Máte ve svém okolí zajímavost o kterou se chcete podělit s ostatními? Pošlete nám video i vy, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.
A nepředstavujte si to rozhodně jako ve filmu Hoří má panenko. V dnešní době se pojem "dobrovolný hasič" zásadně posunul. V krajích probíjhají závodní ligy a slovo amatéři zde rozhodně není na místě. Podle záběrů, které nám poslal David Schreiber, jej jasné, že mnozí by se vyrovnali profesionálům.
Každý tým trénuje jinak a také s jinou časovou intenzitou. Je nutné zohlednit, že dobrovolnící mají práci a také rodiny. Jak nám řekl autor videa a také člen sdružení dobrovolných hasičů Bratřejova: "Trénujeme přibližně jednou do týdne. Někteří dobrovolníci chodí i dvakrát týdně do posilovny. "
A jak se takový tým může zúčastnit závodů dobrovolných hasičů?
" Přihlásit se lze na internetu. V každém týmu je člověk, který se o agendu stará. Musí také hlídat, aby měl tým připravenou techniku, když se například přejíždí mezi dvěma soutěžemi za den." vysvětlil David.
Kolikačlenné týmy soutěží? Jsou smíšené?
"V českých ligách soutěží sedmičlenné týmy. Soutěž je rozdělena pro ženy a muže zvlášť. Další věková kategorie je například pro dorost. Každý tým zaplatí startovné. Týmy jsou po soutěži ohodnoceny finančně, záleží na pořadateli a jeho možnostech, kolik ohodnotí týmů. "dodává David.
Na závěr je důležité připomenout, že dobrovolní hasiči jsou pro malé obce nepostradatelní. Mnohdy jsou totiž u zásahů dříve, než profesionálové, kteří přijíždějí například k požárům z delší vzdálenosti.