Natočvideo

EXKLUZIVNĚ: Dosud nezveřejněné záběry slavného dirigenta Zubina Mehty

EXKLUZIVNĚ: Dosud nezveřejněné záběry slavného dirigenta Zubina Mehty

29.04.2016 – Martin Dobrovodský

Premiéra dosud nezveřejněného materiálu k jubilejním osmdesátým narozeninám světově proslulého dirigenta Zubina Mehty.

Pan Lubomír Moravec nám zaslal gratulační klip k osmdesátým narozeninám slavného dirigenta Zubina Mehty, který sám připravil a sestříhal z natočených materiálů pořízených v roce 1997 během spolupráce mezi Izraelskou filharmonií a Pražským filharmonickým sborem. K zaslané gratulaci pan Moravec navíc připojil neméně zajímavý komentář:

V r. 1997, šťastnou shodou okolností a snad i hvězdnou konstelací, jsem byl neočekávaně poctěn náhlou a poté již nikdy neopakující se možností natočit tohoto slavného dirigenta a báječného člověka přímo při práci. Šlo již o několikátý společný projekt Izraelské filharmonie s Pražským filharmonickým sborem. Oním připravovaným dílem byl Haendlův Mesiáš, místem konání Tel Aviv. Troufám si tvrdit, že v jistém smyslu je natočený materiál jedinečný, neboť kromě úžasných pasáží již hotové muziky (jako v tomto gratulačním klipu) obsahuje i řadu osobních monologů, komentářů, korekcí výslovnosti, různých připomínek i prostých vstupů, možná nikdy předtím ani potom nezaznamenamých. Tři hodiny blízkého Zubina Mehty a jeho pojetí jednoho ze stěžejních děl světové hudební kultury.

Vaše videa zajímavých kulturních událostí posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Zubin Mehta je světoznámý dirigent indického původu. Narodil se v zámožné zoroastriánské rodině, jeho otec byl houslista a dirigent, zakladatel Bombajského symfonického orchestru. Chodil do jezuitské školy v Bombaji, od dětství hrál na housle a klavír a už v 16 letech dirigoval bombajský orchestr. Roku 1951 přišel do Vídně, kde studoval hru na klavír, kompozici a hru na kontrabas, dirigovat se učil u H. Swarowskiho. Roku 1958 vyhrál mezinárodní dirigentskou soutěž v Liverpoolu a stal se tam zástupcem šéfdirigenta. Už v 60. letech dirigoval vídeňskou i berlínskou filharmonii a byl hostem Pražského jara. Jako operní dirigent působil na hlavních scénách v New Yorku, ve Vídni, v Berlíně, v Londýně, v Miláně nebo Salcburku.

Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, díky kterým budete natáčet videa jako skuteční reportéři:

  • NATÁČEJTE NA ŠÍŘKU!
  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Snažte se udržet váše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Připojte k videu doplňující informace. Kdy a kde bylo video natočeno, k jaké příležitosti, co se na něm odehrává.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

OD ZÁPADU DO ČESKA PŘIŠLA BOUŘKA se silným větrem! Vaše videa odvysíláme!

OD ZÁPADU DO ČESKA PŘIŠLA BOUŘKA se silným větrem! Vaše videa odvysíláme!
Play

Tropické teploty vystřídala ve středu večer bouřka postupující na naše území od západu. Zapněte kamery, telefony a foťáky a natáčejte! Vaše videa odvysíláme v televizi! Celý článek

ELEKTROODPAD CÍLEM ZLODĚJŮ! Lapku vyprošťovala desítka hasičů!

ELEKTROODPAD CÍLEM ZLODĚJŮ! Lapku vyprošťovala desítka hasičů!
Play

Kontejnery na elektroodpad se jsou velkým lákadlem pro zloděje, a to především kvůli obsahu. Popelnice mají specifické proporce, a proto často dochází k uvíznutí. Jeden takový lapka se zaklínil v Praze na Vinohradech. Na jeho vyproštění pracovala asi desítka hasičů. Celý článek

SLIMÁCI BEROU ZAHRADY ÚTOKEM! Kolečko plné slizounů během několika minut!

SLIMÁCI BEROU ZAHRADY ÚTOKEM! Kolečko plné slizounů během několika minut!
Play

Znáte ten pocit, když si na zahrádce pěstujete dobroty, každý den zaléváte, ale úrodu obhospodařuje někdo jiný? Jsou přemnožení a skoro nic na ně neplatí - plzák španělský, hlavní nepřítel českých zahrádkářů! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.