Natočvideo

INVERZE TRÁPÍ ČESKO. PRO OBYVATELÉ HOR SE VŠAK JEDNÁ O NĚCO NADPOZEMSKÉHO

INVERZE TRÁPÍ ČESKO. PRO OBYVATELÉ HOR SE VŠAK JEDNÁ O NĚCO NADPOZEMSKÉHO

05.11.2015 – Tereza Kušová

Na horách 13 stupňů a v nížinách pod nulou. Taková je realita posledních dnů po ránu. Z výšek hor je nádherný výhled, teplo, sluníčko a ještě mraky všude kolem. Tento jev se nazývá inverze.

Inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu s výškou neklesá, ale naopak stoupá. Pro nás laiky se inverze jeví jako veliký mrak, který brání slunci proniknout a drží nižší teploty v nížinách a vyšší teplotu i se sluníčkem v horách. Natočte, jaké je ranní počasí u Vás? Trápí Vás ráno jinovatka? Nebo hustý mrak a mlha a slunce nepronikne? Nebo jste ve vyšších polohách a máte to štěstí, že vstáváte do prosluněného dne jako někdy v červenci?

Natočte ranní počasí a videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. My pak videa nabídneme České televizi.

Inverze má v nížinách hned několik nevýhod. Krom té, že trpíme zimou, hrozí ranní mrazíky a nevyjdeme bez zimního kabátu, je dalším nežádoucím následkem inverze také výrazné zvýšení škodlivin z výfuků a komínů. V podzimních a zimních měsících nás tak inverze trápí nejčastěji a k tomu samozřejmě nesmí chybět ani smogová situace. Jdou spolu ruku v ruce.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

Viděli jste někdy rvačku kočky a myši nebo loudícího psa?

Viděli jste někdy rvačku kočky a myši nebo loudícího psa?
Play

Dnešní den láká k různým věcem - a co dělají zvířatka? Sledujte skvělé záběry! Celý článek

VIDEO DNE: Jak snadno a rychle složit tričko!

VIDEO DNE: Jak snadno a rychle složit tričko!
Play

Dalším videem v rubrice Video dne je zajímavý návod především pro ty, co neradi skládají trička tak jako já. Celý článek

VÍTĚZOVÉ VYHLÁŠENI! Týdnu vládla zvířata a kouzla

VÍTĚZOVÉ VYHLÁŠENI! Týdnu vládla zvířata a kouzla
Play

Ti nejlepší z nejlepších byli oceněni! TV Prima rozdala peníze diváckým reportérům a vyhodnotila týden plný iluzí. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.