Natočvideo

VIDEO: Největší letoun světa prolítá Českem!

VIDEO: Největší letoun světa prolítá Českem!

27.01.2015 – Tereza Kušová

Na malý letecký festival s jedním exemplářem se chystají letečtí fandové ve dnech od 26. ledna do 2. února na ostravské letiště v Mošnově. Třikrát po sobě jej navštíví nákladní obr AN-225 Mrija.

Největší letoun světa Antonov An-225 Mrija přistál na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku poprvé v pondělí 26. ledna po poledni. Letadlo zahlédli i diváčtí reportéři a díky nim si teď skvost mezi nebeskými draky můžeme prohlédnout. Přistání natočil Michal Černý. Na ranveji ho na mobil zaznamenal také Josef Melecký.

Leteckého obra Mrija můžete natočit i Vy! Na Ostravsku bude tento týden ještě k vidění. Můžete natáčet i jiná zajímavá letadla, letouny, stíhačky, helikoptéry. Videa nám pošlete přes aplikaci pro chytré telefony Prima Reportér, kterou si můžete stáhnout na AppStore nebo na Google Play nebo přes naše webové stránky NatocVideo.

Obr v pondělí přiletěl pro obrněnou techniku, kterou společnost Excalibur Army posílá do Afriky. Po naložení má odletět v úterý 27. ledna večer. Další přílet je naplánován na středu 28. ledna večer a odlet zase v pátek ráno. V sobotu 31. ledna se Mrija opět vrátí a naložená odletí v pondělí 2. února ráno. To už definitivně.

Nákladový letoun je největším letadlem světa. Je dlouhý 84 metrů, křídla mají rozpětí 88,4 metru, prázdný váží 175 tun. Maximální vzletová hmotnost letadla je až 600 tun. Maximální kapacita palivových nádrží je 300 litrů, což je asi 240 tun. Se stopadesátitunovým nákladem doletí letoun 7000 kilometrů.

An-225 existuje pouze v jediném exempláři. Původně byl letoun vyroben pro přepravu ruského raketoplánu Buran a součástí jeho nosné rakety Eněrgija. Poprvé letadlo vzlétlo 21. prosince roku 1988. V Mošnově byl letoun hned roku 1989 na letecký den. V České republice byl stroj naposledy viděn v roce 2006 v Praze.

 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z NatočVideo.cz

NEPOCHOPÍTE! Celým tělem narazila do autobusu! Video získává hlavní prémii!

NEPOCHOPÍTE! Celým tělem narazila do autobusu! Video získává hlavní prémii!
Play

Neděle a to znamená jediné! Ocenění čtyř nejlepších videí za poslední týden v Diváckých zprávách! Která videa si rozdělí 20.000 korun? Sledujte Divošky každý den v 19:40 na Primě! Celý článek

VIDEO DNE: Stromečku otřes se! Tohle je prostě "stromek pracháč"

VIDEO DNE: Stromečku otřes se! Tohle je prostě
Play

Protože právě probíhají vánoční svátky, i VIDEO DNE se týká Vánoc. Představujeme vám těžce "prachatej" strom! Celý článek

V PRAZE SE OBJEVILA GIGANTICKÁ HLAVA!

V PRAZE SE OBJEVILA GIGANTICKÁ HLAVA!
Play

Umělecké dílo bude od konce října neodmyslitelně spjato s Národní třídou. Je totiž součástí nového komplexu Quadrio, obchodního a kancelářského centra. Celý článek

Vaše videa odebírají

zobrazit všechny partnery

Portál o tom nejzajímavějším, co se v Praze děje. Natáčejte i vy pro MilujuPrahu.cz!

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska je největší zájmovou organizací u nás pořádající ročně celou řadu společenských, sportovních, veteránských a zábavních akcí. Stovky dobrovolných hasičů se z nich snaží udělat co nejlepší videa na památku.