Natočvideo

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

26.11.2015 – Tereza Kušová

Už vás pohltily vánoční přípravy? Už máte dům, byt, zahradu nebo jen pokoj vyzdoben a připraven na adventní čas? Pochlubte se svými výrobky a svou kreativitou.

Jak se vaše okolí chystá na Vánoce? Blíží se první adventní víkend a s ním je spojena spousta akcí jako zahájení vánočních trh nebo rozsvícení vánočního stromu. Jak se na advent a Vánoce připravuje vaše město nebo vesnice? V Boskovicích v Městské správě sociálního zařízení připravovali adventní věnce, které jsou už pro první advent velmi důležité. Celou akci zde natočil reportér Luboš Sušil. "Tamním seniorům v práci vydatně pomáhaly studentky místní Střední pedagogické školy," popsal Luboš. Věnce budou následně zdobit místní Domov pro seniory.

Natáčejte, jak se připravujete na advent vy. Nebo navštivte akci spojenou s adventem a i takové video nám pošlete. Videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. My pak videa nabídneme České televizi.

Adventní akce

V Českých Budějovicích od pátku 27. listopadu až do 3. ledna bude k vidění výstava Adventní čas našich předků, a to v místním Jihočeském muzeu.

Na Náchodsku se konají hned dvě akce. Zámek v Náchodě bude adventně a vánočně vyzdoben, prohlídky budou od pátku 27. listopadu tak zaměřeny na vánoční čas. V Novém městě nad Metují se v pátek koná Vánoční muzejní noc.

Praha jako vždy pokrývá nejvíce adventních a vánočních akcí. Vždyť jen v metropoli se koná desítka vánočních trhů. Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK otevře výstavu Zastavení ve vánočním čase. Výstava zde potrvá až do 3. ledna.

Ve stejném období potrvá i tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli, která letos vedle přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací nabídne i improvizované řemeslné dílny. V nich budou v některých dnech pozvaní mistři předvádět návštěvníkům stará, mnohdy zapomenutá řemesla.

Tyto akce začínají již před prvním adventním víkendem, tedy v pátek 27. listopadu. V sobotu 28. listopadu bude zahájena výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu v Praze. Návštěvníci uvidí slaměný betlém Andrzeje Wrzecionka a ukázky postupu vzniku betlémů dřevěných, keramických, ale také tištěných a ručně malovaných.

V neděli se koná od 10:00 do 16:00 také Mezinárodní vánoční festival, který pořádá Asociace partnerů diplomatického sboru. Festival se koná v Hotelu Hilton v Praze. Návštěvníci mohou nakoupit dárky a dobroty ze všech koutů světa a nákupem podpořit české charitativní organizace.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

AKADEMIE NATOČVIDEO.CZ 3.DÍL: Natáčení rozhovoru

Kvalitní výpovědi respondentů jsou základem dobrého rozhovoru a výrazným kořením reportáže, zprávy či dokumentu. Ať se jedná o výpověď očitého svědka, názor odborníka, rozhovor s tiskovým mluvčím nebo anketu s náhodnými kolemjdoucími. Kdykoliv můžeš nechat za sebe říct informaci někoho jiného, udělej to – vypadá to lépe a ty ze sebe neděláš chytráka, ale reportéra. Celý článek

ZAČÍNAJÍCÍ HVĚZDA PARKOURU POCHÁZÍ Z BRNA! Skáče od 11 let!

ZAČÍNAJÍCÍ HVĚZDA PARKOURU POCHÁZÍ Z BRNA! Skáče od 11 let!
Play

Tento sport ho chytil před dvěma roky, v pouhých jedenácti letech. Překonal několik zlomenin, ale od jeho cíle ho zranění rozhodně neodradilo! Touží se dostat na celosvětový závod v řeckém Santorini "Art of motion" Celý článek

OZVAL SE VÝBUCH! Požár autodílny na Žižkově přivolal 3 jednotky hasičů!

OZVAL SE VÝBUCH! Požár autodílny na Žižkově přivolal 3 jednotky hasičů!
Play

Mohutné plameny a černý kouř pohltil autoservis i se třemi zaparkovanými vozy. Na pražském Žižkově zasahovaly tři hasičské jednotky a na místě byl i náš divácký reportér Adam Berényi. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.