Natočvideo

SUCHO DEVASTUJE ČESKÉ ŘEKY

SUCHO DEVASTUJE ČESKÉ ŘEKY

30.07.2015 – Tereza Kušová

Moravskoslezský kraj sužuje sucho. Koryta řek vysychají. Některá města dokonce zakázala zavlažování a zalévání z řek a potoků.

Vláda ve středu projednávala mimo jiné i dokument, který se zabývá tím, co dělat v období sucha - lepší zavlažování, využití dešťové vody, šetření s vodou a její zadržování v krajině. I vodohospodáři bili na poplach a vyzvali vodoprávní úřady na Moravě, aby na vybraných místech do odvolání zakázaly malým a nezpoplatněným odběratelům čerpat vodu z řek. Mnoho moravských potoků totiž vyschlo a řeky jsou na deseti procentech běžného červencového vodního stavu.

Stejně je na tom i řeka Dyje, kterou v Dačicích natočila reportérka Vilemína Rieggerová. Jak sucho sužuje Vaše okolí? Jak jsou na tom řeky, pole, Vaše zahrádka? Natočte video a příspěvek nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

POZDVIŽENÍ NA NÁVSI...Kde se vzal, tu se vzal, přistál balon

POZDVIŽENÍ NA NÁVSI...Kde se vzal, tu se vzal, přistál balon
Play

Tohle prostě nevymyslíš! Člověk by si mohl stokrát přát, aby se mu to stalo, ale nikdy se to nesplní. Náš divácký reportér zachytil přistání balonu přímo v křižovatce malé vesničky...nádherný zážitek! Celý článek

POPELNICE v Praze mají svého ochránce! Střeží je roky!

POPELNICE v Praze mají svého ochránce! Střeží je roky!
Play

Škábova ulice v Praze se může pochlubit unikátem. Jeden z obyvatelů pečuje již léta o zavírání popelnic. V utajení to dokázal roky! Celý článek

ZBĚSILÁ JÍZDA NA KOLE! Tenhle cyklista vám prostě neunikne!

ZBĚSILÁ JÍZDA NA KOLE! Tenhle cyklista vám prostě neunikne!
Play

Nápady našich diváckých reportérů neznají mezí! Takto se jezdí na kole v Machníně :) Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.