. Těch lokalit je na řece víc. Některé jsou i mimo řeku, která protéká vápencovou krajinou. Já sám se potápím přes 30 let. Lokality na řece Lot jsou známé a hojně navštěvované, protože jsou volně přístupné na rozdíl od většiny jeskyní jinde po Evropě." odpovídá Tomáš.

Vy sám jste byl v hloubce 50 metrů? Co je nejdůležitější při takovém ponoru, aby byl bezpečný a nic se nestalo? Myslím tím, aby člověk nezazmatkoval?

"Já osobně jsem se potopil nejhlouběji do 96m. Tady v jeskyní jsme byli v 50m hloubky a od vchodu 520m, což je na vzduch docela dost. Obecně potápění v jeskyních a pod ledem je náročné tím, že se nedá vynořit. Proto je důležité mít patřičný kurz, kde by se měl člověk naučit vše potřebné. Vše je o zkušenostech a psychické odolnosti  a tréninku." přiblížil problematiku autor videa.

Může se stát, že se v takové hloubce ztratíte a nemůžete najít cestu zpět?

"Ztratit cestu zpět je hroznej průser. Ve většině známých jeskyní, které se navštěvují je natažená centrální linka, která vás vede tam i zpět. Každý má ještě minimálně jeden osobní bubínek pro případ ztráty linky." dodal Tomáš Kurfirt. 

 

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Milenci se milujou? KRAJTA KRÁLOVSKÁ řádí se psem!

Milenci se milujou? KRAJTA KRÁLOVSKÁ řádí se psem!
Play

Nebezpečná hra, nebo domácí pohoda? Podívejte se na video zvířecích hrátek, ze kterých by laik měl trošku obavy. Důvod se bát prý není absolutně na místě! Celý článek

BLESKOVÁ POVODEŇ se prohnala Západními Čechy, zde je výsledek!

BLESKOVÁ POVODEŇ se prohnala Západními Čechy, zde je výsledek!
Play

Začalo to bouřkou a zmoklým prádlem a po čtvrt hodině se voda vylila do ulic...takový byl dnešní Tachov! Celý článek

VIDEO DNE:Kolik v tom je voltů??? Ve Vietmanu se toho prostě nebojí...

VIDEO DNE:Kolik  v tom je voltů??? Ve Vietmanu se toho prostě nebojí...
Play

U nás tohle neuvidíte, protože kabely jsou schované pěkně v podzemí..Každopádně chce to notnou dávku odvahy vůbec vlézt k něčemu podobnému do bezprostřední blízkosti. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.