Natočvideo

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

26.11.2015 – Tereza Kušová

Už vás pohltily vánoční přípravy? Už máte dům, byt, zahradu nebo jen pokoj vyzdoben a připraven na adventní čas? Pochlubte se svými výrobky a svou kreativitou.

Jak se vaše okolí chystá na Vánoce? Blíží se první adventní víkend a s ním je spojena spousta akcí jako zahájení vánočních trh nebo rozsvícení vánočního stromu. Jak se na advent a Vánoce připravuje vaše město nebo vesnice? V Boskovicích v Městské správě sociálního zařízení připravovali adventní věnce, které jsou už pro první advent velmi důležité. Celou akci zde natočil reportér Luboš Sušil. "Tamním seniorům v práci vydatně pomáhaly studentky místní Střední pedagogické školy," popsal Luboš. Věnce budou následně zdobit místní Domov pro seniory.

Natáčejte, jak se připravujete na advent vy. Nebo navštivte akci spojenou s adventem a i takové video nám pošlete. Videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. My pak videa nabídneme České televizi.

Adventní akce

V Českých Budějovicích od pátku 27. listopadu až do 3. ledna bude k vidění výstava Adventní čas našich předků, a to v místním Jihočeském muzeu.

Na Náchodsku se konají hned dvě akce. Zámek v Náchodě bude adventně a vánočně vyzdoben, prohlídky budou od pátku 27. listopadu tak zaměřeny na vánoční čas. V Novém městě nad Metují se v pátek koná Vánoční muzejní noc.

Praha jako vždy pokrývá nejvíce adventních a vánočních akcí. Vždyť jen v metropoli se koná desítka vánočních trhů. Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK otevře výstavu Zastavení ve vánočním čase. Výstava zde potrvá až do 3. ledna.

Ve stejném období potrvá i tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli, která letos vedle přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací nabídne i improvizované řemeslné dílny. V nich budou v některých dnech pozvaní mistři předvádět návštěvníkům stará, mnohdy zapomenutá řemesla.

Tyto akce začínají již před prvním adventním víkendem, tedy v pátek 27. listopadu. V sobotu 28. listopadu bude zahájena výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu v Praze. Návštěvníci uvidí slaměný betlém Andrzeje Wrzecionka a ukázky postupu vzniku betlémů dřevěných, keramických, ale také tištěných a ručně malovaných.

V neděli se koná od 10:00 do 16:00 také Mezinárodní vánoční festival, který pořádá Asociace partnerů diplomatického sboru. Festival se koná v Hotelu Hilton v Praze. Návštěvníci mohou nakoupit dárky a dobroty ze všech koutů světa a nákupem podpořit české charitativní organizace.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Krutý pád ze skály přímo na hlavu!

VIDEO DNE: Krutý pád ze skály přímo na hlavu!
Play

Nově jsme pro Vás vytvořili rubriku VIDEO DNE! Tím se může stát kterékoli video, takže neváhejte a natáčejte a hlavně posílejte videa. Celý článek

VIDEO DNE: Tohle vypadá na ptačí koťata! Máma kočka sedí na vejcích!

VIDEO DNE: Tohle vypadá na ptačí koťata! Máma kočka sedí na vejcích!
Play

Zvířátka dělají činnosti, které bychom od nich nikdy nečekali a dle vašich videí, nás překvapují každý den. Hrdinkou dne se stává kočičí máma, která čeká na svá ptáčátka! Celý článek

ZÁKAZ VJEZDU V ŽIŽELICÍCH ŘIDIČI NERESPEKTUJÍ, NEBEZPEČÍ ČÍHÁ NA PŘEJEZDU!

ZÁKAZ VJEZDU V ŽIŽELICÍCH ŘIDIČI NERESPEKTUJÍ, NEBEZPEČÍ ČÍHÁ NA PŘEJEZDU!
Play

Značka zákaz vjezdu zdá se řidiče už vůbec neodradí. Máme pro vás reportáž ze Žiželic na Lounsku, kde uvidíte Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.