Natočvideo

Zjevem připomíná KOLIBŘÍKA, ale jedná se o DLOUHOZOBKU, druh můry

Zjevem připomíná KOLIBŘÍKA, ale jedná se o DLOUHOZOBKU, druh můry

21.08.2015 – Petra Vostatková

Také jste se už nechali alespoň jednou napálit a mysleli jste si, že kolem vašich květin lítá kolibřík? Nejste první ani poslední..To jen můra vás poctila svou návštěvou.

Natočili jste zajímavého tvora, tak jako se to podařilo reportérovi Michalovi Doležalovi? Videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Její dlouhý sosák připomíná zobáček kolibříka, který však do našich evropských krajin tak nějak nezapadá. Tak co to teda může být? Kladou si často lidé otázku. Jedná se o můru dlouhozobku, která je výjímečná nejen svým zjevem, ale také dobou večeře. Napít nektaru se totiž chodí přes den, na rozdíl od ostatních druhů můry.

Nejznámějším druhem je dlouhozobka svízelová, jejíž černobílý zadeček vypadá jako ocasní peří. Kmitem křídel připomíná právě kolibříka, protože ve chvíli sání nektaru stojí na místě. Dlouhozobka se rodí v našich krajích a nejčastěji ji vídáme z jara, posléze migruje do teplejší jižní Evropy. 

Zdroj informací: www.zahradnickykalendar.cz

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!
Play

Opět požár autobusu a opět linka 195! Za poslední dva dny shořely v pražských Letňanech dva městské autobusy. Scénář je v obou případech stejný. Máme pro vás záběry přímo z místa události! Celý článek

VIDEO DNE: Kámen, nůžky papír PLESK! Ta sedla!

VIDEO DNE: Kámen, nůžky papír PLESK! Ta sedla!
Play

Do rubriky VIDEO DNE zařazujeme další příspěvek, tentokrát si zahrajeme takovou novou hospodskou hru pro dva! Celý článek

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!
Play

I když se o tom málo mluví, Česká republika a její reprezentanti v požárním sportu patří mezi světovou špičku! Důkazem je nová zlatá medaile z Petrohradu! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.