Natočvideo

INVERZE TRÁPÍ ČESKO. PRO OBYVATELÉ HOR SE VŠAK JEDNÁ O NĚCO NADPOZEMSKÉHO

INVERZE TRÁPÍ ČESKO. PRO OBYVATELÉ HOR SE VŠAK JEDNÁ O NĚCO NADPOZEMSKÉHO

05.11.2015 – Tereza Kušová

Na horách 13 stupňů a v nížinách pod nulou. Taková je realita posledních dnů po ránu. Z výšek hor je nádherný výhled, teplo, sluníčko a ještě mraky všude kolem. Tento jev se nazývá inverze.

Inverze je meteorologický jev, kdy teplota vzduchu s výškou neklesá, ale naopak stoupá. Pro nás laiky se inverze jeví jako veliký mrak, který brání slunci proniknout a drží nižší teploty v nížinách a vyšší teplotu i se sluníčkem v horách. Natočte, jaké je ranní počasí u Vás? Trápí Vás ráno jinovatka? Nebo hustý mrak a mlha a slunce nepronikne? Nebo jste ve vyšších polohách a máte to štěstí, že vstáváte do prosluněného dne jako někdy v červenci?

Natočte ranní počasí a videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. My pak videa nabídneme České televizi.

Inverze má v nížinách hned několik nevýhod. Krom té, že trpíme zimou, hrozí ranní mrazíky a nevyjdeme bez zimního kabátu, je dalším nežádoucím následkem inverze také výrazné zvýšení škodlivin z výfuků a komínů. V podzimních a zimních měsících nás tak inverze trápí nejčastěji a k tomu samozřejmě nesmí chybět ani smogová situace. Jdou spolu ruku v ruce.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

V NOCI VSTOUPILA DO POKOJE! Kudlanka hledala potravu u naší reportérky!

V NOCI VSTOUPILA DO POKOJE! Kudlanka hledala potravu u naší reportérky!
Play

Noční návštěvy hmyzu jsou v letních měsících na denním pořádku, o to víc v těchto parných dnech. Takovou návštěvu by ale čekal málokdo. Mezi futry se objevila ve dvě ráno kudlanka! Celý článek

ZASE JSME JE POLIDŠTILI! Psi, co zastanou člověka i na nákupech!

ZASE JSME JE POLIDŠTILI! Psi, co zastanou člověka i na nákupech!
Play

Každý den nám dokazujete, jak jsou pro vás domácí mazlíčci důležití a jak vám nahrazují lidské kamarády. Dnes jsme pro vás vybrali dva důkazní materiály, že psi jsou nástupci lidí! Celý článek

VIDEO DNE: Stylové rozloučení s posledním dnem roku 2014

VIDEO DNE: Stylové rozloučení s posledním dnem roku 2014
Play

Silvestr slaví každý po svém. Někdo jede na hory s partou kamarádů, někdo jde na diskotéku, jiný zůstane doma s rodinou. Jak jste poslední den v roce slavili Vy? Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.