Natočvideo

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

PRVNÍ ADVENT JE ZA DVEŘMI

26.11.2015 – Tereza Kušová

Už vás pohltily vánoční přípravy? Už máte dům, byt, zahradu nebo jen pokoj vyzdoben a připraven na adventní čas? Pochlubte se svými výrobky a svou kreativitou.

Jak se vaše okolí chystá na Vánoce? Blíží se první adventní víkend a s ním je spojena spousta akcí jako zahájení vánočních trh nebo rozsvícení vánočního stromu. Jak se na advent a Vánoce připravuje vaše město nebo vesnice? V Boskovicích v Městské správě sociálního zařízení připravovali adventní věnce, které jsou už pro první advent velmi důležité. Celou akci zde natočil reportér Luboš Sušil. "Tamním seniorům v práci vydatně pomáhaly studentky místní Střední pedagogické školy," popsal Luboš. Věnce budou následně zdobit místní Domov pro seniory.

Natáčejte, jak se připravujete na advent vy. Nebo navštivte akci spojenou s adventem a i takové video nám pošlete. Videa posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo. My pak videa nabídneme České televizi.

Adventní akce

V Českých Budějovicích od pátku 27. listopadu až do 3. ledna bude k vidění výstava Adventní čas našich předků, a to v místním Jihočeském muzeu.

Na Náchodsku se konají hned dvě akce. Zámek v Náchodě bude adventně a vánočně vyzdoben, prohlídky budou od pátku 27. listopadu tak zaměřeny na vánoční čas. V Novém městě nad Metují se v pátek koná Vánoční muzejní noc.

Praha jako vždy pokrývá nejvíce adventních a vánočních akcí. Vždyť jen v metropoli se koná desítka vánočních trhů. Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK otevře výstavu Zastavení ve vánočním čase. Výstava zde potrvá až do 3. ledna.

Ve stejném období potrvá i tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli, která letos vedle přehlídky betlémů a originálních vánočních dekorací nabídne i improvizované řemeslné dílny. V nich budou v některých dnech pozvaní mistři předvádět návštěvníkům stará, mnohdy zapomenutá řemesla.

Tyto akce začínají již před prvním adventním víkendem, tedy v pátek 27. listopadu. V sobotu 28. listopadu bude zahájena výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu v Praze. Návštěvníci uvidí slaměný betlém Andrzeje Wrzecionka a ukázky postupu vzniku betlémů dřevěných, keramických, ale také tištěných a ručně malovaných.

V neděli se koná od 10:00 do 16:00 také Mezinárodní vánoční festival, který pořádá Asociace partnerů diplomatického sboru. Festival se koná v Hotelu Hilton v Praze. Návštěvníci mohou nakoupit dárky a dobroty ze všech koutů světa a nákupem podpořit české charitativní organizace.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

VIDEO DNE: BOREC! Otočen zády smetl poslední kuželku!

VIDEO DNE: BOREC! Otočen zády smetl poslední kuželku!
Play

Nevíme zda to byl dobře vyzkoušený tah nebo šlo jen o povedenou kuriozitu! Každopádně poslední kuželka je na zemi! A vydá to fakt perfektně! Celý článek

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH

PRAHA PROŽILA PŘÍJEMNÝ DEN S AMERICKÝMI DRAGOUNY V RUZYŇSKÝCH KASÁRNÁCH
Play

Konvoj amerických vojsk pokořil v neděli hranice České republiky a v pondělí Prahu. Na 520 vojáků nocuje v kasárnách Praha Ruzyně. V úterý 31. března proběhl program pro veřejnost a americké vojáky "Setkání s Dragouny", kteří jeli přes naše území na základnu do bavorského Vilsecku. Celý článek

VIDEO DNE: Objímání zdarma! Zajeďte si do Šumperka

VIDEO DNE: Objímání zdarma! Zajeďte si do Šumperka
Play

Každý se chce dostat do rubriky Video dne. Možná i Vy. Ale dnes se Vám to nepodařilo. Každý den může být vybráno pouze jedno video. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.