Natočvideo

SLEDUJEME KROK ZA KROKEM PŘESUN AMERICKÉHO KONVOJE V ČESKU!

SLEDUJEME KROK ZA KROKEM PŘESUN AMERICKÉHO KONVOJE V ČESKU!

29.03.2015 – Tereza Kušová

Téměř 120 vozidel a 520 amerických vojáků pojede dnes českým územím a zamíří do Liberce, Pardubic a Vyškova, kde stráví noc. V pondělí je čeká cesta do Prahy. Vláda průjezd amerického 2. mechanizovaného pluku z Pobaltí do Německa přes Českou republiku odsouhlasila v pondělí 16. března.

SLEDUJEME KROK ZA KROKEM PŘESUN AMERICKÉHO KONVOJE V ČESKU!

Zdroj: Sergei Stepanov, NPA

Natočte na své mobily, kamery, GoPro americký konvoj a vojáky a budete na Primě. Sledujte je už od českých hranic. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci Prima Reportér, stáhněte si ji na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. Použijte označení videa #JIZDADRAGONU.

Zdroj: MO ČR

19:30 Američtí vojáci se přes Českou republiku vracejí ze cvičení NATO Atlantic Resolve, které se konalo v pobaltských zemích a Polsku. V pondělí se všechny tři kolony v Liberci, Vyškově a Pardubicích vydají do Prahy, kde se odpoledne spojí v kasárnách v Ruzyni.

19:15 Do Liberce dorazil vojenský konvoj. Stráví zde noc 180 vojáků. Celý konvoj, je poslední třetí část, by měl dorazit do Liberce kolem 21:00.

19:00 Na vojenský konvoj ve Vyškově čekaly tisíce lidí. Těší se především na prohlídku techniky. Část konvoje přijela i do Liberce, kde naopak čekalo jen pár desítek lidí.

18:30 Příjezd amerických vojáků do Pardubic sledoval Pavel Olmr.

18:00 Vojenskou techniku si veřejnost může prohlédnout v Pardubicích zhruba do 19:00.

17:30 Další kolony konvoje v Harrachově mají hranice překročit v 18:00 a 18:30.

17:15 Do Pardubic dorazil již celý americký konvoj. Celkem 19 obrněných transportérů Stryker a 25 dalších doprovodných vozidel.

17:00 Třetí americký vojenský konvoj právě překročil hranice a míří do Liberce.

16:55 Konvoj se blíží k Harrachovu. Vrátilo se asi deset demonstrantů, kteří "přívítají" konvoj.

16:45 Do Vyškova dorazila další část konvoje. Stejně tak do Pardubic. V Liberci na americký vojenský kovnoj lidé stále čekají a ještě čekat dlouho budou. Na místě je i Pavel Ševčík.

16:30 Konvoj v Polsku mířící do Harrachova se dal do pohybu. Do půl hodiny má dorazit na české hranice. Zde na něj čeká už minimum lidí. Většina čekání vzdala.

16:00 Policisté zatkli v Náchodě kontroverzního politického aktivistu Adama B. Bartoše. Ten vítal americký konvoj zdviženým prostedníčkem a vulgarismy. Dostal se kvůli tomu do potyčky s lidmi, kteří konvoj opravdu vítali.

15:30 Jedna ze tří částí konvoje dorazila do Vyškova.

14:55 U Harrachova se vylidnilo. Lidé již nevydrželi čekat na konvoj, který měl podle prvních plánů přijet v 10:30. Na místě nechali vlajky a transparenty a šli se schovat před nepříznivým počasím. Americký konvoj zdržují v Polsku místní lidé, ale také technické problémy.

14:40 V Náchodě vítají americký konvoj stovky lidí. Mávají praporky a vlajkami. Jedním z přihlížejících je i Pavel Schirlo.

14:30 První část kolony jedoucí přes Bohumín krátce zastavila na středisku údržby silnic v Mankovicích. Čekaly je zde desítky lidí s vlajkami. V koloně je i porouchaný transportér, který se ve ze na odtahovém voze. Za vojenskou kolonou jsou i desítky motorkářů. Video natočil Vlastimil Michálek.

14:25 Část konvoje u Harrachova čeká v Polsku na druhou část, která má mezi vozy cisternu. Polská policie uvedla, že kolona bude mít minimálně další dvě hodiny zpoždění.

