Natočvideo

ČÍSLO 5 ŽIJE! Vynálezce Ján Rejta vrátil malému robotovi život

ČÍSLO 5 ŽIJE! Vynálezce Ján Rejta vrátil malému robotovi život

06.03.2015 – Petra Vostatková

Pohltil ho steampunk, inspiraci hledá všude kolem sebe. Ve škole, kde pracuje, mu přezdívají "Ferda mravenec práce všeho druhu". Divácký reportér Ján Rejta umí z kusu kovu a dřeva vyrobit věci nevídané.

Pracuje jako šlolník, ale ve volném čase se z něj stává umělec. Naposledy divácký reportér Ján Rejta přivedl k životu Robota, který má v sobě zabudované rádio. "Sháněl jsem mp3 s rádiem, ale aby to nebylo tak obyčejné, jak prodávají v obchodech, tak mě napadlo vyrobit zajímavou mp3 s rádiem. Kdysi jsem viděl film "Číslo 5 žije",tak jsem si řekl, že si ho udělám. Robotovi jsem udělal ruky a nohy z tyček od smetáku, tělo je dřevěná krabička, blikající oči mě napadly, když jsem viděl jednu žákyni jak má blikající tkaničky. Mp3 s rádiem jsem koupil, vsadil zezadu do robota a dal tomu pěknější kabát. Vyráběl jsem ho 14 dní." popisuje výrobu robůtka.

Ján Rejta si dokáže poradit i na cestách. První jeho příspěvek do Diváckých zpráv byl minigril. "Minigril mě napadl na výletě s koloběžkou, když jsem si nemohl rozdělat oheň a opéct párek. V práci mi zůstala prázdná plechovka od ředidla. Když jsem ji chtěl vyhodit, tak mě to hned napadlo, že to by byl z toho super gril." uvedl Ján.

Koloběžku si reportér také předělal podle svých představ. Dal jí motorkářský styl a dokonce si vyrobil alarm, který nosí na své pravé ruce. "Mezi mé nejčastější nařádí patří pilka, šroubovák, pilníky, různé druhy kombinovaných kleští, cín, pájka a jiné..  Nejvíce jsem propadl steampunku a většina mých výtvorů tomu odpovídá. Žáci ve škole už mi i dali přezdívku " Ferda mravenec práce všeho druhu ". vysvětlil pan Rejta. 

Steampunk je podžánr sci-fi a fasntasy. Je to žánr zaměřený na technologii a páru. Můžeme ho zaznamenat v dílech Julese Verna. 

Máte podobný koníček a máte svá umělecká díla? Video nám pošlete i vy přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

TORNÁDO NEBO ČERTÍK? Sledujte úkaz v Poděbradech!

TORNÁDO NEBO ČERTÍK? Sledujte úkaz v Poděbradech!
Play

V Poděbradech na tenisovém kurtu se objevilo něco nevídaného! Připomíná tornádo, ale může se taky jednat o trombu, neboli raráška či čertíka. Celý článek

NOVINKY NA SILNICI! Trabant tažený koňmi nebo křižovatka řízená slony

NOVINKY NA SILNICI! Trabant tažený koňmi nebo křižovatka řízená slony
Play

Spřežení vyrobené z trabantu, usměvavý pejsek nebo sloni procházející křižovatkou. Taková videa se odvysílala v Diváckých zprávách na TV Prima. Celý článek

VIDEO DNE: Šílené předjíždění za plného provozu!

VIDEO DNE: Šílené předjíždění za plného provozu!
Play

Nově jsme pro Vás vytvořili rubriku VIDEO DNE! Tím se může stát kterékoli video, takže neváhejte a natáčejte a hlavně posílejte videa. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.