Natočvideo

Znělka seriálu Odpadlík má REMAKE!

Znělka seriálu Odpadlík má REMAKE!

29.10.2014 – Tereza Kušová

Internet je plný videí imitující znělky našich milovaných seriálů. Dělají to lidé z Asie, Ameriky, Evropy i z Česka. Mezi nejoblíbenější znělky seriálů patří především Přátelé. Často narazíte i na znělky kopírující český seriál. V 90. letech frčel u nás hlavně Dallas, Dynastie, Pobřežní hlídka, ale také Beverly Hills nebo Merlose Place. Mezi muži byl pak číslem jedna třeba i Odpadlík, a to dokazuje i parta kreativních kamarádů, kteří přesně zkopírovali znělku tohoto amerického seriálu.

Posílejte nám i Vaše kreativní videa, a to přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Českého remaku znělky seriálu Odpadlík z roku 1992 se ujal Vojta Paul, režisér, kameraman, střihač, scénárista a divácký reportér. Vybral si právě tento seriál pro jeho popularitu a oblíbenost u nás. Protože to natáčel pro zábavu a ve svém volném čase i hlavních aktérů, scházeli se zhruba jednou týdně kvůli dvěma záběrům. Jak je znělka dlouhá a stříhaná, lze si vypočítat, že sesbírat samotný materiál trvalo Vojtovi pár měsíců. Samotný střih už jen 5 hodin čistého času.

Hlavním aktérem Vojtova díla je již tradičně Jožka Maxiking v roli Rena Rainese. Cheyenne Phillipsovou si střihla Vojtova manželka Tereza Paulová. Ve znělce se ještě v pár rolích objevil Radek Koutný. Jak vtipně přímo ve znělce Vojta poznamenal: "indiána jsem nesehnal", Bobbyho Sixkillera vynechal.

Většinu scén natáčel "štáb" v obci Krhová, jednou z výjimek je hned první scéna. "Scéna, kdy Odpadlík jede v západu slunce, se natáčela v obci Lešná u Valašského Meziříčí na rozestavěné dálnici. Počítačovým efektem jsem přibarvil scénu do červena a přidal západ slunce," popisuje vznik legendární scény po česku Vojta. Naopak první natáčecí scénou bylo projetí kolem dobytčí lebky, a ta je naprosto bez úprav.

Natáčení se neobešlo bez typických problémů či vtipných historek. "Než jsme s Jožkou dotočili všechny záběry, tak skončilo léto a klesla teplota, aniž by byly hotové scény, kdy polonahý Reno Raines předvádí karatistické kopy. A do jara jsem čekat nechtěl," vzpomíná na nástrahy natáčení Vojta. Tak musel Jožko zatnout zuby a svléknout se do půl těla. Další problém představovalo natočení scény, kdy Odpadlík projíždí v noci oblakem dýmu. "Ta se točila naposledy, protože se čekalo na brzké stmívání, jelikož Jožka chodí po zprávách na Primě spát," směje se Vojta.

Jožko se svým benzínovým motokolem by se asi nemohl s Lorenzo Lamazem srovnávat, přesto klobouk dolů, jak se role Odpadlíka zhostil a nebál se některých scén. Já osobně jsem se nejvíc nasmála při jeho polévání vodou. Vojto, jen točte dál seriálové znělky po česku a těšíme se třeba na Pobřežní hlídku. Jožko v roli plavčíka Davida Hasselhoffa by určitě vynikal.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: Autíčko z lega poznává svět!

VIDEO DNE: Autíčko z lega poznává svět!
Play

Doslova film, tak se dá nazvat příspěvek, který vykresluje vznik a příběh jednoho legového autíčka. Pro nás jednoznačně VIDEO DNE. Celý článek

ČESKÉ NEBE zaplnila přání Ježíškovi..děti vypustily fialové balonky!

ČESKÉ NEBE zaplnila přání Ježíškovi..děti vypustily fialové balonky!
Play

Vánoce jsou především svátky malých dětiček a letos v předvánočním období dostaly možnost poslat svoje vánoční přání Ježíškovi až do nebes. Akce se uskutečnila 12. prosince. Celý článek

VIDEO DNE: Talent roku na lyžáku!

VIDEO DNE: Talent roku na lyžáku!
Play

Titulek mluví za vše! Podívejte se na super záběry z lyžařského výcviku! Za kamerou spolužák, před kamerou talent na běžkách. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.