Natočvideo

Natáčej videa a staň se hvězdou 

NatočVideo.cz je v Česku unikátní projekt, jehož smyslem je vtáhnout veřejnost do tvorby video obsahu použitelného v televizním vysílání a na internetu. Využívá aplikaci pro chytré telefony, prostřednictvím které je možné natáčet a posílat videa k nám do redakce. Natáčíte-li na kameru, foťák, GoPro kameru nebo jiné médium, nahrávejte nám svoje videa přímo přes náš web. 

1

Stáhni si aplikaci

Stáhni si do svého telefonu aplikaci Natočvideo a posílej nám videa do redakce rovnou z ulice. Na rychlosti záleží. Tvoje záběry se mohou objevit v televizním vysílání. Všechna videa také zveřejníme na našich webových stránkách www.natocvideo.cz

Stáhnout aplikaci pro iOs Stáhnout aplikaci pro Android
2

Natáčej videa

Natáčej, co Tě napadne a to, co vidíš kolem. Ve svém videu se nám ukaž a natoč sám sebe. Zvyšuješ tím své šance na odvysílání v TV! Máme zájem o aktuální dění, vtipné záběry, zajímavé situace a "momentky".  Když zrovna nemáš nápad co točit, sleduj aktuální témata, o která máme zájem. Videa nám hned po natočení pošli.

3

Získej diváky

Nejlepší videa odvysíláme v televizi! Tvoje záběry uvidí tisíce, možná i miliony lidí. Zařídíme Ti skvělé publikum a pozornost.

4

Akademie

Chceš mít lepší videa, být častěji v televizi? Sleduj naší Akademii, kterou připravujeme s experty Vyšší odborné školy
publicistiky. Dozvíš se jak správně natáčet videa, na co si dát při natáčení pozor a jak se vyvarovat zbytečných chyb. 

Stále máte otázky?

Co se děje s mým videem?

Poté, co video odešleš z mobilní aplikace (případně ho nahraješ přes web), je automaticky odesláno na náš YouTube kanál a zároveň do redakce Natočvideo.cz. Naši redaktoři si každé video prohlédnou a případně tě kontaktují ohledně publikování tvého videa v televizi a případně kvůli dalším podrobnostem. Protože každé video prohlížíme, neobjevuje se na webu ihned. Redakce si vyhrazuje právo nepublikovat videa, která porušují licenční podmínky NatočVideo.cz. Videa publikujeme vždy v 10:00, 16:00 a ve 22:00. 

Tvoje video se tedy objeví na YouTube kanálu Natočvideo.cz a zároveň se přiřadí k tvému profilu, odkud jej můžeš snadno sdílet na Facebooku a dalších sociálních sítích. Uvidíš ho také v přehledu nejnovějších videí. Když se nám bude líbit, zveřejníme ho na hlavní stránce www.natocvideo.cz a nabídneme ho k odvysílání do televize. Pokud se tvoje video dostane až na televizní obrazovku, objeví se u něj červené razítko “ODVYSÍLÁNO”. Ty i ostatní uživatelé tak hned uvidíte, která tvoje videa byla vysílána v televizi.  

Nezapomeň, že kvalita videa hraje svoji roli, ale důležitější je rychlost a to, že jsi zrovna u toho, kde se něco děje.

Co mám točit?

Aktuální téma

O aktuálních tématech vás informujeme pomocí pushnotifikace nebo newsletteru. Uvítáme videa zpravodajské a regionální povahy. Posílejte nám videa z akcí, která se ve vašem okolí dějí. Pokud se vám něco neíbí, můžete na to prostřednictvím videa také upozornit. Všímejte si věcí a událostí kolem vás a nezapomeňte nám je natočit a poslat. Máme také zájem o vaše záběry z on-board kamer a záběry počasí. 

Zajímavá místa 

Pozvěte nás na místa z vašeho okolí, která jsou pro vás nejzajímavější, a o která se chcete podělit s námi. Ve svém příspěvku také vystvětlete, proč právě "tento kout" má své kouzlo. 

Veselá, vtipná videa

Všichni se rádi smějeme. Pokud se nachomýtneš k situaci, která tě pobaví, natoč to. I zde platí, že námět vtipného videa může pocházet z tvojí vlastní hlavy a do natáčení můžeš zapojit své přátele. Oceníme každý dobrý nápad.

