Natočvideo

VIDEO: NA UKRAJINU MÍŘÍ HUMANITÁRNÍ POMOC Z ČESKA!

VIDEO: NA UKRAJINU MÍŘÍ HUMANITÁRNÍ POMOC Z ČESKA!

05.03.2015 – Petra Vostatková

Patnáct tun materiálu...především hygienické potřeby, deky, spacáky, ale i lopaty. Takový náklad odcestoval na Ukrajinu 2. února pod záštitou Diakonie Českobratrské církve evangelické. Pomoc poskytlo i město Praha.

Přes čtyři tisíce lidí přišlo o život, milion obyvatel Ukrajiny opustilo kvůli bojům svůj domov. Takové jsou prozatím výsledky konfliktu na Ukrajině. Diakonie ČCE proto vypravila konvoj plný pomoci.

Kamiony míří přímo do ukrajinského Slavjansku, distribuci humanitární pomoci přímo v místě má na starosti organizace Člověk v tísni. "Na organizaci konvoje se za Diakonii ČCE podílí koordinátorka projektu na Ukrajině Eva Lacinová a také naše fundraisingové oddělení. Mgr. Michaela Stachová, Eliáš Molnár a Hana Pfannová. Oslovovali jsme firmy, koordinovali jsme převoz věcí do skladu v Praze a jak je vidět na videu, vyzkoušeli jsme si i manuální práci - náklad zboží, které čekalo u nás v garáži, jeho převoz ke kamionu a pomoc s naložením." upřesnila Vedoucí PR a fundraisingu Diakonie ČCE Mgr. Michaela Stachová.

Do projektu bylo zapojené také hlavní město Praha. Správa služeb hlavního města poskytla materiál, který je v jejích skladech umístěn pro případ krizových situací, například skládací postele, lůžkoviny, karimatky, čisticí prostředky. Mezi dvaceti darovanými položkami je například 2500 přikrývek, 1000 prostěradel, 400 spacích pytlů, 3000 litrů Sava, ale také lopaty, košťata, gumové rukavice, svítilny. Soukromé firmy dodaly především hygienické potřeby.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

POLICEJNÍ MANÉVRY V OSTRAVĚ! Park obklíčen, na místě i vrtulník!

POLICEJNÍ MANÉVRY V OSTRAVĚ! Park obklíčen, na místě i vrtulník!
Play

Patnáct policejních aut a také vrtulník dnes mohli kolemjdoucí potkat u sadu Boženy Němcové v Ostravě. Policisté prověřili i trojici chlapců, kteří šli v místě operace na červenou. Celý článek

VIDEO DNE: Jak slaví Silvestr potápěči?!

VIDEO DNE: Jak slaví Silvestr potápěči?!
Play

Příchod nového roku slavíme tak, jak nám to nejvíce vyhovuje a co je nám nejblíže. Lyžaři na horách, pařmeni na diskotéce, parašutisté ve vzduchu, no a potápěči pod vodou.... Celý článek

Exkluzivní záběry záchrany horolezce v Dolním Žlebu! Na místě vrtulník!

Exkluzivní záběry záchrany horolezce v Dolním Žlebu! Na místě vrtulník!
Play

Pro laika neobvyklá záchranná akce, pro místní jev, který dobře znají. Horolezci často podceňují pískovcová skaliska na Děčínsku. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.