Natočvideo

POZOR! PRAVÁ MORAVSKÁ BITKA o živého kačera! Tenhle mazec přežil bez úhony!

POZOR! PRAVÁ MORAVSKÁ BITKA o živého kačera! Tenhle mazec přežil bez úhony!

09.12.2014 – Petra Vostatková

Jiný kraj, jiný mrav! Video, které bylo natočeno v malé vesničce Ježov severovýchodně od Kyjova, vám zaručeně vyrazí dech! Takové jsou Slovácké tradice. Schválně jestli stihnete zaznamenat, kde je kačer!

Držel se s kamerou opodál, a proto nám mohl zprostředkovat parádní podívanou - hodovou bitku. Řeč je o diváckém reportérovi Miroslavu Klímkovi. Hlavním středem zájmu je kačer, kterého v průběhu boje sem tam můžete zahlédnout...my jsme ho tedy od poloviny videa už nezahlédli. 

"Krojovaná chasa nosí nazdobeného kačera v průvodu po vesnici jako symbol hodů. Na závěr průvoduse na návsi tančí okolo tohoto symbolu. Část chasníků kačera bedlivě střeží  hlavně před chasníky z okolních vesnic, pro které je ukradení kačera prestiž a pro domácí velká ostuda-musí zaplatit tučné výkupné,obvykle ve víně."vysvětlil slovácký zvyk reportér Miroslav. 

Všimli jsme si, že bitka se ke konci trochu zvrtla, nepletu se? 

Většinou to chodí tak, že se chasa dopředu domluví z některou spřátelenou partou cizích chasníků a nechá je naoko kačera ukrást. Dělá se to kvůli tomu, že kroje jsou velmi drahá záležitost a často dochází k poškození. To je potom malér.V tomto případě to původně tak bylo. Ale ta parta, která to měla provést trošku otálela a toho využila jiná skupina. Protože se na hodech pije víno a to hodně, začala mela." vysvětluje Miroslav.

Ten kačer to ale nemohl přežít...
"Přes to všechno to dopadlo dobře,kačer zůstal živý! Jenom pár utržených pentlí. Toto se děje při každých hodech, jenom to nebývá tak divoké.Většinou jenom mírné
strkání." doplňuje pan Klímek.

Jaké jsou tradice u vás? Pošlete nám video přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, které si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO: Sníh padá na Moravě, meteorologové varují před kalamitou

VIDEO: Sníh padá na Moravě, meteorologové varují před kalamitou
Play

Sněhová oblaka dorazila na Moravu. Diváčtí reportéři poslali první nedělní záběry bílé peřiny. Jak vypadá situace u vás? Natočte nám aktuální záběry z vašich krajů. Celý článek

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!

SILNÝ VÍTR, MÍSTY I ZÁPLAVY! Taková je výstraha meteorologů!
Play

Vichr, ale i lokální deště přestoupili na naše území na počátku týdne. Meteorologové vydali výstrahu k k povodňové bdělosti, která platí pro celé území naší země. A právě na vaše videa čekáme! Natočte vítr, déšť i zvýšenou hladinu řek. Videa natočená na šířku pošleme do České televize! Celý článek

Zvířata si dělají, co chtějí a ovládla stránky NatočVideo.cz

Zvířata si dělají, co chtějí a ovládla stránky NatočVideo.cz
Play

Vaše příspěvky jsou senzační a každé video je originál! Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.