Natočvideo

U CHRÁŠŤAN HOŘÍ LES, v pohotovosti hasiči z celých Čech!

U CHRÁŠŤAN HOŘÍ LES, v pohotovosti hasiči z celých Čech!

04.08.2015 – Petra Vostatková

Dlouhodobé sucho a teploty k třiceti stupňům poslední měsíc zapříčinily požáry lesů a polí po celé České republice. V Chrášťanech zasahovaly jednotky nejen z Rakovnicka, ale nakonec se přidali i Plzeňští, Karlovarští a ze středních Čech. Na místo byl povolán i vrtulník. Hasiči jsou na místě nadále, jedná se o požár kořenů, které jsou v podzemí!

Vaše zpravodajské příspěvky posílejte přes aplikaci pro chytré telefony NatočVideo, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Velmi rozsáhlý požár bylo možné spatřit od pondělního odpoledne na Rakovnicku v Chrášťanech. Video nám poslala reportérka serveru NatočVideo.cz Sabina Zemanová, která k příspěvku napsala: "Požár Chrášťanského lesa nad pískovnou, na místě je policie a hasiči Chrášťany, Kněževes, Lužná, Lubná, Kryry, Nové Strašecí, Rakovník.". 

Hasiči však v tomto počtu nemohli plameny zkrotit, a tak povolali na místo kolegy z celého západu Čech. Požár se kolem deváté hodiny večer stále nepodařilo uhasit. Práce hasičů proto pokračovali i v noci. Les totiž hořel na dvou místech. Jak napsal Deník.cz, požár pravděpodobně vznikl od kombajnu, který nedaleko lesa pracoval. 

Na místě je nyní 50 jednotek hasičů. Situace je o to horší, že hoří kořeny stromů uložené v podzemí. Situaci také komplikuje vzdálenost vody. Je daleko 3 kilometry. 

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

OD ZÁPADU DO ČESKA PŘIŠLA BOUŘKA se silným větrem! Vaše videa odvysíláme!

OD ZÁPADU DO ČESKA PŘIŠLA BOUŘKA se silným větrem! Vaše videa odvysíláme!
Play

Tropické teploty vystřídala ve středu večer bouřka postupující na naše území od západu. Zapněte kamery, telefony a foťáky a natáčejte! Vaše videa odvysíláme v televizi! Celý článek

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!

JAKUB PĚKNÝ - NOVÝ MISTR SVĚTA NA 100 METRŮ V POŽÁRNÍM SPORTU!
Play

I když se o tom málo mluví, Česká republika a její reprezentanti v požárním sportu patří mezi světovou špičku! Důkazem je nová zlatá medaile z Petrohradu! Celý článek

VIDEO DNE: Skok takzvaně na pštrosa aneb jumpy na snowboardu!

VIDEO DNE: Skok takzvaně na pštrosa aneb jumpy na snowboardu!
Play

Videem dne se stává ukázkové zimní video z českých svahů! Pořádná exhibice na snowboardu skončila hlavou ve sněhu. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.