Natočvideo

VIDEO: NA UKRAJINU MÍŘÍ HUMANITÁRNÍ POMOC Z ČESKA!

VIDEO: NA UKRAJINU MÍŘÍ HUMANITÁRNÍ POMOC Z ČESKA!

05.03.2015 – Petra Vostatková

Patnáct tun materiálu...především hygienické potřeby, deky, spacáky, ale i lopaty. Takový náklad odcestoval na Ukrajinu 2. února pod záštitou Diakonie Českobratrské církve evangelické. Pomoc poskytlo i město Praha.

Přes čtyři tisíce lidí přišlo o život, milion obyvatel Ukrajiny opustilo kvůli bojům svůj domov. Takové jsou prozatím výsledky konfliktu na Ukrajině. Diakonie ČCE proto vypravila konvoj plný pomoci.

Kamiony míří přímo do ukrajinského Slavjansku, distribuci humanitární pomoci přímo v místě má na starosti organizace Člověk v tísni. "Na organizaci konvoje se za Diakonii ČCE podílí koordinátorka projektu na Ukrajině Eva Lacinová a také naše fundraisingové oddělení. Mgr. Michaela Stachová, Eliáš Molnár a Hana Pfannová. Oslovovali jsme firmy, koordinovali jsme převoz věcí do skladu v Praze a jak je vidět na videu, vyzkoušeli jsme si i manuální práci - náklad zboží, které čekalo u nás v garáži, jeho převoz ke kamionu a pomoc s naložením." upřesnila Vedoucí PR a fundraisingu Diakonie ČCE Mgr. Michaela Stachová.

Do projektu bylo zapojené také hlavní město Praha. Správa služeb hlavního města poskytla materiál, který je v jejích skladech umístěn pro případ krizových situací, například skládací postele, lůžkoviny, karimatky, čisticí prostředky. Mezi dvaceti darovanými položkami je například 2500 přikrývek, 1000 prostěradel, 400 spacích pytlů, 3000 litrů Sava, ale také lopaty, košťata, gumové rukavice, svítilny. Soukromé firmy dodaly především hygienické potřeby.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

PODPOŘ SVÉHO FAVORITA VIDEOVZKAZEM! JE TADY VOLKSWAGEN MARATON!

Další ročník Volkswagen Maratonu Praha 2015 je tady!. 3. května vypukne v hlavním městě běžecká událost roku! Budete mít mezi běžci někoho blízkého? Nahrajte mu vzkaz a pomozte mu do cíle! Celý článek

Nehoda dvou osobních aut a kamionu uzavřela komunikaci z Liberce!

Nehoda dvou osobních aut a kamionu uzavřela komunikaci z Liberce!
Play

Kolony se tvořily v úterý večer na rychlostní silnici R35 z Liberce směr Hodkovice nad Mohelkou. Komunikaci uzavřela srážka dvou osobních aut a kamionu. Celý článek

Ceny benzínu se místy liší i o 4 koruny! Jak je to u vás?

Ceny benzínu se místy liší i o 4 koruny! Jak je to u vás?
Play

Že se ceny benzínu a nafty momentálně drží na nižžích hodnotách, není pro motoristy žádné tajemství. Ale i přesto, se ceny liší místy i několik korun. Jaká situace je u vás? Natočte vaše poznatky a vaše příspěvky odvysílá Česká televize! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.