14:20 U Pardubic čekají desítky lidí na americký konvoj. Jedním z nich je i Jiří Dušek. Před kasárnami v Pardubicích čeká na americké vozy asi dvě stě lidí. Celkem konvoj, který překročil hranice v Náchodě, čítá 19 obrněných transportérů Stryker a 25 doprovodných vozů. 

14:05 V Harrachově čeká na americký konvoj zhruba třicítka motorkářů Harley Davodson. Ti chtějí kolony doprovodit až do Liberce.

14:00 Druhá čast amerického konvoje na Ostravsku už vyrazila i s naloženým porouchaným transportérem. Míří do Vyškova.

14:00 Podle polské policie stojí americký konvoj asi 60 km od českých hranic. Konvoj měl dorazit už v 10:30. Má ale několikahodinové zpoždění.

13:45 Třetí část amerického vojenského konvoje, která překročí české hranice v Harrachově, nabrala další zpoždění. Čeká v Polsku před městem Jelenia Gora. Do Česka dorazí zhruba do hodiny.

13:30 Druhá část amerického konvoje, který projíždí Bohumínem, dorazil k porouchanému transportéru a nakládá ho na odtahový vůz.

13:20 Porouchaný transportér stojící na D1 za Ostravou čeká na druhou část konvoje z Bohumína. Ten má v koloně odtahový vůz.

13:15 První vozidla amerického konvoje dorazila do Pardubic.

13:00 Přechod v Harrachově zaplnilo několik stovek lidí. Očekávají příjezd poslední části konvoje s americkými vojáky. Hranice mají překročit kolem 13:30.

12:30 Na 341. kilometru na D1 se americká kolona znovu rozjela. Porouchaný obrněný transportér zůstal stát v odstavném pruhu. Stojí u něj policejní auto. Vojenský konvoj se pohybuje rychlostí 70 - 80 km/hod.

12:25 Americký konvoj v Bohumíně se také rozdělí na tři části. První kolona s 12 vozidly, z toho 6 Strykerů, je na cestě směr Olomouc.

12:20 Druhá část amerického vojenského konvoje, který vyjede z Náchoda, tvoří celkem 15 vozidel, z toho 7 vozů Stryker.

12:10 Část amerického konvoje, který vyjel z Bohumína, zastavil na D1 v odstavném pruhu za Ostravou směrem na Brno.

11:45 Náchodský konvoj, jeho první část, projel Jaroměří. Míří do Pardubic.

11:30 První část náchodského konvoje vyjela směr Hradec Králové. Tvoří ho 11 vozidel, z toho 7 vozů Stryker.

11:15 Okolo 11. hodiny měl americký vojenský konvoj s 39 vozy překročit i hranice v Harrachově. Kolona má však zpoždění a její příjezd se očekává kolem 13. hodiny.

10:55 I v Náchodě překročily české hranice americké vojenské vozy. Celkem 39 vozidel projelo hranicemi. Odtud míří na Hradec Králové, dál pak do Pardubic.

10:39 Americký konvoj překročil hranice u Bohumína. Celkem 37 vozů míří do Ostravy, a pak do Vyškova.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Na co všechno může upozornit značka

VIDEO DNE: Na co všechno může upozornit značka
Play

Co všechno lidi nenapadne. Značka upozorňující na nebezpečí smyku se může lehce proměnit i na něco zcela jiného. Celý článek

PRÉMIE ROZDÁNY! Diváckým reportérem týdne se stal Rene Unetic

PRÉMIE ROZDÁNY! Diváckým reportérem týdne se stal Rene Unetic
Play

Každý týden rozdělujeme prémie v hodnotě 20 000 Kč mezi čtyři z Vás. Ta nejlepší videa vybíráme vždy z týdenních odvysílaných příspěvků v Diváckých zprávách, které denně můžete sledovat na TV primě v 19:40. Celý článek

VIDEO DNE:Umění předpovídat počasí nemá každý

VIDEO DNE:Umění předpovídat počasí nemá každý
Play

Jak vypadá taková předpověď počasí?! Meteorolog si vezme štafličky a leze, leze, leze, dokud nenarazí na dešťový mrak. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.