Důležité události

Pokud se staneš svědkem požáru, policejní honičky nebo třeba průvodu homosexuálů, natoč to. Nenech se odradit tím, že událost zpracovávají i profesionální televizní štáby. Nás zajímá, jak to vidíš ty.

Sport

Natáčejte nám fotbal, hokej, sjezdy na kolech, kousky na skateboardu - zkrátka vše co se týká sportu. 

Co nemám točit?

Videa obsahující násilí, pornografii či rasistický obsah nás nezajímají a mohou být důvodem ke zrušení tvého profilu.

Jak má být video dlouhé?

Pokud natáčíš na mobilní telefon a chystáš se video rovnou odeslat k nám do redakce (a na náš YouTube kanál), nemělo by být delší než 5 minut. Je lepší poslat po sobě několik kratších videí (detaily i celek), než nahrát jedno dlouhé. Videa, která nahráváš přes web z digitálního fotoaparátu nebo kamery, mohou být delší (max. však 10).

Jaký formát má video mít?

Jsme schopni zvládnout většinu populárních video formátů. Patří mezi ně AVI, ASF, QuickTime, Windows Media a MPEG. Pokud má tedy tvůj video soubor příponu jako AVI, ASF, MOV, MPEG, MP4, RA nebo RAM, dokážeme ho zpracovat.

Jak mám točit?

Pokus se vždy pořídit záběry celku. Zároveň se pak neboj jít co nejblíže centru dění a natoč i detaily. V redakci si pak záběry sestříháme. Sleduj také naší Akademii NatočVideo, kde se dozvíš spoustu užitečných informací jak a co točit. 

Jaká je maximální velikost souboru?

Maximální délka videa je 10 minut. Maximální velikost souboru je 500 MB.

Jaké jsou odměny?

Každý týden vyhlašuje naše redakce reportéra týdne, který od NatočVideo.cz dostane 5.000,- Kč!

Ten koho redakce NatočVideo vyhlásí reportérem týdne získá odměnu 5.000,- Kč!

Odměny posíláme reportérům vždy na konci měsíce, ve kterém odměnu obdrží. 

Jak se počítají body za vaše videa?

Karma ovlivňuje tvoje pořadí v soutěžním žebříčku a tedy i tvoji šanci na umístění v daném týdnu. Počítá se pro videa. Za každé tvoje video, které bude odvysílané v televizi, se ti připočte 5000 bodů! Za každé shlédnutí tvého videa je připočten 1 bod. Týká se to vždy videí nahraných v daném soutěžním týdnu. Nezapomeň svá videa také šířit ve své sociální síti a požádej přátele, aby je sdíleli. Zjednodušeně lze říci, že čím více lidí se podívá na tvoje videa, tím vyšší bude tvoje karma i pozice v žebřícku. Umístění v žebříčku a počet získaných bodů nemá vliv na oceněnění. Výběr nejlepších videích týdne zajišťuje redakce NatočVideo.
 

Žebříčky pořadí

Žebříčky máme dva. Soutěžní, kde se ti počítají body každý týden a to vždy od neděle 12:01 do neděle 12:00 a ovlivňují tím tvoje umístění v žebříčku. Na konci každého týdne jsou všechny body smazány a začínáme nanovo.

Smazaných bodů nemusíš litovat. Úplně jsi o ně nepřišel. V absolutním žebříčku můžeš sledovat svou pozici a výši tvých bodů, které si získal od začátku zapojení do projektu NatočVideo.cz. Tento žebříček nemá žádný vliv na pořadí v žebříčku soutěžním.

Karma pro videa

Karma se počítá podle počtu shlédnutí tvých videí, přičemž každé shlédnutí znamená jeden bod. Za každé video, které se odvysílá v televizi ti připočteme dalších 5000 bodů.

Osobní růst

Chystáme pro vás workshopy i neformální setkání, na kterých si budete moci pohovořit o svých videích s ostatními kolegy, ale hlavně s profesionálními kameramany, režiséry či redaktory. Budete tak mít příležitost proniknout hlouběji do problematiky natáčení a dále rozvíjet své schopnosti a talent. Na akce jsou zváni pouze registrovaní uživatelé.

Kontakt

Pokud i po prostudování FAQ potřebuješ radu či pomoc, napiš na mail info@natocvideo.cz nebo nám zavolej do redakce na tel. +420 727 863 739. Rádi ti pomůžeme a poradíme s tvým problémem nebo dotazem. Děkujeme!