Natočvideo

SOUBOJ V BAHNĚ! Políkno si užilo vypuštěný rybník

SOUBOJ V BAHNĚ! Políkno si užilo vypuštěný rybník

05.12.2014 – Tereza Kušová

Když se naskytne příležitost, chyťte ji za pačesy! To si asi řekli obyvatelé obce Políkno u Jindřichova Hradce, když jim pravidelně na podzim vypouští rybník a v něm zůstanou tuny bahna. A jak využít tento dar? Mohou si v něm zahrát například rugby.

Natáčejte a posílejte nám zajímavá sportovní videa stejně jako divácký reportér Zdeněk Šlechta, autor videí Rugby Cupu. Video nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Třetí ročník Rugby Cupu v Políknu se konal v neděli 26. října 2014. Nápad přitom vznikl, jak už to tak bývá, po pivku v místní hospodě. "Rybník jeden rok byl vypuštěný, šli jsme z hospody okolo a nic jiného nás nenapadlo, než do toho skočit rovnýma nohama," vypráví o vzniku Rugby Cupu Jan Prokeš, kapitán poraženého týmu a jeden z organizátorů Rugby Cupu. Pravidla jsou totožná jako s anglickým rugby.

Protože se Rugby Cup hraje v bahně, oblečení účastníci turnaje nepodcenili. Buď byli oblečeni v malířském hábitu, nebo se navlíkli do pytlů a pláštěnek, většina měla i rukavice. Aby byl zápas vyrovnaný, kapitáni Honza a Věrka si vybírají spoluhráče náhodně. Hrát může každý, omezený počet organizátoři Rugby Cupu neurčili.

Zahrát si rugby v bahně může v Políknu opravdu každý. "Jsou to místní nadšenci a naši kamarádi. Nemusí splňovat žádné podmínky, jen si musí něco nazout, co se pak může vyhodit. Stačí přijít a užít si to," popisuje účastníky souboje Věra Markinsová, kapitánka vítězného týmu a druhá organizátorka Rugby Cupu. Turnaj se hraje dvakrát deset minut bez rozhodčího. Vypadá to trochu zmateně, všichni běhají sem a tam za míčem, což ale nikomu nevadí, protože nejdůležitější je se pořádně pobavit.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: PES ZAKOUSL KOLO! Majitelka si nevzala helmu!

VIDEO DNE: PES ZAKOUSL KOLO! Majitelka si nevzala helmu!
Play

Hra nebo psí opatrnost? Podívejte se, co nastane, když se chce na kole projet divácká reportérka Marie Smítalová. Celý článek

Viděli jste někdy rvačku kočky a myši nebo loudícího psa?

Viděli jste někdy rvačku kočky a myši nebo loudícího psa?
Play

Dnešní den láká k různým věcem - a co dělají zvířatka? Sledujte skvělé záběry! Celý článek

ZÁKAZ VJEZDU V ŽIŽELICÍCH ŘIDIČI NERESPEKTUJÍ, NEBEZPEČÍ ČÍHÁ NA PŘEJEZDU!

ZÁKAZ VJEZDU V ŽIŽELICÍCH ŘIDIČI NERESPEKTUJÍ, NEBEZPEČÍ ČÍHÁ NA PŘEJEZDU!
Play

Značka zákaz vjezdu zdá se řidiče už vůbec neodradí. Máme pro vás reportáž ze Žiželic na Lounsku, kde uvidíte Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.