Natočvideo

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH

01.04.2015 – Petra Vostatková

Konvoj amerických vojsk pokořil v neděli hranice České republiky a v pondělí Prahu. Na 520 vojáků nocuje v kasárnách Praha Ruzyně. V úterý 31. března proběhl program pro veřejnost a americké vojáky "Setkání s Dragouny", kteří jeli přes naše území na základnu do bavorského Vilsecku.

Úterní den byl věnován americkým jednotkám i veřejnosti právě v ruzyňských kasárnách. Příjemnou atmosféru natočil divácký reportér Zdeněk Polej. Tisíce lidí se setkalo s Dragouny a došlo i na fotografie. 

Prinášíme vám také videoreportáž ještě před otevřením bran, kterou natáčel divácký reportér Ivan Halamka. Transportéry bylo zapotřebí před prohlídkou natankovat...

I hudebníci se museli na příjezd Dragounů připravit..

Američtí vojáci po příjezdu do kasáren, natáčel reportér Ivan Halamka.

Mezi 10 a 12 hodinou na místo dorazili Jízdní kavalérie Václava Vydry. Část historické švadrony o síle 15 koní podpořili Hudbou 7. kaválerie přivítali Dragouny v Praze.

Setkání vojáků s veřejností se uskutečnilo mezi 14 - 19 hodinou. Původně se plánovalo, že brány se uzavřou šest večer, ale pro velký zájem veřejnosti, se prohlídky prodloužily až do devatenácté hodiny. I přes nepřízeň počasí se podle dostupných informací akce zúčastnilo 15 000 - 20000 lidí. Akci podpořil i hudební program "Koncert pro konvoj".

Na koncertě Pro konvoj vystoupili mezi 14. a 18. hodinou například skupina The Tap Tap a David Koller, Petar Introvič a Bluesberry, Kamil Střihavka a mnozí další. Po 16 hodině dostali vojáci kamion plný piva, jeho část však rozdali mezi veřejnost. Natočil divácký reportér Zdeněk Polej

V La Fabrica se uskutečnila druhá část koncertu na podporu amerických jednotek. Zábavu v plném proudu natáčela divácká reportérka Alžběta Rybová.

Američtí vojáci ve středu ráno opustily Prahu opět ve třech konvojích, mají namířeno do bavorského Vilsecku, na svou základnu. Všechny tři konvoje cestují v hodinových intervalech po dálnici D5 přes hrniční přechod Rozvadov.

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

Pět nejlepších videí bude oceněno. Jejich autoři vyhrají zajímavé knihy od Vojenského historického ústavu Praha:

1. Jiří Charfreitag - Zdeněk Špitálník: Československé legie 1914 - 1920, stejnokroje a výstroj

2. Ivo Pejčoch: Za Háchu i za Beneše

3. Prokop Tomek: Válečné záznamy Rudolfa Krzáka

4. Ivan Procházka: Dunkerque

5. Karel Straka: Francie a Československo 1914 - 1945

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Queen jak je neznáte! S cimbálovkou!

VIDEO DNE: Queen jak je neznáte! S cimbálovkou!
Play

Neobvyklé, ale cimbálové kapely jsou kromě na Slovensku třeba i v Itálii. Nehrají ale lidové písně, jak je tomu u nás na Moravě nebo u sousedů, ale pořádné světoznámé hity. Celý článek

VE KBELÍCH SE STŘÍLELO! Na místě je zásahovka, obyvatelé nesměli z domů!

VE KBELÍCH SE STŘÍLELO! Na místě je zásahovka, obyvatelé nesměli z domů!
Play

V jindy tak poklidné pražské čtvrti dnes zazněla střelba! Policie na místě zasahuje, uzavřela několik ulic! Celý článek

VIDEO DNE: Lyžovat nemusíte jen na svahu, ale třeba doma u televize!

VIDEO DNE: Lyžovat nemusíte jen na svahu, ale třeba doma u televize!
Play

Zimní sezóna je v plném proudu a na hory míří každý! Nebo ne? Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.