Natočvideo

Už je zima a labutě mají hlad. Čím je krmit a co jim nedávat

Už je zima a labutě mají hlad. Čím je krmit a co jim nedávat

29.01.2014 – David Černý

Zdeněk Polej natočil video s názvem Slupnu tě jak malinu a připsal: „Nevyhazujte staré pečivo! Udělejte si procházku a budete odměněni!“

Takže k některým fámám. Labutě se mohou krmit pečivem. Housky, rohlíky, chleba má být podle Českého svazu ochránců přírody staré a neslané. Pečiva by nemělo být moc. Chleba či rohlíky je nutné nejdříve nechat usušit a potom tvrdé rozmočíme ve vodě. Nerozmočené pečivo může labutím podráždit krk. Pečivo v žádném případě nesmí být plesnivé. Ptáci si pochutnají i na odřezkách masa a samozřejmě, když jim přinesete obiloviny či boby budou spokojení až na výsostech.

Určitě se vyvarujte zbytkům z kuchyně. V žádném případě labutím nedávejte kořeněná nebo zkažená jídla! Ptákům může vážně uškodit žluklý tuk nebo tukové pečivo.

Nejvhodnější je pro labutě ječmen, pšenice a když seženete něco zeleného (tráva, vodní rostliny, pažitka), tak to bude jen dobře.

V přírodě pak labutě konzumuji kromě velké části rostlinné stravy též různé vodní plže a mlže.

Říká se, že by se labutě neměly krmit na stojatých vodách, aby si nezvykly na přísun potravy a nepřimrzly. Není to tak úplně pravda. Pokud nemají ptáci dostatek potravy odletí z rybníka na své zimoviště, což je většinou nějaká větší řeka.  (Berounka, Vltava, Otava). Pokud je lide krmí i během zimy, tak se labutě k přestěhování moc nemají. Když jsou ptáci zdraví a voda začne zamrzat odletí nakonec sami.  Zůstanou jen slabší jedinci, kteří mají většinou nějaké vnitřní parazity a potřebují odčervit (přípravek na předpis od veterináře). K ledu přimrznou opravdu zřídkakdy. Musí být opravdu veliké mrazy trvající několik dní a i tak se to stává jen náhodně.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

ČESKO - TURECKO již v sobotu! Ukaž jak fandíš a vyhraj kameru!

Českou republiku čeká v sobotu kvalifikační zápas na Euro 2016! Našimi soupeři budou Turci a vy máte jedinečnou šanci získat skvělé dárky od České televize! Stačí, když se předvedeš jako zapálený fanoušek a ukážeš celému Česku, jak se má správně FANDIT! Celý článek

Jak neodvážet stánek vyhrálo prémii 10 000 Kč!

Jak neodvážet stánek vyhrálo prémii 10 000 Kč!
Play

Další týden za námi a prémie rozdány. Kdo si tentokrát odnesl první místo a titul Reportér týdne? Celý článek

VIDEO DNE: Práci pro jednoho dělají hned tři!

VIDEO DNE: Práci pro jednoho dělají hned tři!
Play

Znáte ten vtip o policistech a výměně žárovky? Tak tohle je podobné, akorát tam není ani policajt, ani žárovka. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.