Natočvideo

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH

01.04.2015 – Petra Vostatková

Konvoj amerických vojsk pokořil v neděli hranice České republiky a v pondělí Prahu. Na 520 vojáků nocuje v kasárnách Praha Ruzyně. V úterý 31. března proběhl program pro veřejnost a americké vojáky "Setkání s Dragouny", kteří jeli přes naše území na základnu do bavorského Vilsecku.

Úterní den byl věnován americkým jednotkám i veřejnosti právě v ruzyňských kasárnách. Příjemnou atmosféru natočil divácký reportér Zdeněk Polej. Tisíce lidí se setkalo s Dragouny a došlo i na fotografie. 

Prinášíme vám také videoreportáž ještě před otevřením bran, kterou natáčel divácký reportér Ivan Halamka. Transportéry bylo zapotřebí před prohlídkou natankovat...

I hudebníci se museli na příjezd Dragounů připravit..

Američtí vojáci po příjezdu do kasáren, natáčel reportér Ivan Halamka.

Mezi 10 a 12 hodinou na místo dorazili Jízdní kavalérie Václava Vydry. Část historické švadrony o síle 15 koní podpořili Hudbou 7. kaválerie přivítali Dragouny v Praze.

Setkání vojáků s veřejností se uskutečnilo mezi 14 - 19 hodinou. Původně se plánovalo, že brány se uzavřou šest večer, ale pro velký zájem veřejnosti, se prohlídky prodloužily až do devatenácté hodiny. I přes nepřízeň počasí se podle dostupných informací akce zúčastnilo 15 000 - 20000 lidí. Akci podpořil i hudební program "Koncert pro konvoj".

Na koncertě Pro konvoj vystoupili mezi 14. a 18. hodinou například skupina The Tap Tap a David Koller, Petar Introvič a Bluesberry, Kamil Střihavka a mnozí další. Po 16 hodině dostali vojáci kamion plný piva, jeho část však rozdali mezi veřejnost. Natočil divácký reportér Zdeněk Polej

V La Fabrica se uskutečnila druhá část koncertu na podporu amerických jednotek. Zábavu v plném proudu natáčela divácká reportérka Alžběta Rybová.

Američtí vojáci ve středu ráno opustily Prahu opět ve třech konvojích, mají namířeno do bavorského Vilsecku, na svou základnu. Všechny tři konvoje cestují v hodinových intervalech po dálnici D5 přes hrniční přechod Rozvadov.

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

Pět nejlepších videí bude oceněno. Jejich autoři vyhrají zajímavé knihy od Vojenského historického ústavu Praha:

1. Jiří Charfreitag - Zdeněk Špitálník: Československé legie 1914 - 1920, stejnokroje a výstroj

2. Ivo Pejčoch: Za Háchu i za Beneše

3. Prokop Tomek: Válečné záznamy Rudolfa Krzáka

4. Ivan Procházka: Dunkerque

5. Karel Straka: Francie a Československo 1914 - 1945

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

TOHLE JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI! Pes fotbalista, plivající lama a bázlivé psisko

TOHLE JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI! Pes fotbalista, plivající lama a bázlivé psisko
Play

Zvířata se bojí bouřky, rachejtlí, tenhle na první pohled roztomilý jack russel se bojí tyče! Celý článek

VIDEO DNE: Vánoční stromeček! Natočil Laky Bascur

VIDEO DNE: Vánoční stromeček! Natočil Laky Bascur
Play

Rubrika Video dne už je pomalu naplňována, přibývají zajímavá videa. Dnes jsme se zaměřili na blížící se čas Vánoc. Proto i Vy posílejte videa s vánoční tématikou. Celý článek

NOSTALGIE! Karolínka je zpět. Parní tramvaj se opět šine Brnem

NOSTALGIE! Karolínka je zpět. Parní tramvaj se opět šine Brnem
Play

Parní tramvaj Caroline, které neřekne nikdo jinak než Karolínka, po dvou letech opět vyjela do brněnských ulic. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.