Natočvideo

SUCHO DEVASTUJE ČESKÉ ŘEKY

SUCHO DEVASTUJE ČESKÉ ŘEKY

30.07.2015 – Tereza Kušová

Moravskoslezský kraj sužuje sucho. Koryta řek vysychají. Některá města dokonce zakázala zavlažování a zalévání z řek a potoků.

Vláda ve středu projednávala mimo jiné i dokument, který se zabývá tím, co dělat v období sucha - lepší zavlažování, využití dešťové vody, šetření s vodou a její zadržování v krajině. I vodohospodáři bili na poplach a vyzvali vodoprávní úřady na Moravě, aby na vybraných místech do odvolání zakázaly malým a nezpoplatněným odběratelům čerpat vodu z řek. Mnoho moravských potoků totiž vyschlo a řeky jsou na deseti procentech běžného červencového vodního stavu.

Stejně je na tom i řeka Dyje, kterou v Dačicích natočila reportérka Vilemína Rieggerová. Jak sucho sužuje Vaše okolí? Jak jsou na tom řeky, pole, Vaše zahrádka? Natočte video a příspěvek nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

TOHLE JE MINUTA TICHA! Když dítě sedí ve vedlejším pokoji a nehlásí se!

TOHLE JE MINUTA TICHA! Když dítě sedí ve vedlejším pokoji a nehlásí se!
Play

Pokud jste rodič, jistě MINUTU TICHA znáte. Pokud zanedlouho budete rodičem, podívejte se, co to znamená. Nebývají to vždy příjemné chvilky. Celý článek

VIDEO DNE: Lyžovat nemusíte jen na svahu, ale třeba doma u televize!

VIDEO DNE: Lyžovat nemusíte jen na svahu, ale třeba doma u televize!
Play

Zimní sezóna je v plném proudu a na hory míří každý! Nebo ne? Celý článek

VIDEO DNE: Půlnoční překvapení se vším všudy!

VIDEO DNE: Půlnoční překvapení se vším všudy!
Play

Maturitní plesy jsou v plném proudu! Posledních pár týdnů, kdy si studenti maturitních ročníků můžou ještě trošku užít a pobavit se. A právě maturáky jsou k tomu jak stvořené. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.