Natočvideo

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!

UKAŽTE JAK VAŠE MĚSTO ŽIJE! Máme zájem o videa s kulturní tématikou!

10.06.2015 – Petra Vostatková

Nezáleží na tom jak je vaše město, městečko či vesnice veliká. Všude se něco děje a server Natočvideo.cz chce být při tom! Zajímají nás výstavy, koncerty, ale také místní zvyky a tradice. Staňte se opravdovými reportéry!

V každém koutu naší země se děje něco zajímavého, jen je potřeba to ukázat světu! Staňte se reportéry serveru NatočVideo a natáčejte kulturu všemi směry. Máme pro vás náměty, které vám možná pomohou se zorientovat. Tady jsou! Video pošlete přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Miroslav Krupica natočil masopust v brněnském Divišově a do poznámky k videu napsal: "Sobotní odpoledne 31. Ledna bylo v brněnské Divišově čtvrti zasvěceno masopustu. Vše bylo započato v patnáct hodin na samotněném začátku Divišky. Dále průvod pokračoval k náměstíčku v Divišově čtvrti, pak se obcházeli obyvatelé, kteří na oplátku nabízeli koláčky, jednohubky a svařák na zahřátí.Po obejití obyvatel celý průvod směřoval do hospůdky Šanghai, kde se veselilo do pozdních hodin večerních."

Koncert kapely Divokej Bill, to je prostě nářez a co teprve z podia? Natáčel Jakub Liška. "Májove slavnosti Prahy 10 a hvezda vecera, kapela Divokej Bill. Pohled na kapelu primo z podia."

Nádherné záběry z Velkých Bílovic poslal reportér Jiří Zdražil. Podívejte se na unikátní průvod krojů. I tak nádherné a nastrojené umí být Česko.

Reportér Petr Molka se pro změnu zúčastnil výstavy "Rychlé šípy lsaví 75" a natočil přímo rozhovor s kurátorem výstavy Slavomilm Janovem. Petr k videu také napsal kompletní informace: "Finálová akce celoročního projektu Rychlé šípy slaví 75 let byla otevřena v pátek 13. prosince ve 13 hodin 13 minut v půdní galerii Kafkova domu v Praze na Starém Městě. Výstava představila v širokém spektru a různých formách a podobách fenomén kresleného seriálu Rychlé šípy, jehož první pokračování vyšlo před 75 lety, 17. prosince 1938, na zadní straně prvorepublikového oblíbeného časopisu pro mládež Mladý hlasatel. Na výstavě byla k vidění více než stovka obrazů, kreseb a ilustrací s tématikou legendárního chlapeckého klubu, sedmdesát pět různých modelů hlavolamu ježek v kleci, ale také například kostra nešťastného filatelisty Maxmiliána Drápa. Charitativní charakter výstavy zastupovaly obrazy s tématikou Rychlých šípů, které namalovali nevidomí výtvarníci v ateliéru Artevide. Natočeno 31. 12 .2013 ve spolupráci s internetovým magazínem."

"Kulturu" jakou mnozí ani neznají je možné zhlédnout ve Vlkoši u Kyjova. Video natočil reportér NatočVideo Miroslav Klimek"Video ukazuje oblékání stárky (jedna z hlavních postav Slováckých hodů) do jednoho z nejbohatších lidových krojů-Kyjovského.Oblékání kroje je náročná záležitost,hlavně vázání šátku-tzv.čepení.Oblečení kroje a uvázání šátku zabere téměř dvě hodiny a umí to už jenom několik starších žen ve vesnici. Připravit kroj zabere několik dnů (žehlení,škrobení,kůlmování).Natočeno u mého kamaráda-strýce letošní stárečky při Slováckých hodech ve Vlkoši u Kyjova."

Reportér Jiří Kleber pro změnu natáčel ve Vídni, a to přímo hvězdu světového formátu Lisu Stnsfield. "Podařilo se mi natočit video jak přichází na pódium vídeňského sálu WUK světoznámá zpěvačka Lisa Stansfield na koncert a bohužel tedy spadla. Byl to velký úděs jestli si něco neudělala a jestli se koncert bude vůbec konat po skoro 4 hodinovém čekání, ale všechno dobře dopadlo a bylo to celkově moc a moc super." 

 

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

TENTO TÝDEN BODOVALA ZVÍŘATA! První místo si odnáší bažant závodník!

TENTO TÝDEN BODOVALA ZVÍŘATA! První místo si odnáší bažant závodník!
Play

Divácké zprávy rozdaly dalších 20.000 korun! Prémii si rozdělila čtyři nejlepší videa tohoto týdne. Tentokrát to byla zvířátka, která zaperlila! Sledujte Divácké zprávy každý den od 19:40 na Primě! Celý článek

ČESKO ZASÁHLY SILNÉ BOUŘKY A KROUPY! Jinde padaly teplotní rekordy!

ČESKO ZASÁHLY SILNÉ BOUŘKY A KROUPY! Jinde padaly teplotní rekordy!
Play

Silné bouřky z velmi teplého počasí proběhly Českem a zanechaly za sebou déšť, místy kroupy. Celý článek

VIDEO! VÝBUCH muničního skladu na Zlínsku!

VIDEO! VÝBUCH muničního skladu na Zlínsku!
Play

Ve Vlachovicích Vrběticích došlo ve čtvrtek k rozsáhlé explozi muničního skladu. Nejprve proběhlo několik malým výbuchům, pak přišla veliká exploze i s rozsáhlou tlakovou vlnou. Přinášíme aktuální video z Vlachovy Lhotky, která je vzdálená od místa výbuchu pouhých 3,5 km. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.