Natočvideo

TADY SE PŘEPSALY DĚJINY ČESKA! Reportér navštívil zimní stadion v Naganu!

TADY SE PŘEPSALY DĚJINY ČESKA! Reportér navštívil zimní stadion v Naganu!

21.02.2015 – Petra Vostatková

Psal se rok 1998, brzké nedělní ráno..desetitisíce fanoušků u televizních obrazovek..nervy na dranc! Taková byla atmosféra tehdejšího Česka při sledování rozhodujícího zápasu o zlatou medaili na zimních olympijských hrách v zimním hokeji..Rusy jsme porazili 1:0!

Na zimní stadion v Naganu nás zavedl divácký reportér Richard Brož. "Byl jsem na 14dni v oblasti Nagana lyžovat. Jakožto velký hokejový fanda jsem se tam chtěl podívat. Ani náhodou mě nenapadlo, že se dostanu az dovnitř, kde jsme prepsali dejiny českého hokeje." vysvětluje Richard.

Jak to na místě vypadá?

"Z venku vypadal stadion dost opuštěn, odpadávající dlaždice a všude zábrany na vjezdech pro auta. Našel jsem dveře, kde bylo vidět uvnitř světlo v nějakém kumbále a nikdo nikde. Po10 minutách přišel pán na cigaretu a řikám mu, že jsem z Čech a český tým tady vyhrál zlato. Nerozuměl, smál se. Jeho nadřízený mě pochopil a zavedl mě do vedlejsi budovy do kanceláře security."

Jak jste se dostal na plochu?

"Předal info nadřízenému a ten od stolu zakřičel "Eeee, čeko. Hockey, gold medail" Zavedl mě dovnitř. Hned za dveřmi visela bronzová plaketa, kde jsou jména všech našich hrdinů. Nakonec mě vzal i na plochu."

Jak jste to prožíval?

"Husí kůže mi naběhla hned, jak se otevřely dveře. Tady se to všechno stalo a já po 17 letech jsem na místě! Stadion mě překvapil. Je dost malý, pro 5000 návštěvníků. Pod stropem visí olympijske kruhy." popsal své pocity reportér Richard.

Máte také zajímavé video ze zahraničí? Video nám pošlete i vy přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Jak "Nagano" prožíval český národ

Tenkrát se začala psát nová historie zimního hokeje v Česku. I tak malá země jako je ta naše, dokázala porazit velmoc jako Rusko. Pro někoho sportovní výsledek, pro mnohé zadostiučinění. Zkrátka hokej tenkrát získal úplně jiný rozměr. Tohle vítězství jakoby náš národ ztmelilo.

Ulice zažily neskutečné veselí nezvyklých rozměrů pro naši zemi. Slavilo se snad všude. Hokejoví reprezentanti se stali hrdiny pro náš národ, včetně trénérské jedničky Ivana Hlinky. 

Připomeňme si zápas s Ruskem

Rozhodující utkání se odehrálo na stadionu The Big Hat v Japonském Naganu. Tehdejší týmy bojující na tehdejších OH byly posíleny i hráči z NHL, soutěž byla po dobu her v severní Americe pozastavena. 

V prvních dvou třetinách gól nepadl, zápas vyvrcholil až ve třetí třetině. Češi vyhráli vhazování a padl vítězný gól Petra Svobody. Po dobu tří následujícíh let český národ oslavoval vítězství české reporezentce na Mistrovství světa v ledním hokeji. 

zdroj foto: www.i60.cz

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

A JDEME SE SVÉZT! Chlapi ale i zvířata mají své dny

A JDEME SE SVÉZT! Chlapi ale i zvířata mají své dny
Play

Kočka na tašce nebo pes na koloběžce. Takové byly Divácké zprávy vysílané na TV Prima každý den od 19:40. Celý článek

ČEŠI SI PORADÍ ZA KAŽDÉ SITUACE! Fošnu na moped a jedeem!

ČEŠI SI PORADÍ ZA KAŽDÉ SITUACE! Fošnu na moped a jedeem!
Play

Opět jste nás překvapili svými nápady..A my si je nemůžeme nechat jen pro sebe! Podívejte se na vychytávky, které přišli v posledních dnech k nám do redakce. Celý článek

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!
Play

Nezáleží na tom jak je vaše město, městečko či vesnice veliká. Všude se něco děje a server Natočvideo.cz chce být při tom! Zajímají nás výstavy, koncerty, ale také místní zvyky a tradice. Staňte se opravdovými reportéry! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.