Natočvideo

U CHRÁŠŤAN HOŘÍ LES, v pohotovosti hasiči z celých Čech!

U CHRÁŠŤAN HOŘÍ LES, v pohotovosti hasiči z celých Čech!

04.08.2015 – Petra Vostatková

Dlouhodobé sucho a teploty k třiceti stupňům poslední měsíc zapříčinily požáry lesů a polí po celé České republice. V Chrášťanech zasahovaly jednotky nejen z Rakovnicka, ale nakonec se přidali i Plzeňští, Karlovarští a ze středních Čech. Na místo byl povolán i vrtulník. Hasiči jsou na místě nadále, jedná se o požár kořenů, které jsou v podzemí!

Vaše zpravodajské příspěvky posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Velmi rozsáhlý požár bylo možné spatřit od pondělního odpoledne na Rakovnicku v Chrášťanech. Video nám poslala reportérka serveru NatočVideo.cz Sabina Zemanová, která k příspěvku napsala: "Požár Chrášťanského lesa nad pískovnou, na místě je policie a hasiči Chrášťany, Kněževes, Lužná, Lubná, Kryry, Nové Strašecí, Rakovník.". 

Hasiči však v tomto počtu nemohli plameny zkrotit, a tak povolali na místo kolegy z celého západu Čech. Požár se kolem deváté hodiny večer stále nepodařilo uhasit. Práce hasičů proto pokračovali i v noci. Les totiž hořel na dvou místech. Jak napsal Deník.cz, požár pravděpodobně vznikl od kombajnu, který nedaleko lesa pracoval. 

Na místě je nyní 50 jednotek hasičů. Situace je o to horší, že hoří kořeny stromů uložené v podzemí. Situaci také komplikuje vzdálenost vody. Je daleko 3 kilometry. 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

S NASAZENÍM PROFESIONÁLŮ! Dobrovolní hasiči mají v Česku své zásadní místo.

S NASAZENÍM PROFESIONÁLŮ! Dobrovolní hasiči mají v Česku své zásadní místo.
Play

Dobrovolní hasiči mají v České republice velmi dlouhou tradici. Ke každé správné malé vesnici patří malá požární stanice s týmem obyvatel, kteří jsou vždy připraveni zasáhnout. Celý článek

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!
Play

I když se o tom málo mluví, Česká republika a její reprezentanti v požárním sportu patří mezi světovou špičku! Důkazem je nová zlatá medaile z Petrohradu! Celý článek

VIDEO DNE: Chlap v kuchyni! A pomáhá!

VIDEO DNE: Chlap v kuchyni! A pomáhá!
Play

Doma nejčastěji vaří ženy. Když už se do kuchyně dostanou muži, tak buď jsou vášnivými gurmány a udělají vám výtečný steak, nebo jen překáží. Donutit je pomoct v kuchyni je nadlidský úkol. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.